Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Temmuz '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
1516
 

Barış yaşam savaşını kazandı

Barış yaşam savaşını kazandı
 

Varolmak ya da yaşamak nefes alıyor olmaktan ibaret değil elbette. Nefes almadığı halde, bedenen bu dünyadan göçmüş olduğu halde yaşayan o kadar çok insan varki. Kimi yazdığı romanlarla, öykülerle, kimi besteleriyle, kimi resimleriyle, kimi buluşlarıyla, kimi dünya tarihinin akışını değiştirmesiyle yaşamıyor mu? Bir bedenen ölmüş olduğu halde yaşayanlar var... Ve bir de bedenen bu dünyada olup da aslında yaşamakla uzaktan yakından alakası olmayanlar var. Bu anlamda benden size sevindirici bir haber. Barış yaşam savaşını kazandı.

...

Bu gencecik çocuk şimdi şarkılarıyla besteleriyle yaşayacak. Ben uslanmaz ve de iddialı bir müzik dinleyicisi olarak Barış için şunu söyleyebilirim. Yorumu harika. Muhteşem. Onu hep dinleyeceğim. Beatles'ı dinler gibi. Elvis'i dinler gibi.

...

Bunları duygusallıkla falan yazmıyorum. Ama yaşam içinde insanın yaşadığı süreden çok yaşadığı zaman içinde yaptıkları önemlidir.

...

Yaşamak ve varolmak farklı şeyler. Bence şu an yaşadığımız kaliteli bir sese sahip muhteşem bir gencin yaşam savaşını kazanmasıdır. O varolmayı başarmıştır.

...

Bir de yazmadan edemeyeceğim bir iğrençlik var. Bu da kimi ünlülerin bu gencin üzerinden kendi reklamlarını yapma çabasıdır. Elbette ünlü isimlerin hastaneye gidip aileye ve Barış'a destek çabası içine girmeleri önemlidir. Ama o ünlülerin bütün kameralara teker teker beyanat vermelerinin ne önemi vardır? Ne yararı vardır.

...

Türkiye'de malesef magazin dediğimiz şey insanların acıları üzerinden de rating hırsızlığı yapmaktadır.

...

Bu yazımı kısa tutacağım. Barış'ın yaşamı gibi. Barış yaşamını yitirirken varolma savaşını kazandı. Onun sevenlerine önerim üzülmeleri değil sevinmeleridir. Bu pırıl pırıl bir gencin şarkılarıyla yaşama veda etmesi değil bence merhaba demesidir. İnanmıyorsanız ondan bir şarkı dinleyin...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmıştır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Değerli şeker çocuk Solohan,Barışı sevdik,onunla ilgili yazılar,gözyaşları,çığlıklar atılmakta.Ondan önce ölen gencecik şehitlerin,yaptıkları,anıları,duyguları ile ilgili bilgimiz yok,çünkü onlar medyatik değillerdi.Ben de buna taktım;şeker ile paylaşayım istedim.Ateş düştüğü yeri yakıyor,bu arada ev sahiplerinden çektiğin çilenin dinmesi için dua ediyorum.

Tanju 
 14.07.2007 8:01
Cevap :
Hepimizin sancısı dinsin bir an önce efenim.  19.07.2007 17:08
 

Bir ropörtajında, hayatta kendisi için en önemli üç şey sıralamasında, 1. sırada müzüğin olduğunu söylüyordu Barış. En çok sevdiği şeyi mükemmel yaptı. Kısacık hayatına bir sürü eser sığdırdı. Amasrayı ölümsüzleştirdi. İsyanını haykırırken şarkılarında, dev gibiydi sahnede.Sürmeli ve ıslak gözleri, uzun saçları ile öylesine güzeldi ki. Öylesine mütevazi, öylesine sevecen... Sanki bu dünyaya ait olamayacak kadar güzel...

Neşe İleri 
 07.07.2007 20:18
Cevap :
Teşekkür ederim. Sevgiyle.  08.07.2007 1:55
 

Barış'ı erken kaybettik.Bütğün genç ölümler beni çok üzüyor. Barış'ın sesini,yorumunu çok beğenirdim.Ama ömrü bu kadarmış.Yazında belirttiğin gibi varolma savaşını kazandı. Belkide düşünmesi gereken bir konu geriye ne bırakacağımız . Selamlarımla

Işın Çavdar 
 07.07.2007 13:54
Cevap :
Evet... Bu doğru. Sevgiler  07.07.2007 15:42
 

Türkçe müzik dinlemeyen ve bu tür programları izlemeye zamanı olmayan insanlar için Rahmetli Barış Akarsu belki de yeni yaşamaya başladı. Çünkü bu sanatçımızı kaza geçirdikten sonra tanıdım. işte o zaman yaşamaya başladı benim için

celenk celenk 
 06.07.2007 14:36
Cevap :
Benim için de.  07.07.2007 15:42
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 179
Toplam yorum
: 1563
Toplam mesaj
: 289
Ort. okunma sayısı
: 2555
Kayıt tarihi
: 21.01.07
 
 

Barışa ve kardeşliğe inanıyorum. Türkiye'nin yaşadığı tüm sorunların kardeşlikle çözümlenebileceğ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster