Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Ağustos '13

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
439
 

Bakanlar Kurulu Beykoz’u konuştu.

Bakanlar Kurulu Beykoz’u konuştu.
 

Bakanlar kurulunda Beykoz konuşuldu


Türkiye’nin önemli yerleşim yerlerinde yaşanan 30 yıllık 2B Sorunu’nu yasalaştırarak vatandaşların tapu sahibi olabilmelerinin önünü açan AK Parti, rayiç bedellerin yüksek oluşuyla ilgili yaşanan tartışmalar ve yerel yöneticilerden almış olduğu bilgilerden yola çıkarak çözüm arayışına girdi.

Özellikle Beykoz’dan Ankara’ya taşınan sorunlar konunun Bakanlar Kurulu’nda gündeme alınmasını sağladı. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, geçtiğimiz ramazan ayındaki bir iftar yemeğinde Beykoz halkının bu konuda ki beklentilerini Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a aktarmıştı… Diğer yandanAK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk’ün Ankara’da yapmış olduğu girişimler ve son olarak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın Beykoz’a yapmış olduğu ziyarette Başkan Çelikbilek ile konuyla ilgili bir sohbeti olmuştu.

Başbakan Erdoğan’dan talimat

Dost Beykoz’un edindiği bilgiye göre, rayiç bedellerin yüksek olduğu ve bu fiyatlarınBeykoz’da mağduriyete yol açtığı Bakanlar Kurulu’nda gündeme getirilirken, çözüm arayışları üzerinde kafa yoruldu.

Bakanlar Kurulu’nda yapılan görüşmeler üzerine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ınUlaştırma Bakanı Binali Yıldırım’a konuyla ilgilenmesi için talimat verdiği ifade edilirken, rayiç bedellerin düşürülmesine yönelik birkaç metodun üzerinde durulduğu öğrenildi.

İki metot üzerinde duruluyor

Bu metotlardan bir tanesinin; Beykoz’da ki bütün 2B arazilerinin Beykoz Belediyesi’ne devredilerek, bu yolla fiyatların aşağıya çekilmesi olduğu, fakat bunun kanun değişikliği gerektirmesi nedeniyle TBMM’nin açılacağı Ekim ayında mümkün olabileceği söylendi.

Vatandaşların arazilerini satın almaması ve yasal sürenin sonunda kanun gereği arazilerin Milli Emlak’a devrolunacağı, daha sonra ise Beykoz Belediyesi’ne devredilecek arazilerin vatandaşlara uygun bedellerle satılabileceği diğer bir metot olarak değerlendirildi.

Her iki metodunda uzun zaman alabileceği diğer bir ayrıntı olarak ifade edilirken, arazilerinBeykoz Belediyesi’ne devri sırasında yapılacak tapulandırma işlemleri ve daha sonra yapılacak satışlar sonrası vatandaşlara tapu verilmesinin aylarca sürebileceği dile getirildi.

Adem Sefer: “Bir çözüm bulunacağına inanıyoruz.”

Dost Beykoz’un konuya ilişkin sorularına cevap veren AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Beykoz’da belirlenen rayiç bedellerin yüksek olduğu konusunda Bakanlar Kurulu’nda çeşitli ifadelerin dile getirdiğini doğrularken, Beykoz halkının beklentilerine olumlu cevap verebilmek adına girişimlerini sürdürdüklerini söyledi.

Beykoz’un bazı bölgelerinde rayiç bedellerin beklenenin üstünde olduğunu gerek Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in gerekse kendisinin dile getirmekte hiçbir sakınca görmediklerinin altını çizen Başkan Sefer, bununla ilgili ellerindeki bütün imkânları kullandıklarını kaydetti.

"Biz AK Parti olarak her zaman çözüm üretmekten yana olduk… Beykoz halkının beklentilerini tüm kanalları kullanarak Ankara’ya taşıdık… Beykozluların mutluğu için mücadeleye devam ediyoruz” şeklinde konuşan AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer, mutlaka bir çözüm bulunacağına inandıklarını söyledi.

www.dostbeykoz.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

sy. beykoz belediye başkanı veAKP ilçe başkanına sesleniyorum ALLAH aşkına bizide savunun sultanbeyli belediye başkanından da ilçe başkanından da bize fayda yok sadece adam seçme adam kayırmaca, benim boş arsam 650 tl komşumu b.m.üyesi arsası 300 tl ALLAH aşkına bukadar vijdansızlık olurmu aynı yoL üzeri benimki 650 diyerleri 450-500 tl tek tek adam seçmişler benim gibi deden gönül hastasına zulüm yapılırken kopya VE çakmalara son derece lütuf. LÜTFEN BİZ SULTANBEYLİ DOSTLARINIZADA YARDIM EDİN.SULTANBEYLİDE BÜYÜK OYUNLAR OYNANIYOR YÜZDE 78 LİK OYLAR 35 LERE DÜŞTÜ.BURADAKİLER HALA KAFASINI KUMA GÖMÜYOR biz konuşanlarıda susturma çabasındalar lütfen yardım.

coşkunemlak istanbul 
 22.08.2013 6:17
 

sayın adem sefer sultanbeyli başkanından nede AKP teşkilatın dan bize fayda yok. ALLAH aşkına sultanbeylide aşırı haksızlıklara karşı bizide savunun. komşumun arsası b.m.üyesi villalı arsası rayiç 300 tl benim arsam 650 tl asıllara değilde çıkarcı kopyalara neden bu kadar önem veriliyor anlayamıyorum.5322121259

coşkunemlak istanbul 
 21.08.2013 10:17
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 141
Toplam yorum
: 16
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 508
Kayıt tarihi
: 04.09.12
 
 

1972 yılında Rize Güneysu'da doğdu. Eğtim hayatını orada tamamladı. Zaman içinde Avrupa'nın bir ç..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster