Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Aralık '13

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
321
 

Bana yardım eder misiniz?

Bana yardım eder misiniz?
 

Bugün canım çok sıkkın.. Acilen bir dosta ihtiyacım var ama her nedense bugün bütün dostlarımın da kendi işleri var.. Ve yalnızım.. Siz okuyucularımdan biri dostum olabilir mi acaba bugün ? Acımı, üzüntümü paylaşıp rahatlatabilir mi beni ? 

Bir zamanlar hayatımda ilk defa aşık olduğum ama beraberken çok da üzüntüler yaşadığım eski sevdiğimden ayrıldıktan sonra uzunca bir süre acı çekmiş, bu sancılı süreci zor atlatmıştım. Ve onu unutabilmek için de hayatımdan tamamen çıkarma kararı almış, telefonunu rehberimden, adını faceden silmiş, onu hatırlatacak her ne varsa yok etmiştim gözümün önünden.. Ama o bunu bilmesine rağmen yine de ısrarla “nasılsın, iyi misin” mesajları atarak kendini hatırlatmaya devam etti.. En sonunda cevapsız bıraktığım mesajlarına dayanamadım ve “tamam arkadaş kalmayı deneyelim” dedim. Sonrasında sıradan yazışmalarımızın her satır arasında bana “ben seni seviyorum, bunu aklından çıkarma, bu bir ömür değişmeyecek” dedi hep.. Bana olan sevgisinde hiçbir değişiklik olmadığını söyledi… Ama bunları söylerken ısrarlı sorularım üzerine hayatına yeni yeni giren birinin olduğunu ve onu görmeye şehir dışına gideceğini de söyledi.. “Başka birini severken bana seni seviyorum demenden hoşlanmıyorum” dedim.. “Aşkım da derim, seni seviyorum da derim” diye cevap verdi.. Ve o akşam yeni sevgilisini görmeye şehir dışına gitmek üzere yolda olduğunu öğrendim.. Gitti ve halen de orada.. 

Şimdi söyler misiniz.. Şu aşk ya da sevgi olayını ben mi anlamıyorum yoksa gerçekten insan pek çok kişiyi aynı anda sevebilir mi? Aç gözlülük ya da doyumsuzluk mudur bu, yoksa benim bir türlü anlayamadığım bir bakış açısı mı? Geri dönüp bir ilişki yaşama niyetim yok, sadece bu insanı anlamaya çalışıyorum.. Fikirlerinize ihtiyacım var sevgili dostlar.. Bilenlerin görüşlerine.. Sevenlerin düşüncelerine.. Yoksa bu kandırılmışlık, aldatılmışlık, yedekte tutulmuşluk hissi canımı yakmaya devam edecek..  

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

biz erkekler bu duruma kendi aramızda "yedekte tutma" deriz... Üzgünüm. .. Bu durumda yapılacak en iyi şey onu bi muhasebeci gibi, bi ayak işleri halledici gibi, canın her sıldığında aramak gibi çaktırmadan kullanmak... fazla gerçek oldu.... ama gerçek bu...

SAYKO 
 13.12.2013 7:53
Cevap :
Teşekkür ederim katkınız için.. Sevgilerimle,  13.12.2013 10:22
 

Merhaba Şeker Bade Hanım. Durumunuza gerçekten çok üzüldüm. Bu durumdan bir an evvel kurtulmanızı gönülden diliyorum. Gerçekten seven biri sevdiğini hiç böyle üzer mi? Ya siz böyle birini hala nasıl sevebiliyorsunuz? Bu karektersizden size de başkasına da hayır geleceğini hiç sanmıyorum. Telefonlarına çıkmayın ve siz de sakın aramayın. Kurtulmanın tek yolu bu: İrtibatı kesmek ve unutmak... Aksine her davranışınız sizin mutsuzluğunuz olacaktır. Bu karekteri bozukların merak edilecek yani anlamya çalışılacak bir yönleri de yoktur, içleri pislik doludur! İnanın bana. Geçmiş olsun. Allah yar ve yardımcınız olsun. Bir süre sabırlı olun, sizi gerçekten sevecek biri karşınıza mutlaka çıkacaktır... İyi şanslar!

Dr Lokman Doğruöz 
 02.12.2013 17:11
Cevap :
Değerli yorumunuz için yürekten teşekkür ediyorum Lokman Bey. İhtiyacım vardı gerçekten... Sevgi ve Saygılarımla,  02.12.2013 17:27
 

sevgili şeker bade; bir kalpte bir aşk olur oda sevdiğin olur dürüstse yanında, ömür boyu da elin elinde olur.. unutacak kadar güçlü bir yapın olsa gerek acilen unutman dileğiyle bir dost :)

HANİFE ÖZAYDIN 
 02.12.2013 15:42
Cevap :
Düşüncelerimde yanılmadığımı, yanlış bir bakış açısına sahip olmadığımı görmek bana daha çok güç verdi şimdi.. Haklısınız, onu yeni kurbanlarıyla başbaşa bırakıp bir an evvel unutmalıyım.. Çok teşekkür ediyorum değerli yorumunuz için.. Sevgilerimle,  03.12.2013 12:58
 

Canı sıkkın olan sevgili arkadaş,dediğin kişi senin sevgine layık değil,ancak seni kullanmak ve bunun için de el altında tutmak istiyor.Elbette insan kalbinde çok yer var sevebilmek için,ama sevgilin varken bir başkasını istemek sevgi olamaz!Akıllı ol kendini kullandırtma!Sabret, elbet bir gün gerçekten seni yürekten sevecek birileri karşına çıkacaktır. Zaman her derdin ilacıdır,unutmak ise senin için en çıkar yol!Allah senin gönlüne göre birini karşına çıkarsın!

YbrahIm CelIk 
 02.12.2013 15:37
Cevap :
Siz dostlarımın yorumlarında aklın yolunun bir olduğunu görmek düştüğüm durum açısından acı verse de, er ya da geç bunun farkında olmak adına da mutlu olmam lazım..Teşekkürler değerli yorumunuz için.. Sevgilerimle,   03.12.2013 13:02
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 38
Toplam yorum
: 88
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 1457
Kayıt tarihi
: 10.08.11
 
 

İstanbul doğumluyum. İçimden geldiğinde yazmak ve yazılarımı sizlerle paylaşmak için buradayım.  ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster