Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Ağustos '11

 
Kategori
Çevre Bilinci
Okunma Sayısı
486
 

Bakarsan Bağ olur , Bakmazsan Dağ olur

Bakarsan Bağ olur , Bakmazsan Dağ olur
 

Bakarsan Bağ olur , Bakmazsan Dağ olur


Başarısız kurumlar genellikle idaresi bozuk ve iyi bir lidere sahip olmayan kurumlardır. (Warren G. Bennis.) Mübarek Ramazan akşamı iftardan sonra şöyle bir Havran Kavaklı Parkta çoluk çocuk akşam sefası yapalım dedik. Dediğimize de bin bir pişman olduk. Bakımsızlıktan adeta dökülen Havran sokaklarının izleri Havran Kavaklı Parkta da devam ediyordu. Öncelikle Kavaklı Parkın eski havası yoktu. Tabiî ki eski havası olmaz. Sayın başkan Hasan Lofçalıoğlu bu inadı ile Havran daha da karanlığa bürünecektir. Daha önceki gazetelerde boy boy çıkan haberler adama ders olmamışa benziyor. Bir defa vatandaş Kavaklıya niye gitsin? Karanlık yollarda önüne ya köpek sürüsü çıkacak korkusu, ya da karanlıkta ayağı bir çukura kaçacak korkusu ile mi Kavaklı parka gidecek? Bence hiçbirin tercih etmeyerek Vera Kafeye takılmayı daha uygun görecektir. Neyse köpek sürülerinin içinden büyük mücadele ile çıkarak Kavaklı parka giriş yapıyoruz. Daha önce Kavaklı Parkın müthiş oksijen havası bir anda kendi Havran Çayının kanalizasyon kokusuna bırakmış. Ya bu şehrin atık su arıtma tesisi yok mu? Benim gibi çoğu vatandaş ta burnunu eli ile tıkayarak Kavaklı Parka giriş yapıyor. Fazla değil birkaç dakika sonra kokuya burun alışıyor ve artık burnunu tıkamak zorunda kalmıyorsun. Yine o bakımsız, Levent Gökalp zamanında yapılan çocuk parkına yakın masaya oturmaya karar verdik. 

Çocuğumuz hem parkta oynasın bizde taze çayımızı yudumlayalım dedik. Birinci çayı içtik. İkincisi ise resmen boğazımıza durdu. Bir anda yapmış olduğum eleştiriler aklıma gelmişken o da ne? bir roman çocuğu bir anda tahterevalliden öyle bir düştü ki bu kız çocuğu resmen ağlamaktan tıkandı . bir anda yerimden fırladım ve çocuğa bir şey oldu mu diye baktım . neyse annesi geldi ve çocuğun zar zor gönlünü yaptı. Demeden arkasından yine erkek çocuğu aynı tahterevalliden orada oynamayın demeye kalmadan bu sefer o da aynı şekilde aynı kazanın kurbanı oldu. Şimdi başkana soralım? O tahteravallileri Allah Aşkına ya tamir et? Ya da onları oradan kaldır. Tamam Levent Gökalp yapmış olabilir, sözümüz yok. ama onları tamir etmek te senin görevin değil mi. Hani bir ata sözü var; ‘’ Bakarsan Bağ olur, Bakmazsan Dağ olur diye. Bu sefer yine bir çocuk bağırması , salıncaktan düşen çocuk , bu seferde benim kendi çocuğum yüz üstü yamandı. Ve ağzı yüzü toprak oldu. Bir ağlama göreceksin ağlamalar bir birine karıştı. Ve bende Allah diyerek yerimden fırladım ve çocuğumu kucağıma aldım. Resmen herkesi duyacağı şekilde bu adam psikopat mı kardeşim ? bu salıncakları niye tamir etmiyor dedim. Ve tepkimi gösterdim. Yazık günah yani. Güzelim Havran harabeye dönmüş. 

Birileri çıksın artık tepkisini göstersin. Birileri demiş iken muhalefete buradan seslenelim. Boy boy demeç veren MHP ilçe Başkanı Sayın Mehmet Saraçoğlu nerede? Daha önce Havran sorunlarını gündeme getiren Havran Ülkü ocakları başkanı İlyas Ulu nerede? Hiç etliye sütlüye karışmayan, muhalefet dahi yapmaya çekinen CHP Havran ilçe başkanı Mustafa Sıtkı Yüksel nerede? Hiç biri piyasada yok. Muhalefet yapmak kime kalıyor, bizim gibi yerel gazetecilere kalıyor. Bilmiyorum ama bu Havran hepimizin Havran’nı gelin bu şehre hep beraber sahip çıkalım. Ve tepkilerimizi dile getirelim. Yoksa kentimizi kaderine mi terk edelim. 

Beytullah Yılmaz ( Araştırmacı Gazeteci Yazar ) Mail: korfezdepolitika@gmail.com, web: www.korfezdepolitika.com web: www.beytullahyilmaz.com.tr gsm: 0 544 864 95 26 - Basın Büro: 0 266 432 42 89 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 2061
Toplam yorum
: 104
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 590
Kayıt tarihi
: 04.01.11
 
 

Beytullah Yılmaz 1977 Yılında Balıkesir ilinin Edremit ilçesinde doğdu. Eğitimine sırasıyla Eğmir..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster