Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Mart '15

 
Kategori
Dekorasyon
 

BANYO NASIL DEKORE EDİLİR

BANYO NASIL DEKORE EDİLİR
 

BANYO NASIL DEKORE EDİLİR


Sevgili milliyet okuyucuları

Banyolar yaşam alanlarımızda , dekorasyonuna en çok dikkat etmemiz gereken alanlardan bir tanesidir. Genellikle ikinci plana attığımız ancak özellikle üzerinde durulması gereken alanlardır.. Banyolarımızı dekore etmeye başlarken öncelikle genel konseptimizi, stilimizi, tarzımızı yansıtacak tercihler yapmalıyız. Banyo dekorasyonunda en önemli noktalardan bir tanesi banyonun, metrekaresi; küçük ya da büyük olup olmadığıdır. Dekorasyonda buna uygun tercihler yapmak çok önemlidir. Seçeceğiniz duvar kağıtları, seçeceğiniz duvar seramikleri, duşakabin, jakuzi, banyo dolapları ve aksesuarların tümü bir bütündür. Bu bütünü ,tüm ürünleri dikkatli kullanmak gerekir.

Banyolarda önemli noktalardan biri de havalandırma sistemleridir çünkü banyolar nemli alanlardır ve fazlası ile buhara maruz kalırlar. Kullanacağınız malzemeler de bu noktada  nemden etkilenmeyecek, kaliteli malzemeler olmalıdır. 
 
Banyolarda seramik seçimi banyonun metrekaresine uyumlu olmalıdır. Büyük banyolarda seçeceğiniz seramik ebatları ile küçük banyolarda seçeceğiniz seramik ebatları birbirinden farklı olmalıdır. Ayrıca seçimlerimiz genel konseptimizi ve tarzımızı desteklemelidir. 
 
Seramiklerimizde çok fazla desen ya da form kullanmak çok tercih ettiğimiz bir uygulama değildir. Biraz daha sade formlar kullanıp, desenleri ve farklı formları klozet arkalarında, duş arkalarında veya özel, belli alanlarda yada sadece tek duvarda kullanmak istediğiniz etkiyi daha iyi verecektir. Bir diğer önemli nokta ise, seramikler çok fazla bakteri barındıran ürünler olduğundan seramik seçiminde kaliteli tercihler yapmak önemlidir.  
 
Açık ve pastel renkler kullanmak var olan alanları her zaman daha geniş, daha ferah gösterecektir. Aplik, led ışıklandırma gibi doğrudan olmayan lokal aydınlatma tercihleri de banyonuzu daha geniş gösterecek ayrıntılardan biridir.
 
Küçük veya büyük olmasını gözetmeksizin banyolarda yaratmak istediğimiz his sadelik, ferahlık ve hijyenik bir ortam olmalıdır. Bunun için en doğru renkler açık, pastel tonlardır. Beyazlar, kremler, uçuk maviler, çok açık griler uygun olan en doğru renkler olacaktır. Çok iddali renkler, çimen yeşilleri, fuşyalar çok sık kullandığımız renkler değildir. Bu tarz renkleri genelde aksesuar tercihlerimizde, aplik gibi aydınlatma elemanları başlıklarında  kullanmak daha doğrudur  
 
Hepinize harika bir hafta diliyorum
Sevgilerimle
İç mimar Meral Akçay
 
 
 
   

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 51
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 280
Kayıt tarihi
: 10.02.15
 
 

Meral Akçay Konsept & Mimarlık kurucusu. Mimarlık eğitimini tamamladıktan sonra birçok firmaya pr..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster