Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Nisan '09

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
559
 

Başarıya giden yollar yazı dizisi

Başarıya giden yollar yazı dizisi
 

Herşey zihninizle alakalı.


Sosyal bir insan olmalısınız. Çevrenizi genişletin ve dilinize sahip olun. Yanlış bir kelime sizin başarı şansınızı azaltacaktır. Bir de kalp kırmamaya özen gösterin.

İki gününüz birbirine eşit olmasın. Yanlış olduğunu gördüğünüz her adımı, ileriye doğru atılmış bir başka adım olarak görüp, ders alın ki aynı hatalarınızı tekrarlamayın.

Başkalarıyla yarışmayı kesin. En iyi kendinizi tanırsınız.

Sağlıklı yaşamak için gıda tüketiminize özen gösterin. Sabah gün doğmadan kalkıp sonra katiyen yatmayın. Mutlaka kitap okuyun, kahvaltıyı ailece yapın.

Her gün birkaç dakika hedeflerini, yapacaklarını düşün (tefekkür yapın).

İnancın varsa, Allah’ın emirlerini yapıp, men ettiklerinden kaçın. Müslüman için bu çok önemli, bunun aksine hareket edenler, başarıya ulaşamazlar, İnsanın kalbinde bir uhte kalacağı için suçluluk duygusu olacaktır. Bu yüzden eğer müslümansan böyle bir engelinin olmasını zaten istemessin.

Dostlarınıza kendi problemlerinden değil iyiliklerinden bahsedip, onların problemlerine ortak olmalısın(hiç olmasa bir tebessümle onların yanında olduğunuzu hissettirin) .

Dünya sevgisini takva ile, Günahları tövbe ile, Kabir azabını Kelimeyi tevhit ile, Ahiret Korkusunu salih amelle, Sırat köprüsünü Kamil imanla geçebileceğini bilerek buna göre çalışmalarınıza yön verebilirsin.

Ailene zaman ayırarak onların problemlerini çözüp ilişkilerinizi daha da sıkılaştır.

Öl söz verme öl sözünden dönme, doğru ol ki; sırtın yere gelmesin.

Dünyayı sev ama Ahireti unutma, Yaşamayı sev, ölümü unutma, Malı mülkü sev hesabı unutma, Yaratılanları sev, yaratanı unutma, saray hayatını sev, kabri unutma.

Haftada bir günü kendine ve dinlenmeye ayır.

Bu yazdıklarım sizde dinsel bir imaj oluşturabilir. Fakat bilim adamlarının bile dikkatini çeken din kavramının insanın hayatını nasıl zenginleştirdiğine tanık olmanızı tavsiye ederim. Yani kendinizle başlayın. Mucizeyi resmen yaşayın.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 88
Toplam yorum
: 18
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2969
Kayıt tarihi
: 12.04.07
 
 

1982 İstanbul doğumluyum. Yazılım mühendisi olarak çalıştığım bilişim sektöründe fırsat buldukça pek..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster