Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Ekim '14

 
Kategori
Reklam
Okunma Sayısı
101
 

Başarılı metin reklamlar oluşturmaya yönelik ipuçları

Başarılı metin reklamlar oluşturmaya yönelik ipuçları
 

İşletmenizle ilgili söylemek istediğiniz her şeyi birkaç kelimeye sığdırmak pek kolay değildir. İşe, reklamlarınızda neyi hedeflediğinizi düşünerek başlayın. Daha sonra, net, isabetli ve ilgi çekici (ve size çok fazla tıklama ve satış getirebilecek) bir reklam oluşturmak için bu makaledeki altı yönergeden yararlanın.

1. İşletmenizi, ürününüzü veya teklifinizi benzersiz kılan özellikleri vurgulayın
Ücretsiz kargo özelliğiniz mi var? Binlerce ürün çeşidine mi sahipsiniz? Ziyaretçilerinize söyleyin! İşletmenizi rakiplerinizden farklı kılan özellikleri ya da alanları muhakkak vurgulayın.

2. Fiyatları, promosyonları ve özel teklifleri belirtin
Teklif ettiğiniz özel bir şey varsa, müşterilerinizin bunu görmesini sağlayın. Kullanıcılar, genelde bir şey hakkında karar vermek için arama yaparlar. Karar vermelerine yardımcı olmak için, kullanıcılara ihtiyaç duydukları şeyi verin. Piyasa satış fiyatından daha düşük bir fiyatınız varsa ya da xx isimli kategoriden alışveriş yapanlara yy isimli ürün hediyeyse belirtin. Hatta bu ürünlere özel reklam metinleri oluşturun.

3. Müşterilerinize ne yapabileceklerini söyleyin
Bir ürün veya hizmet mi satıyorsunuz? Satın alabileceklerini söyleyin. Bir teklifiniz mi var? Bundan yararlanmak isteyeceklerdir. Satın alın, Hemen arayın, Sipariş verin, Göz atın, Kaydolun veya Fiyat teklifi alın gibi güçlü fiiller, müşterilerinize web sitenize geldiklerinde ne beklemeleri gerektiğini bildirirken harekete geçirici bir mesaj verin.

4. Reklam metninize anahtar kelimelerinizden en az birini ekleyin
Bu, söz konusu anahtar kelimeyi arayan kullanıcıların dikkatini çekebilir ve reklamınızın istedikleriyle alakalı olduğunu gösterir. Ayrıca, arama sonuçlarında olduğu gibi, kullandığınız anahtar kelime reklamınızda kalın harflerle gösterilir. Bu da, reklamınızın ne kadar alakalı olduğunu daha belirgin kılar. Çorapla ilgili bir reklam oluşturuyorsanız Çoraplarda Kargo Bedava metni etkileyici değil mi?

5. Reklamınızı açılış sayfanızla eşleştirin
Bağlantısını verdiğiniz web sayfasına göz atın. Bu sayfaya açılış sayfası denir. Reklamınızda yer alan promosyonların veya ürünlerin, bu sayfada bulunduğundan emin olun. Ziyaretçiler sitenize geldiklerinde görmeyi bekledikleri şeyi bulamazlarsa, sitenizden ayrılabilirler.

6. Denemeler Yapın
Her reklam grubunda üç ila dört reklam oluşturup her birinde farklı bir mesaj deneyerek, müşterileriniz için en iyi performansı gösterenin hangisini olduğunu öğrenin. AdWords, reklam grubundaki reklamlardan daha iyi performans gösterenleri otomatik olarak daha sık yayınlayabilir. Böylece, tahminlere göre hareket etmek zorunda kalmaz ve denemelerinizden öğrendiklerinizi temel alabilirisiniz.

Not:Yazıda Google kaynaklarından faydalanılmıştır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 17
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1189
Kayıt tarihi
: 12.11.12
 
 

Bir eticaret uzmanı olarak uzun süredir e-ticaret, SEO ve Google Adwords gibi konulara kafa yoruy..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster