Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Temmuz '11

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
250
 

Barışa elveda

Bugünkü çeşitli medya organlarında Öcalan'la devletin görüştüğü ve Öcalan'ın öne sürdüğü koşullar hakkında haberler yayınlanmıştır. Konu hakkında Milliyet gazetesi yazarı Fikret Bila da detaylı açıklamalarda bulunmaktadır. 

Öcalan'ın koşullarını okuduğumda kısa bir şaşkınlıktan sonra barış ihtimalinin değil yakın ufukta, çok uzak ufuklarda dahi görünmediği kanaatına vardım. 

Öcalan'ın koşullarından sadece birini ele almak istiyorum, diğerlerinin fazla bir önemi bulunmamakta.''Anayasayı bizim istediğimiz gibi yapacaksınız.'' yoksa sorun çözülmez. 

Bu aşamaya gelinmiş anlaşılan, asker daha çok dağlarında devriye gezecek, hakim olduğu topraklarında şehit olacak, kaç terörist daha etkisiz hale getirilecek, bu millet terörle yaşamaya devam edecek, şehitler toprağa verilmeden caz saz konserlerinde eğlenecek, şehit anası da terörist anası da evladım gitme diye feryat edecek. 

Devletin mahkum Öcalan'la bir yetkilisi vasıtasıyla görüşmesini olumlu buluyorum. Bu durum Başbakan'ın terörü önlemede samimi ve gayretli olduğunu gösterir. Ancak Öcalan ne derece örgütüne hakim belirsizdir. 

. Devletin karşısında yetkili bir muhatap bulunmamaktadır, çok sesli bir koroyla uzlaşma sağlanamaz. 

Maalesef barış olasılığı pek görünmüyor, devlet varsa diğer seçenekler üzerinde politikalar üretmesinde millet yararı görülmektedir. Umarım yanılırım da güzel ülkemde silahlar yok olur, çiçekler açar. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Umarım öyle olur, olur da! Emperyel devletlerin kanı nasıl doyacak dünyada barış olursa...

Ayrıntıda gezinmek 
 23.07.2011 1:04
Cevap :
İlginize teşekkür ederim. O malum devletler ve halklarından yıllardır verdiğimiz can kayıpları için bir kez olsun üzüldüklerine şahit olabildik mi? Bizim yöneticilerimiz sırtı sıvazlandığında muma dönüyorlar, herhalde sahte iltifatlarla büyük devlet adamı mı zannediyorlar kendilerini kimbilir.Esen kalın.  23.07.2011 18:37
 

Bir insan (!?) bir ülkede nefretle anılan bir terörist başı olup senelerce izole edilmiş bir adada tutuluyorsa ve böyle bir istekte bulunuyorsa, bunun benim algılarım çerçevesinde 2 anlamı vardır: Ya bu kişinin aklından zoru vardır, ya da ona böyle bir cürette bulunabileceği cesareti kendi elleriyle sunan bir devlet yetkilisi vardır. Veya benim aklım daha geniş düşünecek kapasiteye sahip olmayıp başka bir üçüncü anlam seçeneği de olabilir tabi. Böyle giderse "BARIŞ" sözcüğünü sadece isimler sözlüğünde göreceğiz... Saygılarımla

OynamıYorum 
 22.07.2011 15:52
Cevap :
Değerli katkınıza teşekkür ederim, bazen bizi kim yönetiyor diye düşüncelere dalıyorum, esen kalın saygılarımla  23.07.2011 13:29
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 491
Toplam yorum
: 350
Toplam mesaj
: 18
Ort. okunma sayısı
: 218
Kayıt tarihi
: 15.03.11
 
 

A.İ.T.İ.A Yönetim Bilimleri Fakültesini bitirdim. Kütüphaneci ve Maliyeciyim. Emekli oldum. İlgi al..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster