Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Mart '19

 
Kategori
Beslenme / Diyet
Okunma Sayısı
112
 

Bal Çubuğu Nedir?

Gıda sektöründeki gelişmeler beni her zaman mutlu ediyor,  bunları size aktarmak ve ilk benden duymanızı sağlamak ise paha biçilemez. Dikkatimi çeken farklı gıda ürünleri olduğunda önce araştırmalarıma başlıyorum, sonra koşarak buraya geliyorum ve yazıyorum. Bu sefer dikkatimi çeken gıda ürününü  çoğu tüketicinin farketmediğini gözlemledim ve içimden hemen şunu dedim:

 “ Çünkü bu köşeyi okumamışsınızdır. “  Şaka şaka, haydi başlayalım.

Bal çubukları!

Evet hem bal, hem çubuk. Üretim zihniyeti en sevdiğim şekilde gelişmiş. Çoğumuzun severek tükettiği bal farklı bir tasarımla karşımıza çıkıyor bu sefer. Tüpte, kavanozda, küçük bir pakette, petekte değil. Bildiklerimizin dışında, ince bir çubuğun içerisinde yer alıyor bal. Günlük hayatta bal tüketmek istiyoruz diyelim ki, çantamızdan bu ince çubuğu alıp tüketimi kolayca gerçekleştirebiliyoruz veya içeceğimizin içine ilave edebiliyoruz. Hep söylerim, bu tarz yenilikçi üretimleri insanlar duyunca,  “ Ne varmış canım? “ diye tepki gösterir ve basit bir şey olarak görürler. Öyleyse neden daha önce böyle bir gıda tasarımıyla karşılaşmadık? Bu yüzden bu tarz üretimleri hep başarılı bulurum. Üretici sadece bal olarak değil, çikolata çubuğu ve sıcak çikolata kalıbı olarak da bu üretimi gerçekleştiriyormuş. Tabi benim ilgimi çeken, farklı bal türlerinden oluşan değişik renklerdeki bal çubukları ve çikolata çubuğu oldu.   

Siz de ilk defa bu yazıyla öğrendiyseniz ne mutlu bana, çaktırmadan göz kırpın =) , bu tarz farklı gıda tasarımlarının her geçen yıl daha fazla ilgimizi çekeceğini, her öğrendiğimizde ve gördüğümüzde böyle “Vay canına. “ tepkilerini vermeye devam edeceğimizi düşünüyorum.

Şekli kadar ince düşünceli bir tasarım.

                                                                                                                               Sağlıkla Kalın!

Not :” İngilizceyi pek seven çubuklar .”

Gıda Mühendisi

Nermin Özge BİLGE

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 260
Toplam yorum
: 27
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 307
Kayıt tarihi
: 20.02.15
 
 

Gıda Yüksek Mühendisi  ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster