Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Haziran '08

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
364
 

Bana Fenerbahçe'mi geri verin..

Bana Fenerbahçe'mi geri verin..
 

Fenerbahçe Yönetimi'nin bu sene aldığı kararları hayretle ve üzüntüyle izliyorum. Kurumsallaşmış olduğu iddia edilen bir takımda kararlar gene Başkan'ın hissiyatına göre verilebiliyor. Oysa ki çağımızın önemli değerlendirme metodu olan "Performans Yönetim Sistemi" nin bu takımda uygulanıyor olmasını beklerdim.

Örneğin Zico'nun kaybedilmesi sadece Başkanın televizyonda sesi titreyerek şampiyonluğun kaybedilmesini hazmedemiyor olması ile açıklanabilir. 101 yıllık bir camia, tarihinde ilk defa uluslararası bir başarıyı Zico döneminde yakalamıştır. 101 yıllık bir camianın formaları tarihinde ilk defa Zico döneminde Güney Amerika'da satılmıştır. Bizim maçlarımız dünyada ilk defa takip edilmeye başlanmıştır. Sorarım size böyle bir başarıyı mı tercih edersiniz yoksa dökülen bir ligde, her türlü şaibenin konuşulduğu bir ligde, sadece 2 tane rakibinizin olduğu bir ligde şampiyon olmayı mı istersiniz?

Ben uluslararası bir başarıyı tercih ederim. Bu ülkenin sınırlarının dışına taşmayı tercih ederim. Dürüst olalım, eğer bizim formamızdaki 3 yıldız, İtalya, İngiltere veya İspanya ligleri kadar değerli olsa böyle bir şampiyonluğu kaçırma hezeyanını anlayabilirim. Oysaki bizim formadaki yıldızlar ne yazık ki bu kadar değerli değil. Bir sene biz şampiyon oluyoruz bir sene GS oluyor.

Ortada bir başarısızlık olup olmadığı bile belli değilken faturanın Zico'ya kesilmesi hangi kurumsal açıklama ile yapılabilir? Zico bir adet güvenilmez, bir tane de sakat kaleci ile çeyrek finale yükseldiği için mi başarısız olmuştur?

Yoksa Zico hiç golcüsü olmadığı halde Deivid'den, Vedersondan, Gökhan Gönül'den golcüler yarattığı için mi başarısız olmuştur?

Yoksa Zico bu takıma Deivid'i, Gökhan Gönül'ü, Kazım'ı, Vederson'u kazandırdığı için mi başarısız olmuştur?

Ortada bir fatura varsa bu faturayı neden Volkan, Kemal, Ali Bilgin ödemez? Onlar bu kulüpten para almıyor mu? Onlar bu formayı giymiyor mu? Volkan'ın bu yaptığı ve her seferinde başarımızı engelleyen hataları neden cezalandırılmıyor? Zico ya verilen malzeme bunlar değil miydi? Eğer şampiyonluğu kaybetmeyi sindiremiyorsanız buna sebep Volkan'ı kalede görmeyi nasıl içinize sindiriyorsunuz? Henüz tazeyken ekleyelim, milli takım çeyrek final eşiğine gelmişken kendini attıran Volkan eğer oyun penaltılara gitseydi hangi kahramanlıkları yapacaktı?

Sayın Başkan Zico ile ilgili bu kararı almadan önce 1 milyon üye projesini gündeme almalı ve taraftarına Zico'nun performansını sormalıydı. Onun bu tavrı bile kendi projesine inanmadığını gösteriyor.

Başkanın Fenerbahçe'nin performansında hiç mi hatası yok? Bu takımı Volkan'a ve Kezban'a mahkum eden kim? Yedek kulubesine hiçbir işe yaramayan futbolcuları dolduran kim? Takımı hocasız bırakan kim?

Dünyanın bütün iyi takımlarında Petr Cech, Buffon, Lehman vb iyi kaleciler oynuyor. Hal böyleyken Başkan nasıl final sözü verebilir? Yarı final oynayan takımlara bakın, Zico'ya nasıl başarısız diyebilirsiniz? Fenerbahçe bizi gururlandırırken bu takımda Ronaldo, Rooney, Kanute, Shevo vb bir futbolcu mu oynuyordu?

Son bir sözde Fenerbahçe'nin bozulan değer yargılarına... Bu taraftara Emre'yi nasıl kabul ettireceksiniz? Ben Emre'yi çok severdim diyerek mi? Yazık değil mi bu kadar paraya? Ahlaklı, sportmen Fenerbahçe futbolcusu tanımına ne oldu? Emre bu sınıfa nasıl girecek? Ahlaki değerleri herşeyin üstünde tutan ve bu sebeple nice yıldız futbolcuyla yolunu ayırdığına inandığımız Fenerbahçe'miz bir Emre emrivakisiyle karşılaşmıştır eğer yanına bir de Fatih Terim ve Fatih Tekke gibi isimler gelirse benim gibi düşünen Fenerlilerin formalarını bir süreliğine dolaba kaldırma zamanı gelmiştir.

Biz Fenerlilerin bir vefa hissi vardır. Biz saygı duymayı ve saygılı olmayı biliriz. Son yapılanlar bizi çok üzdü.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

zico ile fb ç.final oynadı. Şampiyon oldu ve bir maçla şampiyonluğu kaybetti. O başarıların hepsi zicoya rağmen yapıldı.İyi bir antranör olsa geçen sene şampiyonduk. Zicoyu galatasaraylılar seviyor!...

Selim Bayraktar 
 17.06.2008 13:24
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 6
Toplam yorum
: 9
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 3645
Kayıt tarihi
: 16.06.08
 
 

Türkiye'nin en büyük 350 firması arasında yer alan ve Türkiye'nin önemli ihracatçıları arasında yer ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster