Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Eylül '14

 
Kategori
Astroloji
Okunma Sayısı
547
 

Balık burcunda süper dolunay…

Balık burcunda süper dolunay…
 

9 Eylül 2014 Salı günü sabah saatlerinde Balık burcunda dolunay gerçekleşiyor. Dolunay haritasında Aslan burcu yükseliyor. Chiron’la kavuşumda olan Ay, Satürn’den güzel destek alıyor. Venüs ve Neptün arasında karşıt açının etkilerini hissediyoruz. Türkiye haritasında Uranüs’e çok yakın konumda gerçekleşecek olan Dolunay, şaşırtıcı ve radikal gelişmelerin gündeme gelebileceğini gösteriyor.

Her ay, Ay ve Güneş’in karşı karşıya gelmesiyle oluşan Dolunay evresi, duygularımızın ve enerjimizin en yüksek olduğu zamanlara işaret eder. Belirsizliğini koruyan çoğu şey Dolunayla birlikte görünür hale gelirken, verdiğimiz emeklerin karşılığını, başlattığımız girişimlerin sonuçlarını yine bu evrede alırız. Astrolojik burçların doğadaki dört elementten oluştuğunu çoğumuz biliriz. Dolunayın gerçekleştiği burcun elementi, Dolunay enerjisinin temasını belirler. Özellikle su elementi burçlarda, Dolunay’ın etkilerini daha güçlü ve yoğun hissederiz.

Balık burcu evrensel bilinçle ve manevi bütünlükle yakından ilişkilidir. Zodyağın son burcu olması onu önemli ölçüde özel kılar. Tüm burçların bütünlük algısı ve yaratıcının güçlü şefkati; Balık burcunda gizlidir… Koşulsuzca verilen değerler, saf ve gerçek sevgi, sonsuz affedicilik bu burcun temalarını oluşturur. Duygularıyla ve sezgileriyle hareket ettiği için zaman zaman dengesizlikler yaşayabilir. Bu burcun insanlarının en önemli özelliği, karşı tarafı rahatlatması ve huzur vermesidir. Enerjilerden çok kolay etkilenirler; negatif insanlar onların enerjisini aşağıya çekerken, pozitif insanlar ışıklarının parlamasına aracı olur…

Ruhsal ve manevi farkındalıklarımızın yüksek olacağı bu süreçte, yardımlaşma temaları ve duygusal paylaşımlar ön planda olacaktır. Kendi içimize dönebilir, yaşadıklarımızın muhasebesini yapabilir, kendimizi hayatın akışına kolayca teslim edebiliriz. Merak ettiğimiz herşeyin cevabını kendi içimizde bulabileceğimiz bu süreçte, rüyalarımız önemli mesajlar verebilir. Sanatsal konular, estetik değerler fazlasıyla ilgimizi çekebilir. Yaratıcılığımızı kullanarak başarılı çalışmalar ortaya koyabiliriz. Uyarıcı maddelere fazlasıyla eğilim gösterebileceğimiz bu süreçte, kontrolü sağlamamız önem kazanacaktır.

Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilir, sık sık fikir değiştirebiliriz. Olayları evrensel bir bilinçle ele alacağımız için, içinde bulunduğumuz durumu ve yaşadıklarımızı farklı açılardan görmeyi başarabiliriz. Konulara ciddi bir şekilde yaklaşabilir, kalıcı ve somut sonuçlara ulaşma gayreti gösterebiliriz. Ancak ilişkilerde gerçeklerden uzaklaşmaya, olayları görmek istediğimiz gibi algılamaya açık olabiliriz. Sonrasında hayal kırıklığı yaşamamak adına, karşılaştığımız durumları zaman eşliğinde gözlemlememiz, hemen karar vermemiz önem kazanacaktır. Aksi takdirde kurban rolüne bürünebiliriz. Gerçekle yanlışı ayırt etmekte zorlanabilir, gördüğümüz yeni gerçekler karşısında belirsizlikler yaşayabiliriz.

Dilimiz, dinimiz, kişiliğimiz, karakterimiz birbirinden ne kadar farklı olursa olsun; hepimiz biriz ve hepimiz çok özeliz… Gördüğümüz herşeyin, tüm kainatın ve evrenin bizden bağımsız olmadığını, her insanın ilahi amaca hizmet ettiğini hiç unutmamamız dileğiyle…

Venüs Balık Kadınından ? Sevgiyle… ?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 134
Toplam yorum
: 6
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1996
Kayıt tarihi
: 24.12.13
 
 

Psikoloji, Ruhsal ve Karma Astroloji, yakından ilgileniyor. Yıldızların rehberliği doğrultusunda ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster