Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Temmuz '08

 
Kategori
Müzik
Okunma Sayısı
2847
 

Başarılı olmak için ısrarcı olunuz!

Başarılı olmak için ısrarcı olunuz!
 

Romanstar yarışmasında çok başarılı bir genç, GÜLHAN


Başarı kendiliğinden gelmiyor. Peşinden koşmak ve koşarken yorulmamak gerekiyor. Ama bilinçli koşmalı, adımları dikkatli atmalı ve her şeyden önemlisi de hedefe varacak yolda koşmalı. Yılmamalı, gerektiğinde arsızca üzerine üzerine gitmeli hedefin. Kenara çekilip, keşfedilmeyi, hedefe ittirilmeyi beklersek netice almamız zor.

İki yıl önceydi. Pencerem açık, bilgisayarımın başında işlerimi yapıyorum. Dışarıda, samimi söylemem gerekirse pek de hoşuma gitmeyen, hatta kulaklarımı tırmalayan bir sesle şarkı söyleyen bir genç vardı. Biraz sabrettim susar diye. Ama susmuyor kardeşim, kaptırmış kendini, arka arkaya şarkı söylüyor.

İndim aşağı baktım, yandaki komşunun oğluymuş.

- Evladım sen POPSTAR, TOPSTAR yarışmalarına katılsana, niye kendini burada harcıyorsun?

Her zamanki alaycı tavrımı belli etmemeye çalıştım.

- Abi, girdim de elendim, dedi.

Şaşırmıştım. İçimden "Sende de cesaret varmış be abiciğim, bu sesle ne işin var yarışmalarda" diye geçirdim. Gerçek bu. Ama yüzüne söyleyip de genç komşumu üzmek istemedim.

- Biraz daha çalış, sonraki yarışmalara katıl! dedim. Ama umutsuzca bir teselli gibiydi benimkisi.

- Abi ben yıllardır şarkı söylerim, günün birinde mutlaka başaracağım, göreceksin, dedi.

- İnşallah başarırsın abiciğim de, şimdi biraz ara ver istersen, hem sen dinlenmiş olursun, hem de ben, diyerek evime çıktım.

Ama o bir yarım saat daha oyalandı aşağıda. Bir iki dakika susuyor, yine bir şarkı patlatıyordu. Açıkçası beni kızdırıyordu ama tekrar aşağı inip de bir şey demedim. Penceremi kapatıp çalışmaya devam ettim.

Kendisinin sesini beğenmediğimi, kapımın önünde devamlı şarkı mırıldanmasından rahatsız olduğumu söylemedim ya, o günkü konuşmamdan sonra beni her gördüğünde saygılı bir şekilde selamladı. Ama biraz da ağır abi pozlarında oluyordu bu selamlar. Küçük ağır abi gibi görmeye başladım ben onu. GÜLHAN'dan bahsettiğimi anlamışsınızdır. ROMANSTAR yarışmasındaki başarılı gençten...

Aradan 2 yıl geçmiş, iki hafta önce kapımın önünde konuştum ayaküstü kendisiyle. Epeydir kapımın önünde şarkı söylemiyordu ya, merak ettim sebebini sordum.

- Abi sahne alıyorum ben, dedi.

Çalıştığı kulübün ismini de verdi ama zaten gece hayatım olmadığı için pek üstüne düşmedim. Şaşırmıştım. Yine kendi kendime mırıldandım, "2 yıl önce küçümsediğim, sesini beğenmediğim genç, ısrarla şarkıcı olmak istiyordu, oluyor galiba. İstemek, çalışmak ve sebat etmek gerekiyor."

Geçen pazar Bursa'da Adem Çalışkan arkadaşımızın misafiriydim ya, ROMANSTAR yarışmasını izleyemedim. Bu akşam 3. sırada sahneye çıkacağını öğrendim. Dayısı ve benim samimi arkadaşım REŞAT GÜLŞEN haber verdi. Reşat bir dayı olarak menajer gibi çalışıyor. Destek veriyor yeğenine. Belediye Başkanıyla görüşüyor, eşin dostun SMS atmasını sağlıyor. Akrabalık böyle olmalı. Çok güzel yapıyor.

GÜLHAN sahneye çıkınca pür dikkat izlemeye başladım. Ne de olsa hemen her gün gördüğüm, kapı komşumdu. Ve ben ondaki gelişmeyi çok merak ediyordum. Geçen hafta 3. olmasına da şaşırmıştım.

Çok güzel bir şarkı seçmiş. "VURMAYIN..." diye bir beste. O kadar güzel söyledi ki, hayran oldum, gözlerimden boncuk boncuk yaşlar aktı, yutkunamıyordum. Şarkının bitiminde çılgınca alkışladım odamda. Sanki benim evladım veya çok yakınımdı. Gerçi yakınız ama yan komşu olarak. Akrabalığımız filan yok tabii. 19 yaşında bir genç. Fazla da bir samimiyetimiz olmuyor, aramızdaki yaş farkından dolayı.

Sesi, benim 2 yıl önce dinlediğimden çok daha güzelleşmiş. Duygusal bir şekilde okudu. Azim, sebat, istek ve fırsatların peşinden koşarak başarıya ulaşmak üzere. Yarışmada bir yerlerde elenir mi, birinci, ikinci veya üçüncü olarak ön planda kalır mı bilmiyorum ama başarılı olmasını arzu ediyorum. Milyonlarca seyircinin karşısında sahne alarak zaten başarıya adımı attı. Şimdi sıra kendisini daha fazla geliştirmekte ve adımları atmaya devam etmekte.

GÜLHAN beni şaşırttı... GÜLHAN kendisindeki cevheri göremediğim için beni utandırdı... GÜLHAN mahallemin çocuğu, arkadaşımın yeğeni olarak sebatle ve ısrarla çalışmasının neticesini almakta ve bu da beni çok mutlu etti. GÜLHAN'ı Türkiye tanıyacak ve ben bir kere daha başarıya ulaşmak için ısrarcı olmanın, imkânlar yaratmanın şart olduğunu göreceğim.

Bu yazıyı yazmaktaki gayem de GÜLHAN'ı tanıtmaktan ziyade, ondaki ısrarcı tutumun nasıl netice verdiğini açıklayarak, okuyanlara bir ışık tutmaktır.

Dayısı, Gülhan için 50 adet dijital resim hazırlattı bana. Haftaya pazar İzmir'den otobüsle GÜLHAN'ı desteklemeye gidecekler. Beni de davet etti Reşat. Allah izin verirse, sağ olursam gideceğim, GÜLHAN için tezahürat yapacağım.

Mahallemin bıçkın delikanlısı GÜLHAN... Birçok kimseye örnek teşkil edecek davranışta bulunarak milyonlarca TV izleyicisinin karşısında başarılı bir şekilde şarkı söyleyen GÜLHAN... Yolun açık olsun! Dayın Reşat yanında, Mustafa abin de var. Senin başarılı olman için ben de elimden gelen gayreti göstereceğim.

GÜLHAN'a sizler de SMS gönderirseniz sevinirim. Aday numarası 107, 3450'ye mesaj gönderin lütfen!

Gençler! Başarılı olmak için asla isteklerinizden caymayınız!

Bir de FATMA TEZCAN kardeşimiz var bu yapıda. İleride çok büyük bir ressam olmak istiyor ve bunun için çok çalışıyor. Hem maddi bakımdan ayakta durmak için hem de ressam olmak için.

BAŞARI, BAŞARILI OLMAK İSTEYENLERİNDİR.

Saygı ve sevgilerimle.

Mustafa Mumcu, 14 Temmuz 2008 Saat 03:38


Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yazıyı okumaya başladığımda dürüstçe "sen de mi Mustafa ağabey?" diye düşündüğümü itiraf ediyorum. Yazının sabrın-sebatin ne mene bir şey olduğunu en geniş anlamıyla okuyucuya aktardığını anladığımda düşündüklerimden dolayı yüzümün kızardığını da itiraf etmeliyim. Paylaştığınız için teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.

Mustafa Tayfun 
 18.07.2008 12:45
Cevap :
Sevgili Mustafa Bey, Mesela önümüzdeki günlerde de Adem Çalışkan arkadaşımızı metheden, onu göklere çıkaran birkaç blog yazacağım. İnsanları, olayları eleştirmesini bilen, methetmesini de bilmeli. Çevremde o kadar çok insan beni hayattan bezdiren davranışlarda bulundu ki, bir ara sokağa çıkıp, yeni insanlar görmek istemedim. Güzel huylu, mert, yardımsever, dost insanların var olduğunu unutuyor insan. Birkaç değerli arkadaşım içinde Adem Çalışkan da bu güzel özelliklere sahip, güzel bir insan. Bekleyin, onu anlatacağım size. Maksadım ne olacak? Benim gibi insanlardan korkmaya başlayanlara cesaret vermek, güzel insanların varlığını hatırlatmak... Bu genç şarkıcı adayı evladımız da beni pozitif anlamda şaşırttı. 4 kere elemelere girmiş hepsinde elenmiş. Ama yılmamış bu RomanStar yarışmasına da katılmış. Bunda elenmemiş. Pazarlamacı arkadaşlarım anlatırlardı, bazen sipariş almak için aynı dükkana 3-4 kere gidiyorlarmış. Ama sonunda siparişi alıp getiriyorlardı. Saygı ve sevgiler.  18.07.2008 16:39
 

Hadi bakalım, buradan da başarılar diliyorum Gülhan'a. O çocuk azmetmiş, hırslanmış, başaracağım demiş ya, bence bence başarır. Sabırda ve sebatta çok iş var inanıyorum ben buna. Saygılar

Nezahat 
 16.07.2008 17:39
Cevap :
Merhaba, sevgili nezom, Başarının sırrı gerçekten istemekte, azmetmekte ve sabırla başarının üzerine gitmekte. Gülhan da inşallah bu ısrarcı tutumunu devam ettirir. Ettirmemesi için bir sebep yok ama bilinmez. Gençler bazen kolay aşık olup, aşk sarhoşluğu içinde yanlış kararlar verebiliyorlar. Saygı ve sevgilerimle.  16.07.2008 19:49
 

Beni de ekrana bağlayacaksın Mustafa Bey! Sevmezdim böyle yarışma türü şeyleri. Komşun olduğuna göre iş değişti. Tekrar başarılar dilerim. Destekleyeceğim ben de! Selamlar.

Ahmet Balcı 
 14.07.2008 16:59
Cevap :
Teşekkür ederim sevgili Ahmet'ciğim. GÜLHAN kardeşimiz gerçekten desteklenmeye değer, güzel yürekli ve güzel sesli bir genç. Bu yazıyı okuyan herkesin desteklemesini, oy göndermesini tüm kalbimle rica ediyorum. Selam ve sevgiler.  15.07.2008 0:15
 

İlk yorumu da ben yapayım madem. Çok ama çok teşekkür ederim size. Çabalarımın en azından övgüye değer görülmesi hele sizin gibi biri tarafından değere layık bulunması beni sevindirdi. Tekrar teşekkürler sevgiyle kalın!

fatma tezcan 
 14.07.2008 10:09
Cevap :
Sevgili Fatma, Senin ne kadar akıllı bir kız olduğunu biliyorum. Bursa'da tanıştıktan sonra bu düşüncem daha da perçinlendi kafamda. Ressam olmayı, renkleri paletinde karıştırıp tuvalinde canlandırmayı ne kadar sevdiğini de biliyorum. İnsan kabiliyeti olan branşta ilerlemek isterse, ısrarcı olursa, sebat ederse bir de önüne gelen fırsatları değerlendirirse, hatta kendisi fırsatlar yaratırsa başarı ondan kaçamaz. Senin de ileride tanınmış bir ressam olacağını hissediyorum. Saygı ve sevgiler.  14.07.2008 11:42
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 325
Toplam yorum
: 2858
Toplam mesaj
: 684
Ort. okunma sayısı
: 3172
Kayıt tarihi
: 10.04.07
 
 

06. 06. 1945 İzmir doğumluyum ve İzmirli olmaktan da gurur duyuyorum. 1968 yılında birkaç yıllığın..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster