Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Şubat '16

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
1043
 

Banka soymak istiyorum ben

Banka soymak istiyorum ben
 

Ama şartlarım var!


Öyle "küüt" diye banka soyulmaz, arkadaşlar!


Zira banka soymanın bile bir usulü ve adabı vardır!

Yolu yordamı vardır!


Senelerdir tasarlarım ama bugüne kadar eyleme geçmek nasip olmadı, dostlar!


Dedim ya, şartlarım var! Acemi işi silahlı bir "gasp" olmayacak, kimse "maddi" ve "manevi" bir zarar görmeyecek." Arkadaşınla yiyip içeceksin ama 'ortak' iş yapmayacaksın," felsefesine sadık kalınacak! (Paylaşıma karşıyım ben.) Hepsinden önemlisi bu iş, "yakalanmadan" gerçekleştirilecek!


Zor iş, değil mi?


Mutfağımdaki beyaz ve geniş masada yaptığım planların, çizdiğim projelerin haddi hesabı yok1

Krokiler üzerinde çalışmak, öyle yorucu ki! Her şeyin en ince ayrıntılarını düşünerek bir banka soygununu "senaryo" haline getirmek, Milliyet Blog'ta yazı yazmak kadar zor!


Ne zaman "dört dörtlük" bir soygun planı hazırlasam, mutfaktaki o beyaz ve geniş masanın diğer ucuna çekerim, döner koltuğumu. "Organize Suçlar Amiri Culduz" olurum ve işim oldukça zordur zira karşımdaki de Culduz'dur! Kıldan, tüyden dellileri bile büyük bir sabırla didiklerim. Şeytanice hazırlanan bu soygun planı beni yıldırmaz. Ve inanın, dostlar...


Her seferinde "ben", "beni" enselerim!


Organize suçlar dedektifi olarak "faili" yakalamaktan duyduğum haz, banka soygununu gerçekleştirirken duyacağım hazzı üçe beşe katlar her seferinde.


Ve soygun hiçbir zaman gerçekleşmez!


Diyelim ki soygun kusursuz olarak gerçekleşti ve "amirim" avucunu yaladı!


Ben yine de yakalanırım, arkadaşlar! Neden derseniz...


Benim ağzımda bakla ıslanmaz da ondan işte! Kusursuz olarak gerçekleştirdiğim bu banka soygununu tutar, hem de blog kategorisinde ballandıra ballandıra yazarım ben!


Huyum kurusun!


Siz şimdi tutup, "Fikir jimnastiği,  fikir mimnastiği tamam ama işin bir de 'ahlaki' şeysini ne yapacağız, Culduz," diyebilirsiniz elbette! Benim elim armut toplamaz tabii...


Hemen klavyemin başına çöreklenerek, " Bankaların içleri bizzat sahipleri tarafından boşaltıldığı günümüzde o bahsettiğiniz 'ahlakı" yüz bin kere severim ben," diye bir grizgâh yaparım ve tartışmayı başlatırım haliyle! Siz bana laf sokuşturursunuz, ben de size ve geçinip gideriz işte! Fena mı olur?


Öte yandan... İçi sahibi tarafından "tamtakır" edilmiş bir banka iflah olmamacasına gümler!


Culduz'un dahiyane bir planla soyacağı banka ise kuruş zarar etmez! Mudileri sağ olsun, zararı bir şekilde telaffi ederler! Üstelik, reklamı olur o bankanın.


Demem o ki, dostlar, banka soymak güzel, soyguncuyu yakalamak ondan da güzel ama en güzeli oturup bunları yazmaktır bence.


Laf aramızda; şu banka soyma fikrinden tümüyle vaz geçmiş değilim. Planı, projesi olan arkadaşlarla "fikir teatisine" hayır, demem. Ortak işlere yanaşmam ama uzaktan olsa da "lojistik" destek verebilirim.

Yeter ki "editörleri" uyandırmayalım.(Başak Hanım'ın ruhu bile duymamalı yani.)


"Yayın dışı" mesajlarla kontaklaşalım!


Kodesi boylarsanız ben size bakarım!


Yaz yaz nereye kadar?


İşimize bakalım!

Abdülkadir Güler bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Güzel bir banka soygunu senaryosu yazalım hep beraber, oturup onu film haline getirelim hem sanata bir katkımız olur hem de aynı soygun yapmış gibi heyecan duyarız ve de kimseyi sıkıntıya sokmayız. Garip hırsız işe çıkınca ay akşamdan doğarmış neme lazım:))) Soyguncu olunmaz doğulur diye düşünüyorum yani işin içinde biraz bilim ve genetik de var. Alev hanımı tanıyorum onun için hiç heveslenmeyin, istatistiklere ihtiyacımız var, kolay gelsin, saygılar, selamlar Ümit Bey.

kevser şekercioğlu akın 
 23.02.2016 14:31
Cevap :
Alev Hanım, "Yakalanmayacaksan ben varım" demişti bir zamanlar. İnanın hâlâ aynı fikirde ama bende iş yok! İnce eleyip sık dokuyorum. Banka bu, dile kolay! Yakamı "Organize suçlar amiri Culduz'dan" kurtarabilirsem işe gireşeceğim! Aman vermiyor hergele! Bakalım artık, bir yolunu bulacağız, Kevser Hanım!  23.02.2016 20:29
 

Bankaya girip silahlı soygundan mı bahsediyorsunuz, yoksa internet bankacılığı üzerinden mi? :))

Selda Çakmak 
 23.02.2016 11:36
Cevap :
Şu sıralar "tünel" kazıyorum efendim. Kasa dairesine 2 metre kaldı! Lütfen beni meşgul etmeyiniz!  23.02.2016 20:47
 

Sayın Ümit Çulduz amca.. sen yaşlısın başına iş açma.. Buralarda yaz.. bu arada sana mesaj için İbrahim Ormancının sayfasına yazacaktık değilmi.. selamlar Alamanyaya.. bitti (yorum)..

yucel evren 
 23.02.2016 10:31
Cevap :
Akranlarınla oyna, benim güzel çocuğum! Sen de biliyorsun ki ben sana üç beş beden fazla gelirim. Seni "H.....tir" diye yanıtlasam olmuyor. Bu sitedeki SAYFAN, senin sicil dosyan! O "cücük" beynin bunu hâlâ algılayamadı! Culduz'u vurmak istiyorsan önce Culduz'a danış! Gerekli olan aklı, o sana cömertçe verir! İnan! Ümit Amcan seni seviyor! Sen de kendini sev! Kendini "zavallı" ve "değersiz" hissetme! Kırılırım!  23.02.2016 20:43
 

ben kuyumcu soyacağım!!malum düğünler yakın!!

Ahmet Balcı 
 22.02.2016 23:06
Cevap :
Sen bir nane yiyemezsin Balcı! Bana lololo yapma! Git kuyumcuya gerekeni al paşa paşa!   22.02.2016 23:25
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 312
Toplam yorum
: 4634
Toplam mesaj
: 24
Ort. okunma sayısı
: 1640
Kayıt tarihi
: 10.02.07
 
 

Önceleri konuşurdu insanlar, "yazmak", sonraların işi... Duygu ve düşüncelerimizin yanı sıra gözl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster