Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Nisan '11

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
409
 

Başaracağım!

Hayat ile derdiniz ne? Hayata dair yaşadıklarınızdan öğrenebildikleriniz neler? Ben şahsen bu konuda o kadar şanslıyım ki anlat, anlat bitmez. Öyle ki bir hikaye kitabı yazabilirim ve adını SONSUZ HİKAYELER koyabilirim. Oysa anlatmak istediklerim hep farklı anlattıklarımdan. Aslında herşey çok satıhta kalıyor ama ne yapalım, kelimeler geçekten kifayetsiz. 

Dün kendime bir pencere açtım: Bir gökyüzü, bir güneş ve oraya, buraya bulutlar koydum. Sonuçta dünya dedim bu resme. Ben düşünülenden farklı olarak bir meteorla dünyaya düşmüşüm. Dolayısıyla diğer dünya insanlarından farklıyım. Beni bu yüzden farklı adlandırıyorlar. Bazı Maya resimlerine göre ben belki de dünyanın kurtarıcısıyım. Adıma film bile yaptılar: “Dünyayı kurtaran adam”. 

Dedim ya kendimi ifade etmekte hep zorlanıyorum. Hayatım tıkırındayken bile yazmaya kalktığımda farklı anlatıyorum herşeyi çünkü anlatacağım o kadar sonuç varken anlatabiklerim o kadar sınırlı ki! 

Dün pencereyi açıp sonra kapadım. Böyle kapanınca, yani bana doğru, ona İÇ DÜNYAM ismini taktım. Çocukluğumdan bu yana içime attığım ne var ki? İtiraf etmeliyim ki hiçbirşey. Her bir karmaşamıın üzerine gidip resmi değiştirdim. Şayet bir karalama varsa dümdüz, yanına yapraklar ilave edip çiçek yaptım, gül yaptım. Bir gün, hatırlıyorum, kış ortasında yapayalnız bir dikendim. Adıma AŞIK diyorlardı. Sözcüklerim elimde saz çalıyordum. Sonrasında hikayeler anlatan bir büyücü ile tanışmıştım. Ak sakallı, mavi gözlü, tonton mu tonton. Bana söz verdi: “Sana da anlatacağım hikayemi, beni”. Bekledim saatlerce, günlerce, aylarca ve ne anlattı bana? Derin bir sessizlik... Sonra baktım ak yüzüne ve dedim ki ben anlamadım. Dedi ki “dinlemedin!”. “Neyi” dedim.”Şayet dinleseydin, anlardın!”. “Neyi” diye yeniledim. Ve dedi ki “söz gümüş ise sukut altındır”... 

Dün yine odama kapandım. Saatler var içimden bir şey gelmiyor. Neden mi? Çok kiloluyum da ondan!!! 7 aylıkken 11 kg imişim. Bu ağırlığa rağmen erken mi yürüyecektim?! Annem bebekliğime gem vuruyor bugünkü kilomu görünce:”Hata yaptım!”. Belki de! Ya da hayır; hata diye birşey yok. Belki de hata sadece doğrunun zıttı o kadar. Peki ya doğru de gerçek değilse o zaman kimiz biz? 

Dün yine denizde yüzüyordum. Kendimi kilotsuz, çırılçıplak buldum. Yani sallanıyordu vücudumda bir uzvum. Ben onu, hayatımda sahip olduğum en sahipsiz ve özgür arkadaşım olarak sevdim. Benden bağımsız fakat mutsuz en bütün erkeksi parçam. Hani 25li yaşlarda, kullanılmamaktan Darwin’inki gibi yok olmaya mahkum bir uzuv gibi. İtiraf ediyorum ki onu hiç ciddiye almadım. Mühimsemedim; küçümsemedim de! Hep aklıma takılmasını sağladım onun! Bağımsız yaptım ama başıboş bırakmadım. Bana bir şekilde bağlıydı(en azından fiziksel olarak). Lakabı bile olmadı, kişiliği de! Bana bazen içerledi. Evlenene kadar çok yalnız geceler geçirdi benimle. Dolayısıyla küstü ve benimle bugüne kadar hiç konuşmadı! 

Yüzerken saatin hayli geçmiş olduğunun, ve sorumluluklarımın beklediğinin farkına vardım yine dün! Üzgünüm yine tekrarlamamda fayda var, ben hislerimi doğru dürüst yazamadım. Hani çok çok söylemek isterdim ilk aşkıma onu ne kadar çok sevdiğimi ama ona sadece bakınmakla yetindim. Halbu ki ne kadar iyi olurdu. Yani ben büyümeseydim de küçük kalsaydım. Ya da öğrendiklerimi hiç bilmeseydim, o zaman zaten tüm bu yazdıklarımın da bir anlamı olmayacak ve ben kendimi ifade etmek zorunda kalmayacaktım. Aslına bakarsanız pek beceremiyorum da! 

Dün gece ve gündüz sayıkladım yatağımda. Dedim ki keşke Allah’a gerçekten AŞIK olduğumu kabul edebilsem, nice olur benim hayatım? Gerçekten bir gün bunu kabul edecek kadar cesaretli olabilecek miyim? Sahip olduklarıma rağmen SAHİPSİZİM diyebilecek miyim? Yani ANIL olmaktan çıkıp İNSAN olabilecek miyim? Hep beraber göreceğiz bu mümkünmüdür diye! Ve şayet mümkünse bileceksiniz ki ben bunu başaracağım... 

Sevgilerimle... 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 613
Toplam yorum
: 1635
Toplam mesaj
: 19
Ort. okunma sayısı
: 272
Kayıt tarihi
: 10.04.11
 
 

Eric küllerinden doğduktan sonra dünyada büyük değişiklikler olsa da Türkiye'de çok fazla şey değ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster