Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

aygoz Özlem Eryoldaş

http://blog.milliyet.com.tr/aygoz1

09 Mayıs '07

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
764
 

Bana sorunla gelme !

Bana sorunla gelme !
 

Sabah uyandığında "ayna" ya koştu. Kocaman bir gülümseme yapıştırdı yüzüne.

Saçlarını taradı. Perçemlerini ayırdı özenle. Çok sevdiği parfüm şişesinde ki son iki damlayı sıktı. Ayna'ya gülümseyip banyodan çıktı, odaya yöneldi.

Çantasını, ajandasını alarak kapıyı açtı. Mamasını bekleyen kedisi ilişti gözüne. tekrar mutfağa döndü. Mamasını verdi. Kapıdan çıktı. Ilık rüzgar yüzünü yaladı. Mis gibi yosun kokusu doldu ciğerlerine. Durağa gidip taksi beklemeye başladı...

"hayır senden başkası yok hayatımda , neden inanmak istemiyorsun !"

kadın :" inanmak istiyorum ama gördüğüm o mesajlar, mailler ne peki ! "

adam :" bana ait değil "

kadın :" sana ait değil mi ? "

adam :" evet bana ait değil dedim sana, eğer bana güvenmiyorsan bu ilişkinin..

kadın heyecanla susturdu. Korkuyordu cümlenin bitişinden. Bana güvenmiyorsan bu ilişkinin bir

anlamı yok deyip gidecekti, tıpkı diğerleri gibi. Ve yine karanlık günlere geri dönecekti. Kendini suçlayacaktı, ben neden bu kadar güvensizim diye !. Tüm bunları bir çırpıda düşünüp susturdu..

kadın : " tamam haklısın hayatım, ben hatalıyım " dedi.

adam : " bana böyle sorunlarla gelme lütfen " dedi.

Aylar geçtiğin de kadın hala kendini suçluyordu. En yakın arkadaşı onu teselli etmeye çalışıyordu. " her ilişkide yaşanabilir böyle durumlar, kendini bu kadar üzme "

Ne tatlı insandı şu "dost" ' u !. İlkokula birlikte başlamışlar, okuma bayramında birlikte şarkılar söylemişler. Ortaokul da lisede hep sıra arkadaşı olmuşlar, Üniversitede aynı bölümde okuyacaklarını duyunca havalara uçmuşlardı . İlk aşklarını hep birbirlerine anlatmışlar, heyecanlarını coşkuyla yaşamışlardı.. "Dostum olmasa bu hayatta tek başıma kalırdım, ben ne yapardım " diye düşünüyordu hep.

O gün evlenme yıldönümleriydi. Sabah erkenden kalkıp önce eşinin kahvaltısını hazırladı. "iyiki evlendikten sonra çalışmamışım, yoksa kahvaltıyı kim hazırlayacaktı" diye düşündü yumurtanın dakikasını sayarken. Rafadan olması için sayması gerekiyordu. yoksa asla yemezdi sevgili eşi ..

Uyandırdı sevgi sözcükleriyle. Adam kayıtsız şekilde kahvaltısını etti ve çıkıp gitti.

"Akşam için bana sürpriz hazırlayacak ya onun için hatırlamıyormuş gibi yapıyor" diye düşündü gülümseyerek." Kuaföre gitmem gerekiyor, akşama çok ama çok farklı olmalıyım " dedi ve evden çıktı bulaşıkları yıkadıktan sonra.

Kuaföre uğradığın da çok kalabalık olduğunu gördü. Bir saat sonra gelmesi gerektiğini öğrenince yeni açılan alışveriş merkezine gitti. Ne güzel olmuş burası !..İki yıldır evden dışarı çıkmadığını anımsadı. Çarşı pazar alışverişi dışında. Kalabalıkta koşuşturan insanlara bakarak "bende çalışırken böylemiydim acaba " dedi mutlu evliliğini düşünerek ..Ama artık hep evdeyim !

Kahve ısmarlayayım kendime dedi. Kalabalık cafe'ye oturdu. Etrafı izliyordu gülümseyerek.

Garsona hesabı öderken arka masadan gelen kahkaha çok tanıdık geldi. Döndü. Dostum dediği arkadaşı !. Evet bu kahkahayı nerede olsa tanırdı. Yanına gitmek için ayağa kalktı. Gülümseyerek ilerlerken arkası dönük adamın gömleğini gördü. Bu gömlek bir gün önce kuru temizleyiciden aldığı eşinin gömleğiydi !. Yanlarına gitti. İkisinin de yüzlerinde ki şaşkınlık her şeyi anlatıyordu. Hiç bir şey söylemeden boş sandalyeye oturdu. Garsona bir kahve söyledi.

Can dostu ve sevgili eşine bakarak bir şarkı mırıldanmaya başladı.Sesi daha da yükseldi..Ve sonra ağlayarak yerinden kalktı ve koşarak uzaklaştı. Yürüyen merdivenlerden koşarak çıkıyordu.Doğruca kendini ilk gördüğü Avukat yazıhanesine attı. İşlemleri başlattı evlenme yıldönümünde..

Kapının önünde taksiyi beklerken aklına gelmişti dört yıl sonra. Başka bir şehirde, başka bir evden çıkarken.. Taksiyi durdurdu "işine" doğru yola çıktı. Kitabının imza gününe geç kalmamalıydı !..Kitabının adını tekrarladı içinden "dostum" !.

09/05/2007

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Okurken "pes!" sözcüğünden daha kaba bir şey çıktı ağzımdan ama yazmasam iyi olur.. Nasıl bir şeydir bu benim aklım almıyor. Nankörlük? Ahlaksızlık? Sırtından vurma? Egoizm? Sinsilik? Nasıl tanımlanır ki? Belki de hepsi birden...

OynamıYorum 
 11.05.2007 14:30
Cevap :
Evet canım hepsi birden !.Ama ne yazık ki buda bizden bir resim ..Sevgiler..  11.05.2007 18:41
 

İki dişini aynı anda çektirmek gibi. Çürükse yapılacak başka birşey yok. Kaplamalarla idare ediliyor sonra. Hiç bir acı da sonsuza kadar sürmüyor. Sevgiler.

Sema GÜZEL 
 09.05.2007 20:15
Cevap :
hiç bir acı evet !..Sevgiler..  09.05.2007 20:43
 

erkeklerin eşlerini aldatmalarına,kadınların,erkekleri boynuzlamalarına alıştık.bu artık dogal geliyor.ama aldatıldıgınız bir dostunuz ise insanın hayatı kayıyordur herhalde.önce aldatılmamak dilegiyle.aldatılıyorsanızda,dost diye gördüklerinizle aldatılmamak dileğiyle.saygılar.

Adem ÇALIŞKAN 
 09.05.2007 18:46
Cevap :
"dost" demek en başta güven demek ..Teşekkür ederim..Selamlar.  09.05.2007 20:44
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 185
Toplam yorum
: 1201
Toplam mesaj
: 81
Ort. okunma sayısı
: 1432
Kayıt tarihi
: 10.03.07
 
 

Yazabilmenin özgürlüğüyle... İstanbul'un bir bahar sabahında dünyaya gelmişim. Keşfetmek, anlayabilm..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster