Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Haziran '15

 
Kategori
Üniversiteler
Okunma Sayısı
655
 

Bartın Üniversitesinde mezuniyet coşkusu çok manalıydı. Koskoca şehir, ağlamaklı oldu.

Bartın Üniversitesinde mezuniyet coşkusu çok manalıydı. Koskoca şehir, ağlamaklı oldu.
 

Bartın, Türkiye’nin en küçük ili. Fakat daima büyük işlerin baş hamurkarı olarak  kollarını sıvadı mı, elinden bir şey kurtulmuyor.

Üstelik de Bartın, bir Üniversite şehri. Ve bu sefer de dün, 7 nci defa meyvesini vererek 3 bin 249 öğrenciyi mezun etti. Velilerle birlikte öğrenciler ve idare bu muazzam coşkuda buluştular.  Mezuniyetin hem gururunu, hem sevincini yaşadılar. Sevinçten her Bartınlı, sarhoş oldu. Sevindi ama, öz evlatlarıymış gibi  ayrılıklarına da üzüldüler. KOSKOCA ŞEHİR AĞLAMAKLI OLDU. İşte Bartın'ın ezeli ve ebedi tutkusu: " Sonsuz vefa..".

BARTIN VALİSİ AZİZOĞLU, MEZUN GENÇLERE ŞANS DİLEDİ.

 

Bir mezuniyet coşkusu ki, yürekler dayanmaz. Bartın’ın kalbi dün, üniversitede attı. Ve bu iş için şehir stadı kullanıldı. Başka yere mümkünü yok sığılmazdı. Ve bütün Bartınlılar, oradaydılar.

Yoğun katılımın olduğu merasimde, Türkiye’nin bir çok illerinden gelen aileler vardı.

Vali, rektör ve öğretim görevlileri tarafından öğrencilere ödülleri verildi. Ardından dereceye giren öğrenciler mezuniyet kütüğüne isimlerini çaktılar.

BARTIN ÜNV.. REKTÖRÜ RAMAZAN KAPLAN, RESMİGEÇİTTE BİLE GÖZ DOLDURDU

         Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan törende yaptığı konuşmada, üniversitenin büyüdüğünü vurgulayarak Bartın’ın artık bir üniversite şehri olduğunu  söyledi. Rektör Kaplan “Göreve başladığımızda öğrenci sayımızın 20 bin olacağını söylemiştik. Öğrenci sayımız 11 bin 269 olmuştur. 2008’de ise 2 bin 100 öğrenci ile öğretime başlamıştık.” Dedi.

         “Önümüzdeki akademik yıl için kontenjan talebimiz 3 bin 555’tir. “ diyen Rektör Kaplan devamla “ Başka bir ifadeyle, Bartın şehrimize, ortalama ilçelerimiz büyüklüğünde bir nüfus katılmaktadır. Bartın, artık bir üniversite şehridir. Bunun en temel göstergesi Bartın merkezde yaşayan her 100 kişiden 23’ünün üniversiteli oluşudur. Üniversitemizin ilimize ekonomik katkısı, 90 milyon 900 bin TL’dir.” dedi.

Rektör Kaplan daha sonra, öğretim üyelerine seslenerek onlara teşekkür etti. devamla:  Öğrencilerimizin  başarısında hiç şüphe yok ki, en büyük pay sahibi sizlersiniz.” şeklinde konuştu.

Bartın Valisi Seyfettin Azizoğlu ise öğrencilere yeni hayatlarında başarılar dileyerek  “Öğrencilerimiz hayatlarında yeni bir safhaya geçiyorlar. Türkiye’de, öğrencilerimiz güvencesi olarak barışa ve huzur katkı sağlayacaklardır.” dedi.

Konuşmaların ardından öğrenciler yemin ederek keplerini havaya attı. Keplerin havaya atılmasıyla güzel görüntülerin oluştuğu alanda, duygu dolu anlarda yaşandı.

Törene ayrıca, Garnizon Komutanı Dz. Kd. Alb. Mehmet Erdemir, Prof. Dr. Hayri Coşkun, Ahmet Yesevi,Prof. Dr. Musa Yıldız, Cumhuriyet Başsavcısı Seyfullah Öselmiş, Baro Başkanı Ferhat Parlatır ve halk katıldı.

 

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1616
Toplam yorum
: 3879
Toplam mesaj
: 498
Ort. okunma sayısı
: 891
Kayıt tarihi
: 13.08.06
 
 

Hayatın dikenli yollarından geçmenin  sırrı, aralarından çabuk geçmektir. Ümit, naylon çorap giyd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster