Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Mayıs '10

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
240
 

Bana bir şeyler oluyor

Bana bir şeyler oluyor
 

İŞTE RECEP TAYYİP ERDOĞANIN HİTLERİ


Ülkenin nereye götürülmek istendiğini, ve bu iktidarın başındakilerin, nereye koştuklarını, hala anlamayan kaldı mı? Bu gün, İSMET İNÖNÜ ye Hitler diyenlerin, yarın ATATÜRK e ne diyeceklerini bilmiyor musunuz? Hilafeti gönderenlerden, Cumhuriyet ten ve laiklikten intikam almak için, Ermeni soykırımını tanımayacaklarından ve Çankaya ya soykırım anıtı dikmeyeceklerinden emin misiniz? Anayasa mahkemesini, KAPI KULLARI na dönüştüren, anayasa mahkemesi değişikliğini, meclisten geçirenlerin, sevinç çığlıklarını duymadınız mı? Cumhuriyeti çökertmenin, Türk Silahlı Kuvvetlerini çökertmekten geçtiğini onlar biliyorlar. Bunun için, sinsi bir plan uyguluyorlar. Ordumuzun komutanlarının, terör örgütü kurmak iddiası ile mahkemeye çağrıldıklarını ve yargılanma aşamasına gelindiğini, duymuyor musunuz, okumuyor musunuz?

TBMM deki manzarayı gördünüz mü?. Cumhuriyetin temel taşlarını yerinden oynatacak anayasa değişikliği maddelerinin, mecliste, AKP oyları ile kabul edilmesinin ardından, yaşanan sevinç gösterilerini izlemişsinizdir umarım. Haburdan girenler bile bu kadar sevinmemişti. CUMHURİYET HALK PARTİSİNE yapılan saldırıların ve hakaretlerin dozunun giderek arttığını farkediyor musunuz? Başbakanın deyimi ile CE HA PE nin ayakta kalması ve giderek güçlenmesi karşısında, nefretlerinin arttığını görüyormusunuz.

Türkiyenin, bölgede ikinci bir İRAN olma yoluna girdiğini anlamayan kaldı mı? Anayasa, babayasa olurken, Yüksek yargı, kapı kullarına dönüştürülürken, Türk silahlı kuvvetleri, giderek etkisizleştirilirken, Komutanlar, terör örgütü mensubu diye, mahkeme mahkeme dolaştırılırken, Mollalarımız tetikte beklerken, Milli değerlerimize, tarihimize, uygunsuz benzetmeler yapılırken, uyanmayan kaldı mı? Bunlar olmuyor da, ben mi uyduruyorum? Ya da, kabus mu görüyorum? Ya da, bütün bu olanlar benim hezeyanlarım mı? Kafayımı sıyırıyorum? Ülke, demokratikleşiyor, modernleşiyor, dünya bunun farkında da, ben mi demokrasiden, modernleşmeden korkuyorum?. Biri beni çimdiklesin. Bana bir şeyler oluyor.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 820
Toplam yorum
: 339
Toplam mesaj
: 29
Ort. okunma sayısı
: 325
Kayıt tarihi
: 02.10.08
 
 

Nerede, nasıl, ne zaman, umursamıyorum. Bir şekilde dünyadayım, yaşıyorum. Hayatı seviyorum. Tanr..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster