Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Ocak '17

 
Kategori
İstanbul
Okunma Sayısı
688
 

Bakırköy kent rehberi

Bakırköy kent rehberi
 

Bakırköy'de hayat rengârenk!


Bakırköy, Marmara Denizi kıyılarında yer almaktadır. Kentleşmenin baş döndüren hızına karşılık İstanbul’da doğal güzelliğiyle anılabilen nadir semtlerden biridir Bakırköy. İstanbul’un en eski yerleşim yerlerinden olup Türkiye’nin ulaşım açısından en zengin olanaklara sahip ilçelerinden biridir. Bakırköy sınırları içinde hava, kara ve deniz ulaşım hizmetleri verilmektedir.
 
Bakırköy dendiğinde akla ilk gelen Cumhuriyet Meydanı, yani diğer adıyla Özgürlük Meydanı’dır. Cumhuriyet Meydanı İncirli Caddesi ile Ebuzziya Caddesi’ni birbirine bağlamaktadır. Yine Bakırköy dendiğinde akla ilk gelen şeylerden biri de alışveriş imkânlarıdır. Bakırköy Çarşı’da her çeşit bütçeye hitap eden mağazalar ve pek çok çeşit ürünü bir arada bulunduran pasajlar yer almaktadır.
 
Alışveriş deyince aklımıza alışveriş merkezleri de geliyor tabii ve Bakırköy’de de gerçekten güzel olanlarına rastlamak mümkün. Zeytinlik Mahallesindeki Capacity Avm, Ataköy’deki Ataköy Plus Avm, yine Ataköy’deki Atrium Avm ve Galleria İstanbul Avm, Koşuyolu Bulvarındaki Marmara Forum Avm ve Halit Ziya Uşaklıgil Caddesindeki Carousel Avm arasından benim en çok sevdiğim şüphesiz ki Marmara Forum. Hem konumu hem de mimarisi benim daha çok hoşuma gittiğinden burayı tercih ediyorum sanırım.
 
Büyükşehirde alışveriş deyince aklımıza ilk önce alışveriş merkezleri geliyor ama İstanbul’da uygun fiyata pek çok ürün bulabileceğiniz pazarlar da var. Hele ki Bakırköy’ün sosyete pazarı en meşhurlarından; hatta ünü başka illere bile yayılmış durumda. Abiyeden spor kıyafete, ayakkabı, çanta ne arıyorsanız bulabilirsiniz bu pazarda. Sadece tekstil ürünleri değil, kozmetik ürünleri bile bulabilirsiniz. Birçok markanın ihraç fazlası ürünlerini burada mağazadaki fiyatlarından çok çok daha uyguna satın alabilirsiniz. Cebinizde 50 lirayla pazara girip sözüm ona İstanbul sosyeteleri gibi pazardan çıkabilirsiniz. Unutmadan söyleyeylim: Bakırköy Travestileri için de Bakırköy Pazarı bir numaralı alışveriş merkezidir.
 
Arkadaşlarla güzel bir alışverişin arkasından yorgunluğunuzu atmak için oturup güzel bir film izlemek sanırım en güzel tercih. O yüzden hemen Bakırköy’deki sinemalara da şöyle bir göz atalım: Carousel, Capacity, Marmara Forum Alışveriş Merkezlerinin içindeki sinemalar, Florya’daki Florya Cinefly Flyinn ve Yenibosna’daki Yeşilköy Airport Cinemas modern ve ferah sinema salonlarıyla mutlaka tercih edilesi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 14
Toplam yorum
: 4
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 309
Kayıt tarihi
: 06.03.16
 
 

Gezmeyi, gömeyi ve gördüklerimi yazı ve fotoğraf yoluyla aktarmayı seviyorum. Sevgiler... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster