Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Ekim '07

 
Kategori
Kent Yaşamı
Okunma Sayısı
349
 

Balıkesir’ in öğle anları.

Ilık bir nefesi anımsatır size, öğle anlarında Balıkesir havası. Asırlık ağaçlardan nazlı, nazlı süzülür yapraklar. Üst, üste, yan, yana rüzgâr biraz artırsa esişini, hazırdır yer değiştirmeye yapraklar. Ne kadar nazlıdır yapraklar hava biraz soğusa hemen onlarda solup sararır. Yazın yeşilin her tonunu taşıyan yapraklar, yaz bitimi sarı rengin hegemonyasına kaptırır kendini. Hoş sarıda güzeldir. Hatta ben en çok yaz sonlarının sarısını ve karanlık havasını severim. Tahta bir kanepede az üşümeyle karışık, sırtınız güneşe çevrili oturmayı. Bir simidi Paşa Camii’nin avlusunda kuşlarla paylaşmayı, sizi her görüşte avuç açıp para isteyen sacı başı dağınık adama para vermeyi. Boyacı çocuğa ayakkabılarımı boyatmayı, gazetemi hafif rüzgâra karşı okumayı… Öğrencilerin okul ya da ev dönüşü telaşlarını severim. Ilık bir dost nefesi gibidir Balıkesir’ in öğle anları.

Eski evin camındaki silik bir yüz. Ara sokaklardaki geçmiş zamanlara ait çocuk sesleridir Balıkesir’ in öğle anları. Pencere önlerindeki solmuş karanfil saksısı. Çatlak duvardaki vefasızlıktır. Bir bardak çayın sıcaklığı, kapıları açılmamasına kapanmış anıların canlanma saatidir, Koca Saat’ in sihri ile. Bir eski ve yeni ikileminde bocalayan şehrin sancılarıdır Balıkesir’ in öğle anları.

Olsun ben yinede seviyorum Balıkesir’ in öğle anlarını.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Balıkesir'de Sis basar şehri ve denizi görürsünüz... Ne vakit geçsem,Şehir'den bir ılık rüzgar gülümser öylesine... Mutludur Balıkesir... ellerinize sağlık...

Ysm 
 24.10.2007 12:41
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 405
Toplam yorum
: 240
Toplam mesaj
: 59
Ort. okunma sayısı
: 911
Kayıt tarihi
: 19.04.07
 
 

Okumayı ve kendimce yazmayı severim. Samimi eleştirilere açık biriyimdir. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster