Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Kasım '06

 
Kategori
Gece Hayatı
Okunma Sayısı
1006
 

Bar 'da eğlenelim

Bar 'da eğlenelim
 

Arkadaş gurubumuzun toplanıp eğlenceye gidelim fikri, bir kaç gün süren e-mail trafiğinden sonra nihayet karara bağlandı. Cumartesi gecesi herkes,Beyoğlunda Galatasaray Lisesi önünde buluşacaktı. Beyoğlu düşüncesi beni oldukça heyecandırdı. İki yıldır Beyoğlu' na gitmiyordum. Yolumun düştüğü gündüz saatlerinde ise, sadece bir yerde yemek yiyip, göz ucuyla etrafı süzdükten sonra, işimi bitirip eve dönüyordum. Halbuki gençliğimin geçtiği Beyoğlu' nu sokak sokak bilir, nerede yıyıp içilir. Nerede eğlenilir aşina olduğum şeylerdi. Mezun olduğum Atatürk Lİsesi Büyük Parmakkapı sokakta, hemen yanında Küçük Parmakkapı Sokak, Galatasaray kulubü' nün olduğu Hasnun Galip Sokak, İstiklal caddesinden içeriye doğru Şato Sokak, Balo Sokak ve Yeşilçam sokak en fazla gezindiğim, eğlendiğim, sinemalarında vakit geçirdiğim yerlerdi. Depremde büyük hasar gördükten sonra restore edilip, her şeyiyle yenilenen Çiçek Pasajında çok anılarımız vardı.

AKM'nin yanındaki otoparka girebilmek için kuyrukta beklememiz ve içerde güçllükle yer bulabilmemiz,insanların Beyoğlu'na akın ettiğinin habercisi gibiydi.Saat 20.30 da kalabalık; caddenin başından itibaren başlıyor.İnsan seli Taksim'den aşağıya doğru akarken,Tünel'den Taksim'e doğru aynı yoğunluk devam ediyor.Her yaştan insanın akın ettiği yer,bir renk cümbüşü ve insan manzarasına kucak açmış.Klasik ve modern giysili,uzun veya kısa saçlı,tokalı,kulağı küpeli gençler serbestlikte sanki sınır tanımıyorlar.1970 li yıllardaki takım elbiseli,kravatlı beylerden,kürk mantolu hanımlardan eser kalmamış.Bir zamanların kravatsız çıkılmadığı Beyoğlu; büyük bir değişim geçirmiş.Yalnız insanlarıyla değil,cadde ve sokaklarıyla,yenilenen ve boyanan binalarıyla,herkese her keseye hitap eden yeni açılan mekanlarıyla,çağın gereksinimlerini yerine getirmiş.

Galatasaray Lisesi'nın önündeki buluşma ve vakit geçirmeden Balık Pazarın'da kokoreç yeme fikri oy birliği ile kabul edildi.Ekmek arası kokoreç bir harikaydı.AB'nin ön yargılı ve zevksiz parlamenterleri,bir tatsalardı,kokoreçin dayanılmaz üstünlüğüne karşı koyamaz ve sakatat kriterleri diye bir ön şart öne süremezlerdi.

Saat 21.00 bardayız.Küçük ama samimi bir yer.Saat 23.00 de başlayacak eğlence öncesi,konuşarak,şakalaşarak,içkilerimizi yudumladık.Önce mönüyü getiriyorlar,listedeki yiyecek,içecek ve fiyatlarını inceleyip sipariş veriyorsunuz.Temiz bir servisle ikram ediyorlar ve parasını peşin alıyorlar.Bu arada içersinde yüzlerce şarkı ismi olan bir katalog geliyor.Şarkı söylemek istiyen herkes seçtiği şarkıyı not ettiriyor. Karaoke bar eğlencesi bu.

Saatler 23'ü gösterdiğinde önünde iki mikrofon olan dev ekranda,şarkı sözleri belirmeye başlamadan istek sahibi,mikrofon başına yalnız veya arkadaşlarıyla geçiyor ve ekrandaki yazıları var güçleriyle şarkı olarak okumaya çalışıyorlar.Etraftaki gençlerinde katılımıyla ortaya çıkan manzara bir harika.Zaman ilerledikçe yüksek oktanlı müziğin ve içkinin tesiriyle eğlencenin hazzı doruğa çıkıyor.

Yoğun iş temposunun getirdiği iş sitresini atmanın en güzel yöntemi.Seviyeli bir şekilde kendi tarzlarınca eğlenen,etrafa neşe ve pozitif elektrik saçan tüm insanlar,en kötü günleriniz böyle olsun.İyi eğlenceler.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 34
Toplam yorum
: 13
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 1966
Kayıt tarihi
: 25.08.06
 
 

1953 Manisa Alaşehir doğumluyum.  Lise mezunu, evli, üniversite mezunu bir çocuk babasıyım. 197..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster