Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Mart '17

 
Kategori
Astroloji
Okunma Sayısı
230
 

Başak burcunda dolunay; burçlara etkileri (12 Mart 2017)

Başak burcunda dolunay; burçlara etkileri (12 Mart 2017)
 

12 Mart 2017 Pazar günü saat 16:55’te Başak burcunda Dolunay gerçekleşiyor. Değişken elementteki burçların yoğun olduğu ve Balık enerjisinin tatlı sert sularında akışa kürek çekerek bahar ekinoksuna yaklaştığımız, kışa veda günlerindeyiz. Chiron’unun tam karşısında gerçekleşen Bu Dolunay; şifalanması gereken yaralara dokunacak, önce kanatacak, sonra rahmet enerjisiyle tüm ruhumuzu şifalandıracak… Satürn’ün ciddiyete ve sorumluluğa davet eden, tekamülsel kişisel gelişimi destekleyen yargısını bu Dolunay’da tüm gücüyle hissedeceğiz.

Merkür yönetimindeki Başak burcu; karma teorisini ve dünyasallıktan çıkış kapısını gösterir. Buraya geldiğimizde; dünyada var olmamızın kutsal ve özsel bir amacı olduğunu, hizmet etmeyi ve şifa vermeyi öğreniriz. Bütünü oluşturan minik parçalar ve detaylar; yaratıcının kusursuzluğu ve zekası Başak burcunda görünür olur. Başak burcu aynı zamanda paylaşmanın bereketini, ekinlerin hasat zamanını ve bolluğu simgeler. Kuzey ay düğümüne yakın yerlerde gerçekleşen Dolunay’lar; kadersel ve karmik anlamda ilerlememize, yol bulmamıza yardım eder. Başak burcu da karmayı ifade ettiği için; Bu dolunay uzun zamandır verdiğimiz emeklerin karşılığını somut bir şekilde almamıza, hak edilen başarıların, HAK yasasından geçerek yaradan’dan geleceğini göstermekte ve müjdelemekte... Geçtiğimiz Eylül ayında ekmeye başladığımız, uzun zamandır özenle elimizden gelenin en iyisini yaparak ilerlediğimiz konular, kişiler ve olaylar; bu dolunayın hasadı olacak…İlişkilerimizden ve önemli kişilerden gelecek güçlü ve süpriz destekler keyfimizi yerine getirecek… Balık ~ Başak aksının verdiği yardımlaşma, birlik olma ve bütünleşme enerjisine odaklanarak; güzel olan, iyiye hizmet eden enerjileri sevgiyle büyütebiliriz.

 
 
 
Süreç boyunca eksiklerimizi fark edebilir, yetersizlik duygusuna kolayca çekilebilir, çevremiz tarafından eleştirilmeye ve çevremizi iğleneyici bir şekilde eleştirmeye açık olabiliriz. Hissettiğimiz duygular kaygılı ve huzursuz bir ruh hali yaratacak olsa da; bu kadar üzülmemize ve yaralı hissetmemize neden olan olaylar ve konular hakkında fazlaca deneyim kazanacağız. Ve bugünlerde uzun süredir kapanmayan, kangren olmuş durumları, ilişkileri, insanları söküp atmayı başarabilecek, yaralarımıza şifa bulabileceğiz. Biriktirdiğimiz stres, kaygı, öfke enerjisi karın ve bağırsak bölgesinde sindirim sorunlarına, şişkinliğe ve hazımsızlığa neden olabilir.
 
Başak Dolunay’ının hemen ardından diyete başlamak, detoks yapmak çok etkili ve verimli bir süreç olacaktır. “
 
26 Şubat haftası aldığımız kararlar, yaptığımız yenilikler ilk sonucunu verebilir. Bazı sorumlulukları almakta ve görmekte geç kaldıysak, eylemlerimiz de değişime yönelik hareketler yoksa, yeniye kabul veremediysek; bugünlerde stresli duyguların ve bilinçaltı kaygılarının içine çekilebiliriz. Merkür ~ Satürn karesi kendimizi ifade etme zorluğu, ilişkilerde anlaşamama, konuşma ve anlaşılma isteğine karşın her türlü iletişim sorunlarına ve engellerine takılabileceğimizi gösteriyor. Geçmiş konular fazlasıyla gündem yaratabilir. Düşüncelerimizin hız kazanmasıyla birlikte aşırı detaycılık, mükemmeliyetçilik ve takıntılı davranışlara dikkat etmemiz gerekecek. “İlişkilerde çok yüksek beklentilere girmemek, mümkünse kendimizle meşgul olmak, alanımızı korumak ve hayallerimizi inşa etmek için kendimize zaman ayırmak geliştirici ve ilerletici olacaktır. “
 
Koç burcu ışığında duraksayan Rx-Venüs diyor ki; kendini seviyor, kendine güveniyor, cesaretle ve güvenle, zorluklara karşı yılmadan devam ediyorsan bu zamanlarda kazanmaya, ilerlemeye ve tamamlanmaya başlayacaksın… Kendini, duygularını gözlemlemen; geçmişi hatırlamanın öğretici bir amacı olduğunu fark etmen, öğrendiklerini düşünmen, sahip olduklarına tutunman, kendi değerlerine odaklanman, kendinle kurduğun ilişkiyi düzenlemen, zevklerine ve ihtiyaçlarına önem vermen gerek…  Sen var olduğun şekilde, kendi merkezinde kendini bilerek dimdik duramazsan, dayanacak kimse de bulamazsın… Hatalar yapmış olabilirsin, gör, kabul et, kendine kızma, kendinle savaşma, kalk ayağa... Kendini severek yeni güne başla... Göreceksin tüm dünya değişecek, Başak Dolunay'ında tüm ekinlerin hasat verecek... Yeter ki umudunu pencereye koy, güneş ışığına gülümsemeyi, kuşlara selam vermeyi unutma… Herşey muhteşem olacak, aşkla dolacak…
 
Miray Ertuğrul
 
~ Uranüsyen

Bireysel danışmanlık almak, yaşamınızı ve kararlarınızı Astroloji rehberliğine başvurarak yönlendirmek ve bu deneyimi benimle yaşamak için; miray.ertugrl@gmail.com adresine mail atabilir, whatsup üzerinden randevu ve bilgi alabilirsiniz. 0538 853 39 67 
 
Burçlara Etkileri ~
 
Koç
Ruhsal ve manevi farkındalıklarınızın yüksek olacağı bugünlerde, bilinçaltınızda yer eden konular rüyalarınıza girebilir. Eski zamanları düşünebilir, geçmişte yaşadığınız olaylarla ilgili yeni gerçekler öğrenebilirsiniz. Sağlığınızın ve sindirim sisteminizin hassas olacağı bu süreçte, sağlıklı beslenmeniz, vücudunuzu dinlendirmeniz önem kazanacaktır. Çalışma hayatınızda hareketli ve tempolu günler geçirebilir, detaylara ve ayrıntılara fazlasıyla önem verebilirsiniz. Belirsiz olan konularla ilgili somut bilgilere ulaşabilirsiniz. Patronlarınız ve iş arkadaşlarınız eleştirel yaklaşımlarda bulunabilir. Aşk hayatınızda olumlu gelişmeler ve sürpriz fırsatlar gündeme gelebilir.
 
Boğa
Geleceğe yönelik hedeflerinizi düşünebilir, girdiğiniz yeni ortamlarda farklı bakış açıları geliştirebilirsiniz. Arkadaşlık ilişkilerinizi ve dostluklarınızı gözden geçireceksiniz. Bilinçaltınızda yer eden konular su yüzüne çıkacaktır. Geçmişte yaşadığınız ilişkilerle ilgili sürpriz haberler alabilir, yeni gerçekler öğrenebilirsiniz. Belirsiz olduğunuz bir çok konu netlik kazanabilir. İnançlarınızda ve hayata olan bakış açınızda köklü değişimler gündeme gelebilir. Aşk hayatınız önemli gelişmeler gündeme gelebilir. Sorumluluk duygusuyla hareket edebilir, partnerinizden aynı özeni görmek isteyebilirsiniz. Direnç gösterdiğiniz, bağımlı ve saplantılı olduğunuz, hırsa kapıldığınız durumlarda büyük düşüşler ve karmik kayıplar yaşayabileceğiniz için; kendinize dönmeniz ve dürüstçe yüzleşmeniz geliştirici olacaktır.  
 
İkizler
İş ve kariyer hayatınızın ön planda olduğu bugünlerde, geleceğe yönelik hedefleriniz üzerinde düşünebilirsiniz. Güçlü kişilerden güzel destekler alabilir, uzun süredir verdiğiniz emeklerin karşılığını bulabilirsiniz. Arkadaş ortamlarınızda ve aşk hayatınızda sürpriz gelişmeler gündeme gelebilir. Geçmişte yaşadığınız olaylarla ilgili şaşırtıcı haberler alabilirsiniz. Ailenizin ihtiyaçlarına zaman ayırmanız, onlarla daha fazla ilgilenmeniz gerekebilir. Ev ve iş hayatınız arasında bir denge oluşturmanız gerekecektir. Geçmişten bugüne gelen takıntılı alışkanlıklarınızı gözden geçirerek, enerjinizi aşağıya çeken davranışlarınızı geride bırakmaya niyet edebilirsiniz.
 
Yengeç
Hayata felsefenizde olumlu değişimler yaşadığınız, inançlarınızı gözden geçirdiğiniz bir süreçtesiniz. Rutinlerinizin dışına çıkabilir, yolculuklara katılabilirsiniz. Bilgilerinizi geliştirmek, okumak, araştırmak kendinizi iyi hissetmenize yardım edecektir. Beklediğiniz önemli haberler alacağınız bu süreçte, aklınızı kurcalayan soruların cevabını bulabilirsiniz. Akrabalarınızla ilgili konular, kardeşlerinizin ihtiyaçları gündeme gelebilir. Düşünce ve fikirlerinizle dikkat çekebilir, etkileyici konuşmalar gerçekleştirebilirsiniz. Eleştirel tavırlar sergilemeye ve kusur bulmaya açık olacağımız için, bilinçli olmanız ve insanların tepkilerini kişisel algılamamanız önem kazanacaktır.
 
Aslan
Hayatın gizemlerini ve bilinmeyen gerçekleri sorguladığınız bugünlerde, merak ettiğiniz soruların cevabını bulabilirsiniz. İlişkilerinizden beklediklerinizi gözden geçirebilir, kapattığınız eski defterleri düşünebilirsiniz. Beklediğiniz paralar ve ödemeler gündeme gelebilir. Hesaplarınızı gözden geçirebilir, harcamalarınızı düzenleyebilirsiniz. Değer verdiğiniz kişilere hassas ve duyarlı yaklaşımlar sergileyebilir, sahip olduğunuz değerleri korumak isteyebilirsiniz. Sürpriz yolculuklar gündeme gelebilir. İnançlarınızda aydınlanmalar yaşayabilir, şaşırtıcı gerçekler öğrenebilirsiniz. Bireysel yaşamınızı yakından etkileyen şans ve fırsatlar gündeme gelebilir, emeklerinizin karşılığını alabilirsiniz.
 
Başak
Kişisel ve bireysel ihtiyaçlarınızın ön planda olacağı bugünlerde, ışığınızın yükseldiğini hissedebilir, çevrenizden güçlü destekler bulabilirsiniz. Mide sağlığınıza, sindiriminize ve akut rahatsızlıklarınıza bugünlerde daha çok dikkat etmeli, beslenme programınıza özen göstererek dolunay'dan 1 gün sonra detoks programlara tercihe göre yer verebilirsiniz. Bugünler yaratıcılığınız çok yükseleceği için çalışmaktan ve üretmekten keyif alabilir, yeteneklerinizle dikkat çekebilirsiniz. Yüksek enerjinizi dengelemek adına doğa yürüyüşlerine zaman ayırabilirsiniz. İlişkileriniz ve özel hayatınız arasında bir denge kurmanız gerekebilir. Eleştirilerin dozunu iyi ayarlamanız, herşeyin mükemmel olamayacağını kabul etmeniz hayat mücadelenizi kolaylaştıracaktır. Beklediğiniz ödemeler ve paralar sürpriz bir şekilde gündeme gelebilir. İlişkilerinizden maddi manevi destekler bulabilir, gizemini koruyan olaylarla ilgili yeni gerçekler öğrenebilirsiniz.
 
Terazi
Çalışma hayatınızın ön planda olduğu bugünlerde, yeteneklerinizi pratik bir şekilde ortaya koyabilir, günlük yaşamınızda güzel destekler bulabilirsiniz. Ruhsal ve manevi konularla ilgili yeni farkındalıklar kazanabilir, rüyalarınızın verdiği mesajları çözümleyebilirsiniz. Kendi içinize dönerek geçmiş tecrübelerinizi ve şimdiki ihtiyaçlarınızı gözden geçirebilir, duygularınızı dönüştürebilirsiniz. Geçmişte yaşadığınız olaylarla ilgili yeni gerçekler öğrenebilir, farklı bakış açıları geliştirebilirsiniz. İlişkilerinizde sürpriz gelişmeler ve heyecan duygunuzu yükseltecek olaylar gündeme gelebilir. Arkadaş ortamlarınızda şanslı gelişmelerle karşılaşabilirsiniz.
 
Akrep
Hayattan keyif aldığınız konuların ön planda olduğu bugünlerde, eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz. Hobilerinize zaman ayırabilir, yaratıcılığınızın yükseldiğini hissedebilirsiniz. Aşk hayatınızda şansınızın açık olduğu bir zaman dilimindesiniz. Arkadaşlık ilişkilerinizi gözden geçirebilir, yaşadığınız belirsizlikleri netleştirecek yeni gerçekler öğrenebilirsiniz. Girdiğiniz ortamlarda bakış açınızı geliştirecek farkındalıklar kazanabilir, renkli kişiler tanıyabilirsiniz. Geleceğe yönelik hedeflerinizi gözden geçirerek yeni kararlar alabilirsiniz. Arkadaşlık ilişkileriniz ve aşk hayatınız arasında bir denge oluşturmanız gerekebilir. İş hayatınızda şanslı fırsatlar bulabilirsiniz.
 
Yay
Geçmişten bugüne gelen alışkanlıklarınızı sorgulayabilir, enerjinizi aşağıya çeken davranışlarınızı görme şansı elde edebilirsiniz. Ailenizle ilgili konular ve evinizin ihtiyaçları ön planda olacaktır. Evinizi dekore edebilir, eşyalarınızı düzenleyebilir, yaşam alanınızda daha fazla vakit geçirerek dinlenme ihtiyacı hissedebilirsiniz. İş ve kariyer hayatınızda uzun süredir beklediğiniz fırsatlar gündeme gelebilir. Aradığınız destekleri kolayca bulabilir, şanslı gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Uzun süredir beklediğiniz haberler gündeme gelebilir, belirsiz olan konulara pratik çözümler üretebileceksiniz. Aşk hayatınızda sürpriz gelişme ve fırsatlar gündeme gelebilir. 
 
Oğlak
İletişim trafiğinizin hareketli olduğu bugünlerde, düşünce ve fikirlerinizle dikkat çekebilir, etkileyici konuşmalar yapabilirsiniz. Yakın çevre ilişkilerinize zaman ayırabilir, kardeşlerinizin ihtiyaçlarıyla ilgilenebilirsiniz. Zihinsel faaliyetlerinizin aktif olacağı bu süreçte, uzun süredir cevabını bulamadığınız sorular netlik kazanabilir. Pratik becerileriniz ve yetenekleriniz dikkat çekecektir. Yolculuklar gündeme gelebilir. Kariyer hayatınız için gerekli olan eğitimlere ve seminerlere katılabilirsiniz. İnançlarınız doğrultusunda harekete geçebilir, hayata olan bakış açınızda olumlu değişimler yaşayabilirsiniz. Geçmişte yaşadığınız olaylarla ilgili sürpriz gerçekler öğrenebilirsiniz.
 
Kova
Maddi kazançlarınızın ve sahip olduğunuz değerlerin ön planda olduğu bugünlerde, yeteneklerinizle dikkat çekebilirsiniz. Değer verdiğiniz konulara duyarlı yaklaşımlar sergileyebilir, kendinizi güvende hissetmek isteyebilirsiniz. İlişkilerinizden maddi manevi destekler bulabileceğiniz bu süreçte, beklediğiniz paylaşımlar ve ödemeler gündeme gelebilir. Uzun süredir tahsil edemediğiniz alacaklarınızla ilgili olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Sürpriz ve şaşırtıcı haberler alabilir, daha önce çözüm bulamadığınız konulara alternatif fikirler üretebilirsiniz. Geçmişte kapattığınız defterleri gözden geçirerek, gizemini koruyan olaylarla ilgili yeni gerçekler öğrenebilirsiniz.
 
Balık
Işığınızın ve enerjinizin yüksek olduğu bugünlerde, kişisel ve duygusal ihtiyaçlarınıza öncelik verebilir, önemli kararlar alabilirsiniz. Çevrenizden güçlü destekler bulabilir, girdiğiniz ortamlarda dikkat çekebilirsiniz. Maddi konularda mücadele etmenizi gerektiren durumlar oluşabilir. İkili ilişkilerinizi ve ilişkiye yönelik ihtiyaçlarınızı gözden geçirebilir, yeni gerçekler öğrenebilirsiniz. İnsan ilişkilerinde eleştirel yaklaşımların vurgu kazanacağı bu süreçte, tepkileri kişisel algılamamanız ve bilinçli hareket etmeniz önem kazanacaktır. Çalışma hayatınızda şanslı fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 125
Toplam yorum
: 6
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1677
Kayıt tarihi
: 24.12.13
 
 

Psikoloji, Ruhsal ve Karma Astroloji, yakından ilgileniyor. Yıldızların rehberliği doğrultusunda ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster