Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Şubat '07

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
538
 

Barlas Özal'ı arıyor aslında

Barlas Özal'ı arıyor aslında
 

“Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Yatırımcılar Derneği tarafından düzenlenen ’Başarıya giden yolda fırsatlar ülkesi Türkiye’ konulu konferansa katılarak bir konuşma yaptı.

Konuşmanın ardından Erdoğan, bir süre gazeteci Mehmet Barlas’la sohbet etti.
Oldukça samimi geçen sohbet sırasında Mehmet Barlas’ın, Erdoğan’ın yanağını okşaması ilginç bir görüntü yarattı. (Milliyet- 23.02.2007)”

Başbakanımızın yakınlığı “Vatandaş” ile “Halk” arasında değişiklik arz ediyor. Ankara’da “halk” ın Ulus semtinden Kızılay semtine doğru kayması nedeniyle, bir sayın büyüğümüzün “halk Kızılay’a doğru geldikçe vatandaş Çankaya’ya doğru çekiliyor” sözü çok ünlüdür.

Sayın başbakanımız halka "al ananı git" derken, vatandaşa yanağını okşattırıyor. Halk yıllardır kendine yakın ve hatta kendinden birini seçmek için çabalıyor, en son ümidi AKP idi, onların muhafazakar, dindar, olmaları ile kendilerine yakınlık arasında bağ kurmuşlardı.

Dilerim görmüşlerdir bu durumun olmayacağını. Hatta ne olacaktır biliyor musunuz, 2007 seçiminde AKP listelerinde daha fazla vatandaşa yer verecek, listelerde daha az halk olacaktır. Çünkü AKP sosyolojisi bu beş senede kendi vatandaşlarını oluşturdu, bu vatandaşların, elbiseleri, türbanları, ayakkabıları, tatilleri farklılaşmaya başladı, markalaşmaya başladı, o nedenledir ki, artık halk başbakanın yanağını okşayamayacaktır, ancak vatandaşlar okşayabilecektir. Bu benim naçizane tahminim, yanılmaktan üzüntü duymam.

Barlas’a gelince, Özal’ın ölümünden sonra ezberi bozuldu sayın Barlas’ın. O yeni Özal’ını arıyor, onun sayın başbakanın yanağını okşamasını, bir körün tanıma arzusu ile dokunma eylemi olarak görüyorum. Ama buradan sesleneyim maalesef Recep Tayyip Erdoğan, Özal değil olamaz da.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Dünyayı gerçekten yöneten tarikatlar ile ilgili yazılar yazmıştım. Bunlardan biri de İlluminati tarikatı'dır. İlluminati tarikatının özel sembolü ise piramidin üzerinde ışık saçan üçgen ışık kaynağıdır. Bilmem bir şeyle benzediğini farkettiniz mi? Neyse fazla konuşuyorum, kanaltürk gibi üzerime gelirler falan. Gerek yok, Serkan. Vatan satılıyormuş, Ülke elden gidiyormuş, bana ne? keyfime bakayım...

Serkan Dilek 
 23.02.2007 18:45
Cevap :
keyife bakacak zaman değil, ama , yazınızı okudum, fazlaca komplo teorisi içeriyordu, o konular bildiğim konular  24.02.2007 5:36
 

benden; psikoloji bilimi şöyle der, tanımak istediğine dokunursun yada sevdiğine. İyi de orası yeri mi? Haftanın 5 akşamı, M. Barlas'ın RTE 'ın sürekli lehine konuşmalarını bundan herhalde!

nilgun 
 23.02.2007 18:36
Cevap :
sanırım doğru söylüyorsunuz  23.02.2007 19:27
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 283
Toplam yorum
: 710
Toplam mesaj
: 93
Ort. okunma sayısı
: 1297
Kayıt tarihi
: 04.12.06
 
 

Nükleer fizik doktoru, şiir yazmaya çalışıyor, kalite yönetim sistemleri danışmanı, öykü deneme yaza..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster