Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Ağustos '13

 
Kategori
Müzik
Okunma Sayısı
8809
 

Barış Manço hakkında bilinmeyenler nelerdir?

Barış Manço hakkında bilinmeyenler nelerdir?
 

Barış Manço Hakkında bilinmeyen aslında o kadar çok şey vardır ki ! Barış Manço şarkıları, Barış Manço kiyafetleri ve el hareketleri aslında Barış Manço’nun kişiliğini bize sunmaktadır.

Barış Manço ‘nun keşke kelimesini hiç sevmediğini,  şarkılarını yere  yüz üstü uzanarak yazdığını ve en çok bamya yemeğini sevdiğini bilir miydiniz ?

Barış Manço Dünya’ya özel bir misyon için gönderildiğini düşünmekte idi ve böylede yaşadı. Yaptığı şarkılarda insanlara hep öğütler verdi. Ancak bu öğütleri verirken kırmadı, incitmedi veya sivrilmedi. Barış Manço hayatı boyunca hiçbir zaman siyasi patent taşımadı. Yaptığı programlardaki  gibi 7’den 77’ye herkesin Barış Ağabey’i oldu. Barış Manço insanları kırmaktan çok çekinirdi, kişilerin haklarına kesinlikle saygısızlık hiç yapmadı. Herkesi olduğu gibi kabul edebilen,  yaşlı,  genç,  çocuk hiç fark etmeden hepsi ile iletişim kurabilen bir yapıda idi. Hatta hayvanlar ile de iletişim kurabilen biriydi…

Barış Manço’nun vefatından sonra adına kurulan Barış Manço Rock Derneği ise bu felsefede Barış Manço kişiliğini yaşatmak için uğraş vermektedir.

Barış Manço kimi şarkısında sebzeden, kimi şarkısında hayvandan ve kimi şarkısında aşktan bahsederken aslında her birinde ortak bir dil kullandı ; barış, hoşgörü, iyi niyet ve dürüstlük üzerine örtülü tatlı dil !

Kaynak :  Barış Manço Rock Derneği

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

ADAM GİBİ ADAMDI. BU HALK İKİ KİŞİYE ÖZEL BİR ÖNEM VERDİ. KEMAL SUNAL VE BARIŞ MANÇO. BARIŞ MANÇO'NUN RAHMETLİ OLDUĞUNDA EVİNİN ÇİÇEK BAHÇESİNE DÖNDÜĞÜ, MUMLARLA IŞIL IŞIL OLDUĞU GÜNÜ HATIRLIYORUM.HERKES KENDİLİĞİNDEN GELDİ.AKAN GÖZYAŞLARI BİRİLERİ BENİ GÖRSÜN DİYE AKAN YAŞLAR DEĞİLDİ. HERKES İÇİNDEN GELEREK AĞLADI.. ŞİMDİ KAÇ TANE ADAM GİBİ ADAM OLAN SANATÇI VAR DİYE KENDİME SORUYORUM..BİLEN VAR MI ??

UĞUR BOZDOĞAN 
 16.08.2013 0:48
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 175
Toplam yorum
: 23
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 1302
Kayıt tarihi
: 21.01.09
 
 

Serkan Hacıömeroğlu 1 Kasım'da  Trabzon'da doğdum. Yüksek öğrenimi 2000 yılında tamamladım. Çeşit..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster