Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Eylül '13

 
Kategori
Astroloji
Okunma Sayısı
1132
 

Başak burcunda yeni ay ve burçlar üzerindeki etkisi

Başak burcunda yeni ay ve burçlar üzerindeki etkisi
 

5 Eylül 2013 Başak Burcunda Yeni Ay


5 Eylül 2013 - Başak Burcunda Yeni AY

Başak burcu Toprak elementidir, bereketli zamanları temsil eder.

Çalışmayı, emeği, hizmet etmeyi, emek sonucunda mükâfatlandırmayı ve sonuç almayı temsil eder ayrıca…

Sonuca ilerler Başak, planlar, kış öncesidir, sonbahara giriştir. Emek gereklidir artık.

Başak Merkür yönetimindedir, Merkür’e ait özellikler de ön plandadır, pratik ve sonuç ister Merkür ve tüm özelliklerini fazlası ile bahşetmiştir Başağa.

Ay Başak burcunda rahat etmez, Ay duyguları temsil ettiği için Merkür’ün evindedir, duygularını dışarı çıkaramaz, mantıklı davranmak zamanıdır, dikkatli ve titizdir.

Evet,  Eylül Yeni Ay’ı Başak burcunda olacak ve tüm Başak enerjisi ile, duygularımız ve mantığımız bu 2 kombinasyon hangi enerjileri açığa çıkartacak. Üstelik bu kavuşuma ev sahibimiz Merkür’de eşlik ediyorken.

Hepimizin haritasında Başak belli bir alana hakim, benim burcum veya yükselenim Başak değil demeyin sakın, yükselen burçlarınıza göre hangi alanda etkin, Yeni Ay hangi yeni başlangıçlara gebe, bir bakalım…

Etkisi 1 Ay devam edecek ona göre, değişim başlasın…

 

Yükselen Koç

Başak Yeni Ay’ı, gündelik hayatınızda, rutininizde, İş ortamınızda, yaşam alanınızda bağzı değişimlere sebep olabilir.  Akılcı çözümler ve yeni başlangıçlar yapmak isteyeceksiniz, bir süredir devam eden rutininizi değiştirmek isteyeceksiniz. Kendinize de zaman ayırmak ve sağlığınız ile de yakından ilgilenmek isteyeceksiniz.  Belki de günlük rutininizde sizi sıkan eski alışkanlıklarınızı bırakacaksınız. Sağlık kontrollerinizi ihmal etmeyin.

 

Yükselen Boğa

Bir hobi edinmek isteyebilirsiniz, eğer bir hobiniz varsa buna daha çok zaman ayırmak isteyeceksinizdir. Yaşamın keyifli alanları ile daha çok iç içe olmak istetecektir bu yeniay. Yaratıcılığınızı kullanmak ve bu konuda görünür olmak isteği ön planda olacak. İkili ilişkiler önemli hayatınızda.  Bu yeniay da doğru kontaklar ile işbirliğine de girebilirsiniz. Yapmak istedikleriniz ile ilgili akılcı çözümler bulabilirsiniz. Anne, baba olmak isteyen Yükselen Boğa’lara belki de bebek sürprizi olacaktır. 1 Ay etkili olacak bu yeni ay size bebek getirebilir. Bekar Boğa’lar da sürpriz bir aşka yelken açabilirler.

 

Yükselen İkizler

 Evde daha fazla vakit geçirmek ve olmak isteyeceksiniz.  Bu yeniay sizi evinizle ilgilenmenize fırsat yaratabilir, yapılması gereken birçok iş için fırsat yakalayacaksınızdır. Tadilat örneğin veya eşya değişimi olabilir. Hatta ev bile değiştirmek isteyebilirsiniz. Yuva ve yaşam alanınızda her türlü değişim enerjisi hissedeceksiniz.  Beklemediğiniz iş fırsatları da çıkabilir karşınıza bu enerjide, belki de bu fırsatları siz yaratırsınız…

 

Yükselen Yengeç

Kendinizi bugüne kadar ifade edemediğiniz kadar çok ifade etmek isteyeceksinizdir. Duygularınızı sözlerinize aktaracaksınız, kendinizi göstermek isteyeceksiniz. Yakın çevrenizin sorunları için çözümler üreteceksiniz. Kardeşler veya çok yakın arkadaşlarınızın yanındasınız. İlişkileriniz güçleniyor, ilişkileriniz ile ilgili sorumluluklar alıyorsunuz. Önemli kararlar aldırıyor size bu yeniay.

 

Yükselen Aslan

Girişimcilik zamanı, yatırım ve para konularında yeni atılımlar yapıyor olabilirsiniz. Ayrıca Aslan burcuna geçiş yapan Mars’ta destekliyor girişimci tarafınızı. Maddi güvence ihtiyacınız ve ev yaşantınızdaki sorumluluk artışı ile birlikte çalışma enerjiniz yüksek. Günlük temponuzdaki şartlarda değişimde, Merkür Yeni Ay’da yeni şartlarınız ile ilgili konularda destek olacaktır.

 

Yükselen Başak

Yükseleninizde yönetici gezegeninizin de eşlik ettiği Başak Yeni Ay’ı, koşullarınızı değiştirmek ve yenilenmek isteğinizi ön plana çıkaracaktır. Kalıcı işlere imza atmak istiyorsunuz, duygusal ve maddi anlamda güvende olmak istiyorsunuz. Yeni fırsatlar yaratma enerjisi doğacak, kendinizi göstermek daha kalıcı koşullara sahip olmak isteyeceksiniz ve bunun ile ilgili girişimleriniz olacaktır.

 

Yükselen Terazi

Kafanızın içinde dönüp dolaşan düşünceler, kimseyle paylaşmadığınız fikirleriniz ve girişimleriniz olacaktır. Henüz görünür olmayan fırsatları yaratacaksınız değişim öncesi plan aşaması gibi, Merkür ve Yeni Ay enerjisi ruhsal evinizde, belki de birçok değişimin tohumları atılıyor ve atılacak. Önümüzdeki ay planlarınız daha görünür olacaktır. Değişim ve yenilenme isteği düşüncelerinizde başlamış olsa gerek.

 

Yükselen Akrep

Arkadaş ortamlarında olmak isteyeceksiniz, yeni çevrelere girmek isteyeceksiniz. Yeni Ay size yeni çevre verebilir. Eğlenmek ve güzel vakit geçirmek size iyi gelecek ve bunu biliyorsunuz, Satürn bir süredir yükselen burcunuzda ve kendinizi kısıtlanmış hissettiriyordur. Bir yandan iş hayatınızdaki tempo ile birlikte, bu Yeni Ay enerjisi sizi dışarıya çıkaracaktır.

 

Yükselen Yay

Kariyer hayatınızda başarı yakalamak istiyorsunuz, bunun ile ilgili adımlar atılacaktır. Bu kiminiz için iş değişimi ve bunun ile ilgili fırsatlar yaratmak olabilir, kiminiz içinde mevcut işinizde başarı için fedakarlık ve yeni yollar. Önünüz tıkanmış gibi hissedebilirsiniz, içsel huzursuzluk hissedebilirsiniz, bunu aşmak için bu huzursuzluğu yenmek için çareler arar gibi Yükselen Yay’lar. Merkür’ün de Yeni Ay’a eşlik etmesi, sizi yeni yollar bulmaya sevk edecek fırsatları, mantığınızı kullanarak, bulmanıza yardımcı olacaktır.  

 

Yükselen Oğlak

Değişiyor ve dönüşüyor Oğlaklar, yeni yollar öğreniyorlar yaşam ile ilgili. Yeni Ay size farklı bakış açıları geliştirmeniz yönünde destekleyecek. Belki de değişime ayak uydurabileceksiniz desteği ile. Farklı kültürler, farklı yaşamlar ve felsefeler ilginizi çekecektir. Değişime ayak uydurabilmek için,  gerekli koşulları sağlayabilmek için yeni yollar keşfedeceksiniz. Uzak seyahat fırsatları getirebilir bu yeni ay, belki de bir eğitim fırsatı.

 

Yükselen Kova

Kariyer koşullarınız ve bunun ile ilgili sorumluluklarınız yüksek ve değişim enerjisi var. İş değişimi yaşıyor olabilirsiniz, ya da hiç olmadığı kadar çok çalışıyor da olabilirsiniz. Kariyer koşullarınızda bir değişim yaşayabilirsiniz. Beklediğiniz değişim belki de emeğinizin karşılığını almak, hak ettiğiniz parayı. Yeni Ay size sürpriz, para getirebilir.  Siz zaten aklı salim hareket edersiniz, bir yandan da Plüton ruhsal dünyanızda sizi değiştiriyor, dönüştürüyor. Günlük rutininizde artan tempo ile yeniay enerjisi sizi hakkınız olanı istemeye teşvik edecektir.

 

Yükselen Balık

İş temponuz ve günlük koşturmacalarınız yüksek ve yaklaşık Kasım ortalarına kadar da bu tempo devam edecek.  Bağzı Balıklar sözleşme ve evraklarla uğraşıyor olacak.  Hayatınızda önemli kararlar alıyor gibisiniz, bu iş ve özel ilişkiniz ile ilgili olabilir, önemli kararlar aldıracaktır bu Yeni Ay. Yön duygusunu yeniden yakalama fırsatı yakalayacaktır birçok Balık. Sürüncemede giden ilişkinizi halletme enerjisi bulacaksınız.

Hayırlı güzel yeni başlangıçlar olsun…

Şansınız hep açık olsun.

Sevgilerimle

Twitter : @BernAtay

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 19
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 4068
Kayıt tarihi
: 30.08.13
 
 

Astroloji sevdalısı olarak, yazılarımı sevgili Milliyet Blog okurları ile de paylaşmak istedim. G..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster