Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Temmuz '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
376
 

Balıkesir’de gözle görülür değişiklikler oluyor

Balıkesir’de gözle görülür değişiklikler oluyor
 

Balıkesir’de gözle görülür değişiklikler oluyor


Belediye Başkanı İsmail Ok`un büyük projeleri arasında yer alan ve Balıkesir halkının spor ihtiyacının karşılanmasına ve yetenekli sporcuların yetişmesine hizmet etmesi beklenen spor kompleksinin temel atma törenine; Vali Yılmaz Arslan, Belediye Başkanı İsmail Ok, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Mahir Alkan, CHP Balıkesir İl Başkanı Muzaffer Mavuk, MHP Merkez İlçe Başkanı Bayram Çılgın, İl Emniyet Müdürü Ömer Aydın, Belediye Başkan Yardımcıları Yusuf Özenç ve Ali Öztozlu, bazı kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, belediye meclis üyeleri, belediye daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Belediye Nikah Salonu karşısında, Balıkesir Belediyesi`ne ait alanda gerçekleştirilen törende, önce, Belediye Halk Oyunları Ekibi tarafından kısa bir gösteri sunuldu. Daha sonra yapılan Saygı Duruşu ve okunan İstiklal Marşı`nın ardından açılış konuşmalarına geçildi. İlk konuşmayı yapan Balıkesir Belediye Başkanı İsmail Ok, son günlerde Balıkesir`de gözle görülür önemli değişiklikler yaşandığını, bunlardan birinin de temeli atılmakta olan Spor Kompleksi olduğunu ifade etti. Başkan Ok, konuşmasına, “Balıkesir için, Türk sporu için oldukça önemli olan bu anlamlı günde bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyorum” diyerek başladı. Ok, konuşmasında şunları söyledi: “Balıkesir’de her geçen gün gözle görülür değişiklikleri birlikte yaşıyoruz. En son `Bigadiç Kavşağı` diye bilinen bölge, Balıkesir’in prestijine anlamlı bir değer katmıştır. Adnan Menderes`in girişi değişmiştir. Balıkesir Belediyesi olarak, birçok hizmetlerin bir kısmının açılışlarını yaptık, bir kısmının inşaatları devam ediyor. Bugün de böyle önemli ve anlamlı olan kompleksin temel atma törenini birlikte gerçekleştiriyoruz. Tabi bu güzellikler, Balıkesir’deki birlik ve beraberliğin sonucu gerçekleşiyor. Dolayısıyla burada emeği geçen her kim olursa olsun herkese gönülden teşekkür ediyorum. Bugün temeli atılacak olan spor kompleksi, 34.150 m² alana inşa edilmektedir. Bu komplekste; başta basketbol, voleybol, hentbol olmak üzere içerisinde her türlü salon sporunun yapılmasına imkan verecek olan bir spor salonu yer almaktadır. Yine burada; içerisinde, bir öğrenme havuzu ve 150 kişilik izleyici tribünü bulunan yarı olimpik kapalı bir yüzme havuzu bulunacaktır. İnşaatın bitiş süresi 1 yıl olsa da, yüklenici firmanın bu inşaatı, zamanı gelmeden bitireceğine inanıyorum. Önümüzdeki yaz, Balıkesir’in her mahallesinden denize gidemeyen, yüzme bilmeyen çocuklarımızı mahallelerinden otobüslerle alacağız ve burada onlara hem kurs, hem de yaz tatillerinde hoşça vakit geçirmelerini sağlayacağız. Balıkesir Belediyesi olarak, inşallah önümüzdeki yaza, gençlerimize ve çocuklarımıza ücretsiz olarak, en az iki haftalık olmak üzere yüzme kursu vereceğiz. Yine biri izleyici tribünlü olmak üzere 5 tenis kortu, yapay çime sahip bir halı saha, 100 araç kapasiteli bir açık otopark, açık hava sağlık spor aletleri ile 7’den 70’e bütün Balıkesir halkının faydalanabileceği bir açık hava sağlık spor alanı oluşacak. Yine burada, çocuklarını buraya getiren vatandaşlarımızın beklerken hoşça vakit geçirecekleri kafeteryalar olacak. Başta Belediye çalışanları olmak üzere, müteahhit firmanın bütün çalışanlarına kazasız, belasız çalışmalar diliyor, önümüzdeki yaz alnımızın akıyla bu inşaatı halkımızın hizmetine açacağımıza inanıyorum.”

Daha sonra kürsüye gelen Vali Yılmaz Arslan da, Balıkesir`in geleceğinin parlak olduğunu vurguladı ve güzel hizmetlerin ancak birliktelik içinde gerçekleştirlebileceğini kaydetti. Vali Arslan konuşmasında şunları söyledi: “Mübarek Cuma gününde, böylesine güzel hizmetlerin temel atma töreninde burada bulunmak ve küçük te olsa bir katkıda bulunmak için buradayız. Balıkesir, Büyükşehir olmaya hazırlanıyor. Balıkesir’in Büyükşehir statüsü kazanacağı 2014 yılı Mart ayına kadar tüm kamu hizmetleri son sürat devam ediyor. Eksiklerimizi genel anlamda bakanlıklar ve belediyeler düzeyinde gidermeye çalışıyoruz. Gerçekten başta Balıkesir Belediyesi olmak üzere ilçe belediyelerimiz, belde belediyelerimiz çok güzel hizmetlere imza atıyorlar. Ben de Balıkesir Valisi olarak bu hizmetleri görmekten, temel atma törenlerinde ve açılışlarında bulunmaktan ziyadesiyle mutlu oluyorum. Balıkesir’in geleceğinin parlak olduğunu hep söylüyoruz. İnanıyorum ki yıllardır kangren haline gelmiş pek çok konu, bir şekilde çözüm yoluna girmiş bulunuyor. Elbette ki kamu hizmetini kimin yaptığının hiçbir önemi yoktur; önemli olan, bu kamu hizmetinin yöre halkına sunulmasıdır. Balıkesir Belediyesi’nin benim vali olarak görev yaptığım dönemde, üst yapı çalışması kapsamında parklar, bahçeler, çevre düzenlemeleri ve spor tesisleri konusunda özel bir çabasının olduğunu görüyorum. Spor önemli bir alan. Sadece bir futbol takımınızın olması ve bununla ilgilenmeniz sporla ilgilenmek anlamına gelmiyor. Elbette ki bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da Balıkesirspor’la ilgileneceğiz. Ancak, Balıkesirli gençlerimizin spor yapmasını sağlayacak altyapıyı da hep beraber oluşturmak zorundayız. Bu anlamda, hem merkezde, hem de ilçelerimizde güzel çalışmalarımız var. Yerel yönetimlerin özellikle hep bilinir hizmetleri vardır; suyu akıtır, çöpü toplar, kanalizasyon hizmeti diye bilinir. Aslında bu temel hizmetlerin yanında, yerel yönetimlerin toplumun tüm kesimlerine hitap edecek çalışmaları da yapması gerekir. Bunlar önemli hususlardır. Bu anlamda Balıkesir Belediyesi’nin güzel çalışmaları olduğunu biliyor ve takip ediyoruz. İnşallah bundan sonraki süreçte de, bu çalışmalar aynı coşkuyla devam edecektir. Bu güzel spor kompleksinin kazasız, belasız bir şekilde bitirilmesini ve bütün Balıkesir’e ve buradan yararlanacak kişilere hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum.”

Konuşmaların ardından edilen dua ve kesilen kurbanla birlikte, başta Vali Yılmaz Arslan ve Başkan İsmail Ok olmak üzere protokolde yerini alan üst düzey davetliler, topluca butona basarak temele ilk harcı koydu. Yüklenici firma Yaşar Özmen İnşaat Madencilik Taah. ve San. Ltd. Şti. tarafından yapımına başlanılan Spor Kompleksi, 34.150 metrekarelik alana inşa ediliyor. 6 milyon 199 bin liraya mal olan projede; içerisinde basketbol, voleybol ve hentbol oynanabilen 600 kişi kapasiteli bir spor salonu, içerisinde bir öğrenme havuzu ve 150 kişilik izleyici tribünü bulunan yarı olimpik kapalı bir yüzme havuzu, biri izleyici tribünlü olmak üzere 5 tenis kortu, yapay çime sahip bir halı saha, 100 araç kapasiteli bir açık otopark, açıkhava sağlık spor aletleri alanı, tenis kortu ve halı saha servis binalarında kafeteryalar ve rekreasyon alanları yer alacak. Kompleksin 2013 yılı yaz aylarında tamamlanarak hizmete sunulması bekleniyor.

Balıkesir ile ilgili haberler: Beytullah Yılmaz – korfezdepolitika@gmail.com – 0 544 864 95 26

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 2071
Toplam yorum
: 106
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 750
Kayıt tarihi
: 04.01.11
 
 

Beytullah Yılmaz 1977 Yılında Balıkesir ilinin Edremit ilçesinde doğdu.   İlyada fotogrametri Har..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster