Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

gökhan s türkyılmaz

http://blog.milliyet.com.tr/gst

10 Haziran '08

 
Kategori
Erkek Modası
Okunma Sayısı
1874
 

Barnakarası

Barnakarası
 

Geçenlerde Ali Saydam şu flip flop olayına girmiş ve elinde birkılıç, ortam da boş, sallamış sağa sola. Efendim parmak arası terlik erkeklerde son derece iticiymiş. Midesi bulanıyormuş giyen birini gördüğünde. Hatta giyenin ayaklarının güzel olması, temizliği vs. bile etkilemiyormuş fikrini. Hani biraz daha zorlasa kadınlarda giymesin diyecek.
Bir defa adını koyalım; Ali Saydam yaşında birinin bunu makul bulması, hoşlanması gerçekten zor. Belli bir yaştan sonra zamana ayak uydurmak oldukça güçleşiyor. Bu yaş gurubu maalesef alışkanlıklarını ve beğenilerini neredeyse hiç değiştiremiyorlar. Zamanın bir yerine takılıp her durumu eskiye göre yorumluyor ve haklılıklarından zerrece taviz vermiyorlar. Veremiyorlar. Tabii bu durumu biz gençler anlayışla karşılamaya çalışıyoruz. Ama bir yerde durmasını bilmeleri lazım. Eleştirinin de bir dozu var. İsteyen istediğini giyer. Başkalrından çok kendi rahatımız önemli değil mi? Ayak benim ayağım ve seçimim yüzünden mide bulandırıcı ilan edilmek ne kadar doğru? Şimdi çıkıp birileri (çok afedersiniz) plajlarda ''yaşlı insanların buruşuk tenleri midemi bulandırıyor mayoyla dolaşmasınlar'' gibi son derece saçma bişeyler söylese tepkiniz ne olur? Bence siz reklamlarınızla oyalanın ve bu konulara fazla takılmayın.
Öyle ki yerinde kullanmak şartıyla parmakarası terlik son derece rahat, estetik ve kullanışlı. Şort altında hiçbir şey bu kadar düzgün durmuyor. Ayrıca da çok seksi. Bence rahat rahat kullanabilirsiniz ve fazlasıyla da tercih ediliyor.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

ıyı kı de eleştirmissiniz cünkü doğru sen giymessen giyme ama yakışıyo napalım....:)

ssevilayy 
 29.10.2008 19:05
 

o kişiyle aynı şeyi yapmamış mısınız? Kişisel görüşünü midem bulanıyor diye belirtmiş. sizde beğenmemesini yaşına bağlamışsınız. İkinizde de aynı tarz yaklaşım mevcut bence. Derseniz ki , önce o söyledi buna da gülerim şahsen. Ben de sigaradan, esmer tenine sarı saç yapanlardan, yerlere tükürüen, çöp atanlardan, koca göbeğine dar body giyenlerden, sandalet içine beyaz çorap giyenlerden ( bunlardan da değil ileri gidip bunları yapanlardan) iğreniorum. Bunu da belirtiyorum. bir başkası da benim yaptığım bir şeyden iğrenebilir bu da onun hakkı. İğrendi diye ben de ona bir yafta yapıştıramam.

karga 
 12.06.2008 9:39
Cevap :
İnanın çok komiksiniz.Nasıl ikisini de aynı kefeye koyarsınız?Biri giydiğin terlik midemi bulandırıyor diyor.Diğeri ise yaşından ötürü zamanın gerisinde kalmışsınız ve alışkanlıklarınızı bu yüzden değiştiremiyorsunuz vs. diyor.Ve bu ikisi aynı yaklaşım öyle mi?Bu arada tabiiki iğrenme hakkınız var ama bunu lütfen bu kadar pervasız dile getirmeyin.Teşekkür ediyorum.  12.06.2008 20:06
 

özgürlük parmak arası terlik giymekse, onu eleştirmekte özgürlüktür. Kişi fikrini beyan eder. Buna katılmayabiliriz. Tıpkı şimdi benim size katılmadığım gibi. Size katılmamam sizin görüşünüzü açıklamanıza karışma hakkını vermez bana. Parmak arası bana da tuhaf geliyor. Belki parmaklarımın arasına bir şey sokulacak kadar ayrık olmamasındandır. Yaşla alakalı olduğunu sanmıyorum. Zira aramızda sadece 5 yaş var.

karga 
 10.06.2008 14:48
Cevap :
Evet beğenmediğinizi eleştirebilirsiniz bu sizin hakkınız.Ancak biraz daha dikkat etseydiniz benim eleştirim eleştiri özgürlüğüne değil, beğenilmeyen bir durumun mide bulandırıcı olarak nitelendirilmesi.Giymeyin midem bulanıyor derseniz hakkıma tecavüz edersiniz.Bende kendi midemi bulandıracak ve bunu ısrarla sizin gözünüze sokacak bir çok konu bulabilirim.İlginizeteşekkür ederim.  11.06.2008 21:13
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 4
Toplam yorum
: 11
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 6965
Kayıt tarihi
: 05.04.08
 
 

1976 da Bursa' da doğmuşum. Zaman nasılda geçmiş. Ey hayat şimdi 36 Yaşındayım. Evliyim ve bir kı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster