Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Ocak '19

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
29
 

Başarılı İnsanlar

Başarı zihniyet ile başlar. Farklı zihniyetler farklı sonuçlar verir. Zayıf bir zihniyet kötü sonuçlara yol açar. Olumlu bir zihniyet başarıya götürür. Tecrübeniz, eğitiminiz ve becerileriniz çok önemli olsa da, zihniyetiniz her şeyi değiştirebilir.
 
Neyse ki, herkes başarılı olmak için zihniyetini, düşüncelerini geliştirebilir. Karmaşık bir beceride ustalaşmaktan kesinlikle daha kolay ve daha az zaman alan!
 
Başarı yaratan bir zihniyet oluşturun!
Bu bileşenleri zihniyetinize dahil edin:
 
    1. Şükran.
Yaptıklarından ve zaten başardıklarından dolayı minnettar ol.
 
Başkalarının başarısı için mutlu olun. Başarılı olduklarında başkaları için mutlu hissedemezseniz, kendi başarınız sınırlı olacaktır.
 
    2. Risk ve ödülün değerlendirilmesi.
Başarılı insanlar, risk ve ödül değerlendirmede ustadırlar. Başarısız olan insanlar ya herhangi bir risk almayı reddeder ya da potansiyel ödül için çok fazla risk alırlar. Hiçbiri hayata yaklaşmanın başarılı bir yolu değil.
 
    3. Duygusal ve fiziksel sağlığa odaklanın.
Sağlığınızı feda etmek, başarı için gerçek bir başarı değildir. Hedeflerinize ulaşırsanız ancak bu süreçte fiziksel veya duygusal sağlığınızı feda ederseniz, gerçekten ne kazanırsınız? Başarı peşinde koşmadan önce önceliklerinizi bilin.
 
    4. Bolluk. 
Etrafta herkese yetecek kadar olduğuna inanıyorum. O zaman başkalarıyla rekabet halinde olmanın bir anlamı yok. Bu yüzden, Sadece kendinle rekabet etmen gerekiyor. Hayallerinizin mümkün olduğunu düşünüyorsanız, daha olumlu bir tutum sergilemelisiniz. Başarmanızın mümkün olduğuna inanıyor musunuz?
 
    5. Hataları ve başarısızlığı bilmek. 
Hata ve başarısızlıklarından ders al ve tekrar dene. En yakın örneği; Jack Ma...
 
    6. Büyüme. 
Büyümeye öncelik vermek, başarının parçasıdır. Bir şekilde, büyümeden yeni bir şey elde edemezsiniz. Büyümeniz için gereken yetenekleriniz, tavrınız, disiplininiz veya cesaretiniz olabilir. Şu anda sıkışmışsanız, bir şeylerin büyümesi gerekmektedir, emin olun.
 
    7. Konfor alanından çıkmaya istekli olmak. 
Büyüme, değişim rahat elde edilemez ve bir gece de olamaz. Kendinizi geliştirirken, başarısız olduğunuzda ve hata yaptığınızda rahatsızlık duyacaksınız. Başarılı olmak için ne kadar rahatsız oluyorsunuz? Rahatsızlık arzusu çoğu insan için sınırlandırıcı başarı faktörüdür.
 
    8. Olumlu bir tutum. 
Başarılı olacağınızdan eminseniz ne kadarını yapmak istersiniz?
 
Çok ya da Az. Beklentileriniz yüksek değilse ne kadar yapmak istiyorsunuz? yada kendinden ve yeteneklerinden şüphe et. Nasıl düşündüğünüze ve kendinizle nasıl konuştuğunuza dikkat edin.
 
Olumlu mu olumsuz mu?
Bunun size ne gibi bir etkisi olduğunu düşünüyorsunuz?
 
    9. Planlama. 
Her insan için başarı kesin bir hedeftir. Bir varış noktası ve oraya ulaşma planı olmadan, makul bir başarılı olmayı beklemek çok fazla şansa güvenmek demektir.
 
    10. Harika bir akıl hocası. 
Arzu ettiğiniz başarıya ulaşmış bir akıl hocası, kafanızın nerede olması gerektiği ve neye odaklanmanız gerektiğini bilir. Neyin önemli olduğunu bilen birinin yol göstermesi yolu kısaltır. Zihniyetiniz kalifiye bir danışman tarafından yönlendirilirse daha doğru ve etkili olacaktır.
 
Mevcut zihniyetinizi düşünün ve bunu şu anda yaşamınızda deneyimlediğiniz sonuçlarla karşılaştırın. Bağlantıyı görebiliyor musun?
 
Başarılı olmanız gereken tüm becerilere sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, zihniyetinize yeniden bir göz atmanın zamanı gelmiş olabilir.
 
Herkes zihniyetini seçebilir. Mükemmel bir zihniyet için önkoşul bulunmamaktadır. Sadece seçebilirsin. Zihninizi başarınıza yardımcı olacak olumlu bir duruma getirin.
 
Tüyolar yukarıda...
 
Okuduğun için teşekkür ederim. Arkadaşlarınla paylaşmanı isterim.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 7
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 762
Kayıt tarihi
: 06.01.14
 
 

37 yaşında, girişimci, okur, yazar, çiftçi ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster