Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Aralık '11

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
5720
 

Baransu’dan sert çıkış: Kasımpaşalı Erdoğan’dan mı korkacağım?

Baransu’dan sert çıkış: Kasımpaşalı Erdoğan’dan mı korkacağım?
 Mehmet Baransu!

Son yılların yıldızı parlayan gazetecisi... Etkili mi etkili... Uçan kuştan haberi var.. Yazdıkları çoğu kez olur. Yanıldığı da olur, ama yanıldığını kabul ettiği olmuş mudur, bilmem.

Kendine aşırı güveni var.

Var da var!

“Şike” iddiaları çıktığından beri de “futbol yorumcusu” oldu çıktı. Ama bu yorumculuk, futbol üzerine değil, “şike” iddiaları üzerine.

Bugün korkusuz olduğu da anlaşıldı.

Başbakan Erdoğan’a öyle bir çıkıştı, kafa tuttu ki, sormayın!

Hani, muhalefet milletvekili/ lideri olsa, kafa tutmasını siyasetin gereği sayarız. Ama o bir gazeteci... Gazetecinin görevi, haklı aydınlatmak.

Baransu’yu Başbakan’a kafa tutmayı gerektiren neydi?

Baransu, “Devlet vatandaşını bombaladı” başlığını atan gazetenin yazarı. Dünkü yazısında, 35 kişinin ölümüne yol açan bombalar için, “istihbarat MİT’ten geldi” demesine Başbakan Erdoğan’dan tepki geldi. Erdoğan, ad vermeden, "Bazı köşe yazarlığı yapan cambazlar var. Bunlar istihbarat teşkilatımızı bizden daha iyi biliyorlar. Güya MİT’in verdiği bilgilerle bu olmuş. MİT’in son anda verdiği bir bilgi yoktur" dedi.

Barunsu, T24‘nün haberine göre, Başbakan Erdoğan’ın açıklamasına twitter'dan hemen yanıt verdi:

"Sayın Başbakan, iki cambaz bir ipte oynamaz, hatırlatayım size. Öyle böcek diyerek olayı sulandırmayın. Gerçeği siz de benim gibi biliyorsunuz. Emre Uslu I. Koşaner istifa edecek dediğinde de esip gürlemiştiniz. Ne oldu sonra? Hatırlatayım dedim. Sayın Başbakan hatırlatayım. Senin İçişleri bakanına bağlı jandarma beni dinledi. Şimdi de evimin ve iş yerimin üzerine bir Heron istiyorum. Sayın Başbakan, bugün anladım ki sizden daha iyi MİT'i biliyorum. MİT, arşivlerini Mossad'a açmıştı. Böceğe değil, Mossad ajanlarına bak. Bu ülke cambazın kim olduğunu da öğrenecek. Cambazları da. Sayın Başbakan siz de çok iyi bildiklerinizi öğreneceksiniz. Sayın Başbakan ben eli silah tutanlardan korkmadım.”

Baransu, “eli silah tutanlardan” korkmadığına göre, başkalarından korkar mı?

Korkmadığı için de, yanıtının son cümlesi şöyle:

“Kasımpaşalı Tayyip Erdoğan'dan korkacağımı zannediyorsanız, yanılıyorsunuz"

*****

Dedik ya, Baransu, muhalefet milletvekili/ lideri olsa, kafa tutmasını siyasetin gereği sayarız.

Ama o bir gazeteci...

Anlaşılan, son yıllarda, kendilerinde bir güç olduğuna inananlar, karşısında kim olursa olsun, aynı üslupla konuşuyorlar. Baransu’nun, televizyonda meslektaşlarıyla tartışırken benimsediği üslupla, Başbakan’la seslenmesi doğru değildir; bu üslup, garibime gitti.

Ama doğru olan, Baransu'nun kendine olan aşırı güveniydi.

 

TURGUT ÇELİK/ Mersin

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hani lafın gelişi Baransu'ya oy... Severiz ulusça kabadayıları... Yoksa %50 oranını tutturamazdık bu hasletimiz olmasaydı...

Müyesser Saka 
 09.01.2012 13:51
Cevap :
Müyesser Hanım... "Tariz" yaptığınız zaten belliydi. Saygılar, selamlar.  09.01.2012 16:05
 

Aman Müyesser Hanım, oyunuzun değerini bilin lütfen.:) Öyle zamana gedik ki oyun içinde oyun, her olayda bir yeniği aramak zorundayız. Bu muhabirciğin bir cambaz, ipi gerenlerin de başkaları olduğunu unutmayın.Bir çekişmenin dışavurumudur bu olay. Ne gazetecilik ne de yüreklilik.

Vildan Sevil 
 01.01.2012 20:04
Cevap :
Değerli Blogdaş... Müyesser Hanım, adına konuşmayayım ya, oyunun değerini biliyordur. Onun için ancak, "oy"un adını verir. Saygılar, selamlar.  02.01.2012 14:34
 

Bundan sonra benim oyum Baransu'ya severim yürekli insanları. Aferin ona... Tek adamdan korkmadığını bağıra çağıra söyledi...

Müyesser Saka 
 01.01.2012 10:37
Cevap :
Müyesser Hanım. Baransu, böyle konuştuğuna göre, demek ki, kendini çok güveniyor. Baransu'nun çıkışının yansımaları gelecekte nasıl olur? Merak etmiyor değilim. Saygılar, selamlar. Yeni yılınız kutlu olsun.  01.01.2012 14:34
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 2459
Toplam yorum
: 2830
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2354
Kayıt tarihi
: 10.11.08
 
 

İspir, hem doğum yerim, hem memleketim. Emekli Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeniyim. Dil ve Tarih-..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster