Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Eylül '15

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
1150
 

Bardak heykeli ya da bardağı taşıran son damla!

Bardak heykeli ya da bardağı taşıran son damla!
 

Çay Bardağı Heykeli


Rize’de Meydandaki Atatürk Heykeli’nin yerine Rize’nin markası olan çayı temsil eden “Bardak” heykeli konulması tasarlanıyormuş. Bunun için bir referandum yapılacakmış ve halkın vereceği karara göre hareket edilecekmiş, sanki Rize’de bardak heykelini koyacak bir yer kalmamış gibi!

Ülkeleri temsil eden simgelerle, şehirleri temsil eden simgeleri bir tutarsanız yarın olacağa bakın siz. Her şehirde bir referandum. Ve halka soracaklar: “Muz heykeli mi, Atatürk Heykeli mi?”, “Fındık heykeli mi, Atatürk Heykeli mi?”, “Hamsi heykeli mi Atatürk Heykeli mi?”Öznelerle nesneleri karıştırdın mı sonu gelmez bu şarlatanlığın.

Yaşamayı mide ile özdeşleştirenlerle, insanı özgür bireyler olarak düşünenlerin bir mücedelesidir bu aslında. İnsanlar, yaratılışları gereği, türlerinin yapısı gereği hayvanlardan farklıdırlar. Hayvanlar yemek için yaşarlar. İnsanlar ise, yaşamak için yerler ve insanlıkları da, işte bu hayvansal gereksinimlerinin bittiği yerde başlar. Ve insanı insan yapan en büyük ve en güzel özelliği ise, özgürlüğe olan tutkusudur.

İnsan, eğer özgür ise insandır. Özgür olmayanlar, ya da özgür düşünemeyenler asla insan olamazlar. Olamadıkları gibi, gerçekten insan olanların da hayatlarını karartırlar ve onların insan olarak özgürce yaşama çabalarını engellemeye çalışırlar çok ulvi bir görevi yaptıklarını sanarak şişine şişine.

Neyseki bizim toplum, böyle şarlatanlıklara bir yere kadar izin verse de, iş ciddiye bindi mi, gereğini yapıyor ve sillesini indirerek, tarihin çöp sepetine birdenbire atıveriyor.Neye uğradıklarını öyle bir şaşırıyorlar ki, anlayana kadar iş işten geçmiş oluyor.

Aman dikkat etsinler, bu bardak heykeli de, bardağı taşıran son damla olmasın!

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ulus devlet karşıtları, tarih bilinci olmayanlar Ulusal öndere aymazlık içinde saldırarak onu hiçsizleştirmeye, küçümsemeye, tartışmaya açmaktadırlar. Uyduruk bir meydan düzenlemesini imparatorluğun küllerinden bir Cumhuriyet kuran insanın anısına kurban edilmesi en hafifi ile cehalettir. zira, Referandum; anayasa değişikliği, yasaların kabulü gibi bazı önemli konularda halkın iradesini belirlemek amacıyla yapılan oylamadır. Ulus devlet bilinci olmayan Ülke insanlarının o kadim ve kutsal toprakları terk edip ahlaksız dedikleri batıya ölümüne göç ettiklerini görmezler mi? Bunu da kaleme alan gerçekleştiren sözüm ona bir akademisyen hemi de prof. Çoşkun bey, maalesef bardak çoktan taşmış su yerlere akmaktadır. selamlar

Nizamettin BİBER 
 25.09.2015 13:54
Cevap :
aynen imzamı atıyorum başka söze ne hacet teşekkürler!  02.10.2015 22:08
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 264
Toplam yorum
: 1089
Toplam mesaj
: 196
Ort. okunma sayısı
: 1102
Kayıt tarihi
: 30.04.07
 
 

1956 Sarıkamış Kars doğumluyum. 6 şiir kitabım ve 2 deneme kitabım var. son kitaplarımı B..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster