Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Temmuz '12

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
3748
 

Balıkesir Sındırgı termal SPA’nın başkenti olabilir

Balıkesir Sındırgı termal SPA’nın başkenti olabilir
 

Balıkesir Sındırgı termal SPA’nın başkenti olabilir


Balıkesir ilinin Sındırgı ilçesi termal spa turizmde adını duyurdu. Sındırgı termal SPA’nın başkenti olabilir. Balıkesir valisi Yılmaz Arslan Sındırgı ziyaretinde yapılan çalışmalardan övgü ile bahsetti. Sındırgı da bürokrasi, halk ve siyasetçiler bir uyum içerisinde çalışıyorlar.

Sındırgı'nın son yıllarda yıldızı parlayan ilçelerden bir tanesi olduğunun altını çizen Valimiz ARSLAN, “Sındırgı'da Başkanından, Kaymakamına herkes uyum içerisinde ve düzenli çalışıyor. Bu durum beni mutlu ediyor. 3 yıldır Balıkesir Valisiyim. Sındırgı'ya her gelişimde büyük işler gördüm, güzel işlerle karşılaştım. Beni üzen hiçbir şey olmadı. İlçede termal turizmin gelişmesini amaçlıyoruz. Güzel yatırımlar oluyor.” dedi.  

Sındırgı’da termal turizmin gelişmesini önemsediğini ve güzel yatırımların olduğunu ifade eden Valimiz ARSLAN, “Bu yatırımların faaliyete geçmesiyle Sındırgı Balıkesir'in modern ilçelerinden bir tanesi olacak. İnşallah beklentilerimizin çok ötesinde güzel işler gerçekleşir. Başta Belediye Başkanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim. İlçemize hayırlı uğurlu olsun diyorum.” şeklinde konuştu.   

Açılışının ardından protokol oteli gezdi   

Turizm konusundaki yatırımlara değinen ARSLAN, ilçede kurumlar arasında birlik beraberliğin memnuniyet verici olduğunu ifade eden konuşmasında şunları söyledi:  “Sındırgı’nın ihtiyaçları arasında ulaşım, termal kapasiteden yeterli seviyede yararlanamamak, Yağcıbedir halısının tanıtılması ve satılması konusunda çabalar ve ayrıca eğitim alanında yapılması gerekenler gündemimizde. Bunları sırası geldikçe Valilik ve Kaymakamlık olarak çözme gayreti içerisinde olacağız.” Bütün ilçelerimizin Türkiye’nin en iyi ilçeleri arasında yer almasının istediğini de sözlerine ekleyen Valimiz ARSLAN, “Buna kimin katkısı olursa biz o insanları her anlamda destekleriz” dedi.                                              

Sındırgı Termal Turizmde Ciddi Atak Yaptı   

Valimiz ARSLAN Sındırgı’nın termal turizmde ciddi bir atak yaptığını adının her anlamda duyulmasını ve yatak kapasitesinin artırılmasını istediğini söyledi. Sıcak suyun paraya dönüştürülmesi gerektiğine de dikkat çekerek, paraya dönüştürülmeyen sıcak suyun, kendiliğinden akan sıcak suyun kimseye faydasının olmayacağını ve ekonomiye istihdama katılması zenginlik vesile yapılması gerektiğini vurguladı. Tatlı su açılışını da yapan Valimiz vatandaşlarla birlikte çeşmeden bir bardak su içti. Valimiz ARSLAN, pazar yeri yanında hayırsever Ali AYDEMİR tarafından yaptırılacak cami ile hayırsever Zühtü KANDEMİR'in kaba inşaatını yapmayı taahhüt ettiği Sındırgı Meslek Yüksek Okulu'nun ek bina inşaatının temelini attı.        

Laguna Termal 2014’de Hazır Olacak   

Termal kaynakların en yoğun olduğu ve doğa ile iç içe mekânların yoğunlukla bulunduğu ender bölgeler arasında, yapım aşamasında olan Laguna Termal Otel’de inceleme yapan Valimiz ARSLAN, İşletme Müdürü İbrahim Açıksöz’den bilgi aldı. Çaygören köyü sınırları içerisinde yapılan Laguna Termal Otel’de çalışmaların son hızla devam ettiği ve 2014 yılında hizmete gireceği ifade edildi. Sındırgı’yı Turizm bakımından bir adım daha öne çıkaracak olan termal otelin yaklaşık 2000 yatak kapasiteli olduğunu söyleyen Otel Müdürü AÇIKSÖZ,  “Kapalı ve açık yüzme havuzları, spa merkezi, buz pisti, briç klübü, yelken kulübü, alış veriş sokağı, AVM ve konferans salonu tesisleri ile devre mülk tatil olanağı sunacaktır” dedi.   

Valimiz ARSLAN, öğle yemeğinde protokol mensupları ile Laguna Termal Otel’de ağırlandı. OBAM Termal Otel’de de incelemede bulunan Valimiz ARSLAN, burada Gölcük Belediye Başkanı Mehmet ELLİBEŞ ile aktivite salonunda bilardo karşılaşması yaptı. Valimiz ARSLAN bilardo da kendisine rakip tanımadığını ve büyük keyif aldığını da ifade etti. Programın son bölümünde ise sıcak su kaynağının olduğu bölge de incelemelerde bulunuldu.

Termal spa  ile ilgili haberler: Beytullah Yılmaz – korfezdepolitika@gmail.com – 0 544 864 95 26

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 2071
Toplam yorum
: 106
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 749
Kayıt tarihi
: 04.01.11
 
 

Beytullah Yılmaz 1977 Yılında Balıkesir ilinin Edremit ilçesinde doğdu.   İlyada fotogrametri Har..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster