Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Nisan '08

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
383
 

Bana göre hata, size göre nedir?

Bana göre hata, size göre nedir?
 

Mustafa Mumcu koleksiyonundan!


Yazar siyasi görüşlerini aktarırken, yazılarında kin ve nefret empoze ederek sadece kendi menfaatleri doğrultusunda yorum getirmekle kalmıyor o partiye oy verenleri de bilgisizlik ve iki torba kömür bir paket pirinç ile oyunu sattığını söyleyerek hakaret ediyor! 

Darbe isteyenlerden söz etmeyeceğim!! 

Yazar futboldan söz ederken, sadece kendi takımını övüyor, rakip takım taraftarlarına da ayrı tip elbise giydirerek onlar zaten şöyledir, böyledir diyerek kendinin ak olduğunu diğerlerinin de kk olduğunu yazıyor! 

Yazar demokrasiyi kendine olduğu zaman çok iyi anlıyor kendinden olmayanlara yakıştıramıyor! 

Yazar, siyaset ve futbol adına yazdıklarında uzlaşmacı bir tutum yerine, sevgi ve saygıdan uzak yıkıcı olmakta! 

Arı kovanına çomak sokmak gibi, “filanca kişi şöyle yazmış, böyle söylemiş” diyerek yangına körükle gidenler ortalığı karıştırdıktan sonra olayları kenardan büyük bir keyifle izlemektedirler. 

Yazar gerek resim olsun, gerek yazı başlığı dikkat çekecek olanları iyi seçiyor! Bizlere sapık muamelesi yaparak cinselliği gözümüze sokacak kadar, ayan beyan işledikçe işliyor. 

Defalarca biz bu bloğu çoluk çocuğumuzla birlikte okuyor eş ve dostları davet ettiğimizi yazmamıza rağmen pns ve vcn’a resim ve büyük punta yazıları gerile gerile yazıp sunmaya örf, adet gelenek ve göreneklere bağlı kalarak değil, sadece “özgür” olduğu için, “medeni” biri olduğu için söylenenleri kulak arkası yapmaya devam ediyor! 

Fakir fukara edebiyatı yapan ve hükümeti bu konuda devamlı eleştirenlerin (hoş benim itirazım buna değil) Diğer yandan tam tersi davranışlar ile alkol duvarını aşıp memleketimizin hiçbir sorunu yokmuş gibi, her yer cennet, güllük gülistanlık havası sergilemelerine ve bu foto jenerikleri sunmalarına ve nasıl yazdıkları ile bu kadar zıt çelişkiye düştüklerine aklım ermiyor! 

Beni en çok düşündüren ve en kötüsü nedir biliyor musunuz arkadaşlar? Bu tip yazılara destekleyici yorum yazan arkadaşlarımızın var olması! 

Sevgili arkadaşlar siz olsanız böyle olumsuz bir yazı yazan arkadaşımızın, yazısının altında hiç ummadığınız ve beklemediğiniz ve hatta sürekli okuduğunuz blog habercinizde kayıtlı olan yazarlarımızın destekleyici yorumlarına aykırı, onların üzülmesini göze alarak alenen uyarıcı yorum yazabilir misiniz? 

Tabi ki memnuniyetsizliğinizi bir şekilde ifade etme zorunluluğunuz var! Sonuçta bu bir yorum veya blog olacaktır. 

Memleketimizde 72, 5 millet var biliriz! Nasıl oluyor da burada yazı yazan bazı arkadaşlar hepimizi bir kefeye koymaya kalkabiliyor? 

Yani hepimiz burada tek partili olacağız, tek takımı tutacağız, zengin olup fakir fukaraları adam yerine koymayıp dirsek temasta koro eşliğinde aynı edebiyatı yapacağız öyle mi? 

Keşke bu dükkanın kapısına bizden olmayan giremez yazsaydık ama maalesef burada böyle şeyler olmaz. Üçbin iki yüz kusur üyenin içinde bu tür medyatik insanlar %1 aşmaz herkes bu konuda dikkatli olmalı bence. 

Tabi ki dostluk arkadaşlık güzel şeyler, ama birbirimize saygılı olduğumuz sürece burada herkes bir çizgi tutturmuş gidiyor. Ana sayfamızdaki demirbaşları çizgisinden çıkartabilirmisiniz? Alnınızdan öperim sizin! 

Blog kendisinin olmasa bile iki kelimeyle o meçhul bloğa yorum yazan arkadaş çizgisini belli ediyor daha sonra bloğunda bu konunun tam tersine bir tavır ile tekrar karşımıza çıkıyor! 

Diyorum ya her yerde termal kameralar var. İşte bunun için dikkat etmek lazım. 

Velhasılıkelam hepimizin dost olması mümkün görünmüyor! Biz “bir aile” filan değiliz! 

Ne zaman birbirimizin fikirlerine saygı duyacağız o zaman “bir aile” olabiliriz. 

Bu şartlarda merhabalaşmak bile başarı sayılır. Eğer bu mozaiğin içinden ailece görüşebilecek bir iki gerçek dost edinebiliyorsak ne mutlu bize diyorum. Satırlarıma şimdilik son verirken herkese bu mozaiğin içinden gerçek dostlar bulmasını temenni ediyor ve hepinizi saygıyla selamlıyorum. 

Varsa bir hatam hepinizden özür dilerim!

Not: Zorunlu olarak önereceğim linkler: Lütfen sırasıyla tıklayın, okumanıza gerek yok bakın yeter.
İsterseniz sonra bana haksızsın deyin!


http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=103854

http://www.hemsirelersitesi.com/kdncnsorgg.htm

“Çok mal haramsız, çok söz yalansız olmaz.” derler!
Demekki var bir bildikleri? 

M.Talip Girgin 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

ama bir yazıyı görmemek suçum değildir diye tahmin ediyorum. Hem abi sen uzun uzun yazmışsın ben okusam da sonuna kadar gelemeyebilirdim. Özlem direk girmiş konuya. Buradan da kaybetmişsin

karga 
 30.06.2008 22:21
Cevap :
Çok haklısın bak orada hatalıyım ama sağlık olsun. Bak yeri geldiği zaman yine nimetleniyorum. Demekki "sakla samanı gelir zamanı" diyen boşuna dememiş. He he he. Çok teşekkür ederim karga kardeş sağ ol-:)))  30.06.2008 23:16
 

Ben linkleri tıklamamıştım daha önce. Genellikle yazar arkadaşlar kendi bloglarının adresini veriyorlar ya. O yüzden sizin eski yazılardan biri sandım. Tıkladım gerçekleri gördüm. Hemşireler sitesi ve tıpa tıp aynı. Vallahi bravo size çok iyi bir araştırma olmuş. Saygılar.

Eşit Ağırlık 
 23.04.2008 13:50
Cevap :
Teşekkür ederim Harun kardeşim malum bizim işimiz göze batan çapağı çıkarmak! Maksat gerçeği görmek, görmeyenlere göstermek. Keşke bu işler, bu kadar kolay ve ucuz olmasa ve biz bu dostluğu birbirimize gerçekten saygı duyarak yaşayabilsek. Örf ve adetlerimiz ile! Ayıbı ayıp bilerek, haddimizi aşmadan. Ne kadar adamım diye kendimizi farklı kulvarlarda telef edeceğimize, sütçü Ramiz kadar saf ve kalender olabilsek. Malum "doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar" diye bir ata sözümüz var. Bir de, "Demirden korkan, trene binmez" diye. Biz de trene atlar evliya çelebi gibi dünyayı dolaşırız! Sevgiyle kal ve güzel Ege'ye selamlar.  23.04.2008 21:58
 

Burada insanlar hep pofpoflanmak istiyor gibi. sanki yorum he ayyy harika olmus yolunda olmaliymis gibi eger ya arkadasim benim dusuncem bu senin yazdigina katilamiyorum dersen yandin gitti. Ben bir yaziyi okurum, begenirsem de begenmezsem de yorum katmak istersem katarim. Birileri beni okumaktan vazgecmis, yorum yazmayacakmis umurumda bile degil. Siz de oyle yapin. Birileri birilerinden destek alip destek veriyorsa zaten o bizim aileden degildir. Ama biz bir aileyiz buna inan :) arada olanlar kardes kavgasindan ibaret :) Igneada meydaninda denize dogru donup derinnn bir nefes al benim icin arkadasim olur mu? saygilarimla..

Beyhan BiÇKİN KOZANOGLU 
 12.04.2008 16:08
Cevap :
Beyhan hanım bu samimi yorumunuz da “bir aile” olduğumuza inanmayı gerçekten çok isterim. İnanırmısınız kendime hiç yakıştıramadığım bir ortama doğru sürüklendiğim için kendimden hicap duymaktayım! Aynı konulardan muzdarip birçok arkadaşımız var. Bu konuda deşifre olmak istememekte ve üç maymunu oynamaktalar. Bir “aile” olduğumuz… Rahmetli “Aziz Nesin”in, “Yaşar ne yaşar ne yaşamaz” adlı hikâyesinde olduğu gibi, karşı tarafın maddi veya manevi desteğe ihtiyaç olduğu durumlarda; hatırlanılmamızdan son derece müteessir olmaktayım. Tepkilerimi dile getirdiğim yazıların başka bloglar altında saptırılarak işlenmesini de ayrıca esef ile karşılamaktayım! Son olarak, duygularını açıkça ifade edebilme cesareti olan ve yazılarıma katkı sağlayan siz değerli arkadaşlarımdan feyzalmak tayım. Dediğinizi yapacağım. "Benden olmayanlar da benim umurumda değil" -:))) Sizi sevgiyle selamlıyor ve saygılar sunuyorum…  13.04.2008 2:35
 

Olarak bir gerginlik var şu günlerde. Nedenini bilemedim. En iyisi canını sıkanları okumamak yokmuş gibi davranmak. Ben spor bloglarını artık okumuyorum çok rahatım. Saygılar.

Eşit Ağırlık 
 12.04.2008 7:54
Cevap :
Sevgili kardeşim aslında ben de okumuyorum ama öyle başlıklar var ki! Birde bunlar bizim sayfamızda, bizim yazılarımızın altında çıktılarmı, çıldırasım geliyor. Dünya meseleleri ya iyiki varlar, öğrenmediğimiz hiçbir şey kalmadı çok şükür! Belki bir organizeye katılır üç beş arkadaşla tanışırım diyorum ama nafile oraları da rahat bırakmıyorlar. İyisimi bizbize eğleneceğiz artık ne yapalım? Keşke 23 nisan'da aramızda olsaydın! Sevgiyle kal ailene, Şef'e ve Ali'ye selamlar:))  12.04.2008 15:19
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 439
Toplam yorum
: 1049
Toplam mesaj
: 121
Ort. okunma sayısı
: 801
Kayıt tarihi
: 07.01.07
 
 

Milliyet Blog’a hangi vesile ile kayıt olduğumu doğrusu hatırlamıyorum!  Bende birçoğunuz gibi ya..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster