Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Kasım '16

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
256
 

Başarı hikayeni adım adım ilerleyerek oluşturabilirsin

Başarı hikayeni adım adım ilerleyerek oluşturabilirsin
 

Merhaba sevgili dostlar. Bu hafta başında da umarım güzel hedefler koyarak haftaya başlangıç yaptınız. Bende sizin yeni hedeflerinize destek olması adına size başarınız için güzel bir yazı hazırladım. Keyifle okuyunuz.
 
Bazı fikirler veya başarılı girişimcileri görür ve hayran kalırız. Bunun yanında bunu nasıl gerçekleştirdiğini düşünür ve alkışlarız. Kimi zaman bunun kolay olduğunu düşüncesi ile bir yanılgıya düşeriz. Hiçbir girişimin kolay olduğunu bugüne kadar görmedim… Her birisinde büyük emekler, hazırlıklar, diğer bir deyişle kan, ter ve gözyaşı vardır.
 
Bu alınacak önemli bir ders oluşturur bizlere. Başarı hikayesi adım adım hakkını vererek ve ilerleyerek oluşturabilirsiniz. Sabır ile ince ince planlayarak ve bu hikayenin kurgusunu örüp oluşturarak. Acele etmemeli, her adımın hakkını vermeli. Yaptığınız her ne ise, onun hakkını vermek, en iyisini yapmayı gerektirir. En iyisi olmak nedir bilir misin?
 
Bir sebep keşfetmelisin… Ne için var olduğunu ve gelecekte hedefinin neye hizmet edeceğini çok iyi bilmelisin. Bu senin motivasyonunu oluşturur. Gece gündüz düşüneceğin ve seni ayakta tutacak yegane unsur olur. Bu süreçte buna çok ihtiyaç duyacaksın. Genellikle adım atmak risk gerektirir. Çünkü bir bir sorumluluk. Bilinmezliğe açılan bir kapı gibi, bu durumda yakınındakiler beklenenin aksine sana destek yerine köstek olurmuşçasına bulursun birdenbire. Sakın ürkme, seni sevdikleri için ve senin hakkında endişe duydukları içindir bu tepkiler, endişelenme, ayakta dimdik sağlam dur inandığını gerçekleştirmek üzere, harekete geç ve bunu gerçekleştir.
 
İnanmanın gücü ile ilerlemelisin, ispatlamak ve ya göstermek durumunda değilsin, negatif birikenler olacak etrafında, bunları bir toz bulutu gibi düşün dağıt hemen oracıkta. Dikkate almadan ilerle, sen iyi olanı daha iyi olanı inandığını iyi niyetle yapmak üzere devam etmelisin yoluna. Bakacaksın ki bulutun kendiliğinden dağılmış, yolun açılmış uzun uzadıya…
Dağa tırmanmaya benzetmiştik bu yolculuğu, hedeflediğin zirve başta çok yüksek gelecek gözüne. Bu sebeple ürk memelisin başlarken, adım adım ilerle bu yolda, kendi başarı hikayeni yazma adına…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 70
Toplam yorum
: 12
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 1640
Kayıt tarihi
: 06.08.12
 
 

Psikoterapist / Hipnoterapist - Yüz ve Vücut Dili Analisti - Yazar - Gezgin ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster