Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Aralık '10

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
415
 

Bankanın İsmi, Paranın Birimi Ne...

Bankanın İsmi, Paranın Birimi Ne...
 

Yaşam boyu hep yeni bir şeyler öğreniriz. “Öğrenmenin yaşı yoktur” derler. Katılmamak elde değil. Dünden beri kafamı kurcalayan bir soru var. Henüz bir cevap bulamadım. Bulacağımı da pek sanmıyorum.

Ama “Bilmemek değil, öğrenmemek ayıp” sözünün arkasına sığınarak büyük bir azimle araştırmaya devam etmekteyim.

Herkesin bildiği gibi şu sıralarda gündemde birinci sırayı kaplayan bir haber bulunmakta. “Wikileaks Belgeleri”…Bu belgelerin içinde Amerikalı diplomatların kişisel yorumları, bulundukları ülkelerdeki üst düzey yöneticileri için kişisel görüşleri kadar gerek kişisel gerekse uluslararası ilişkiler konusunda çok önemli ve gizli bilgiler de bulunmakta.

Tabii, yine herkesin bildiği gibi ülkemizde özellikle yöneticiler komisyon kurup kendi içinde bulunan Bay”xxx”i bulmaya çalışmakta.

Yine bu belgelerden birinde Başbakan’ın İsviçre bankalarında sekiz ayrı hesabı olduğu bilgisi de bulunmakta. Bunun üzerine basın açıklaması yapan Başbakan tüm yazılanların gerçekle ilgisi olmadığını söylemekte ve sözlerine şöyle devam etmekte “Allah’ın kuruşu param yok…İspatlayın, istifa edeyim”

Başbakanın yaptığı bu açıklamadan sonra başladım araştırmaya… Allah’ın bankası mı var? Var ise adı ne? Dolar, euro, sterlin bildiğimiz para birimlerinden sadece bir kaçı eğer Allah’ın bankası varsa bu banka hangi para birimiyle işlemekte. Merkezi nerede…Aklımda bir sürü soru birbirini kovalamakta.

Gerçekten Allah’ın Bankası var da bizlerin mi haberi yok? Bir kurttur düştü içime…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 225
Toplam yorum
: 476
Toplam mesaj
: 111
Ort. okunma sayısı
: 1306
Kayıt tarihi
: 26.01.07
 
 

1960 İstanbul doğumluyum. Kitap okumayı, yazı yazmayı, resim yapmayı ve yabancı dil'den Türkçe'ye..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster