Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Ocak '20

 
Kategori
Yurtiçi Tatil
Okunma Sayısı
32
 

Bandırma'da Gezilecek Yerler

Bandırma aslında ülkemizin en popüler turizm noktalarından biri değil. Fakat İstanbul’a olan yakınlığı, tarihi binaları, antik şehirleri ve Marmara Denizi’ni kucakladığı körfezi ile kesinlikle Bandırma gezilecek yerlerden biri.
Bandırma’da gezilecek yerler birçok yer bulunuyor. Çoğunu ilk kez duyacaksınız, sonrasında da Bandırma gezinizin süresini biraz arttıracağınıza eminim ?? Şimdi sizler için Bandırma’da gezilecek en güzel noktaları sıralamaya başlıyorum !
 
Cumhuriyet Meydanı
Bandırma’da ilk olarak gezilmesi gereken yer şüphesiz Cumhuriyet Meydanı. Önce Bandırma’ya geldiğinizi anlamalısınız. Cumhuriyet Meydanı, Bandırma’nın en önemli merkezi ve toplanma alanı.
 
Bayram ve önemli günlerde tam bir panayıra dönen meydanda yıl boyunca çeşitli etkinlikler ve konserler yapılıyor. Cumhuriyet Meydanı’nın bir diğer özelliği de bir ucunun keyifli şekilde Bandırma Körfezi ve Marmara Denizi’ne açılıyor oluşu.
 
Haydar Çavuş Camii
Cumhuriyet Meydanı’nın hemen yanıbaşında, caddenin öteki ucunda görebileceğiniz heybetli cami Haydar Çavuş Camii oluyor. Bandırma’da görebileceğiniz en görkemli yapılardan biri.Cami 19. yüzyılın başlarında Haydar Çavuş tarafından yaptırılmış.
 
Tarihi Duyun’i Umumiye Binası
Gelelim Bandırma’nın bir diğer tarihi mekanına. Yapımı 19. yüzyılda başlayan bu bina Mimar Kemalettin döneminin güzel eserlerinden birisi olarak öne çıkıyor. Yapı yıllarca Duyun-i Umumiye binası olarak hizmet vermiş.
 
Bandırma İlçe Halk Kütüphanesi
İstiklal Caddesi üzerinde bulunan ve Bandırma Ortaokulu’na çok yakın bir konumdaki Bandırma İlçe Halk Kütüphanesi, Bandırma’da tarihi canlı şekilde yaşatan kurumlardan bir tanesi.
 
Sevgi Yolu
Şimdi Bandırma’nın yaşayan yerlerine geçme vakti. Sevgi yolu Bandırma’da gezilecek, yürüyüş yapılacak en hoş yol. Adı üzerinde değil mi ??
 
Sevgi Yolu ismini Bandırmalılar dışında kimse bilmez kanımca. Cumhuriyet Meydanı ile Bandırma Ortaokulu arasındaki caddeden içeri doğru devam ederseniz Sevgi Yolu’ndasınız demektir. Cadde üzerinde hoş süslemeler, küçük bir heykel ve yeme-içme dükkanları görebilirsiniz.
Bandırma’da gezilecek yerleri burada bitiriyorum. Bahsettiğim tüm gezilecek yerlere özel olarak vakit ayırmanızı öneririm.
 
https://www.gorkemliyollar.com/bandirma-gezilecek-yerler/
ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 24
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 89
Kayıt tarihi
: 28.11.17
 
 

Ziyaret ettiğim 55'ten fazla ülke ve yüzlerce şehir ardından deneyimlerimi sizlerle paylaşıyorum...

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster