Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Ağustos '07

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
678
 

Başarmak sizin elinizde

Başarmak sizin elinizde
 

Gecenin derinliğinde düşlemek sabahı. Yeni doğacak güne mutlulukla bakabilmek adına tüm umutsuzluklarımızı eskicilere devrettik. Sonra sabahın güzelliğinde düşlerimize renkler kattık güneşten. Bir akşamda sevdiğimiz küçücük oğlumuzla resimler yaptık tüm çocuksu duygularımızla. Ve hayat gülümsedi bize.

Sonra bir sabah uyandık tüm düşlerimiz tarumar olmuş bizden habersiz. Ve yeniden başladık geleceğe dair yeni düşlere. İçinde sevda olan düşlere. Üretkenlik dolu zamanları düşledik. Her yenilgide yeniden güçlendik yeni düşler için. Hayat zaten yenilgilerin toplamı değil mi?

Zafere giden yolda yenilgilerden başlarız önce, sonrasında finale koşanlarla yarı yolda kalanların öyküsüdür geriye kalan. Biz insanlar geleceğimizi kurarken nedense olumsuz duyguların esiri oluruz. Oysa zafer düşüncelerimizdedir. Yani sabah güzelliğini düşlemeden yaşayan sabahın renklerini göremez. Bu durum iş hayatımızda da böyledir, kişisel ilişkilerimizde de. Çok dostu olanların yaşamı daha kolaydır oysa. İşine sevda ile sarılanlar hayatlarındaki zaferlere yakın olanlardır. Hayatı öylesine yaşayanların ömürleri hep beyhude uğraşların sonsuz mağlubiyetidir.

Her insan aslında kaderini kendi duygularıyla yazar. İşte yazılan bu kaderi olumlamanın yolu hayata pozitif bakmaktan geçiyor. İnsanlara, olaylara, doğaya kısacası yaşamımızdaki her olguya olumlu hislerle yaklaşmak hayatımızın zaferlerini sunar bize. Oysa her daim negatif algılamak dostlarımızı ve işimizi kaybettirir. Hayatımız zindana döner. Sorumlusu her zaman başkalarıdır sanki, oysa kaderiniz ve sorumluluğunuz size aittir. Yaptığınız her davranış bir etkileşim yaratır karşınızdakinde. En kötü gününüzde kocaman gülümseyin hayat size karşılığını fazlasıyla verecektir. Oysa somurtkan bir insan bütün bir günü eziyet içinde geçirir. İş yerinde keyifle yaşadığınız her an sizi motive edecektir, bu motivasyon ise başarının anahtarıdır.

Hayatınızdaki olumsuz duyguları en yakın çöp kutusuna atınız, en yakın satıcıdan kocaman gülücüklerin siparişini veriniz. Göreceksiniz hayat çok daha güzel görünecek size. Başarının anahtarı elimizdedir oysa, duygularımızdaki olumsuzlukların esaretinde kurtulduğumuzda hayat bize zaferleri kendisi sunar. Dönüp tekrar kendinize bakın tüm başarısızlıların altında sizin davranışlarınızın olumsuzluğu yatar. Evliliğinizde bile. Oysa olumlu baktığınız her eylemde siz kazandığınızı zaten göreceksiniz.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Oysa hayat oyunundaki rollerimize nasıl da kaptırıyoruz kendimizi.Ve hayatın solan renkleri içinde hiç birşeyi göremeden yaşayıp gidiyoruz değil mi?Çok güzel ifade etmişsiniz.Yüreğinize sağlık sevgiyle kalın

Ozlem Ozkulak 
 27.08.2007 23:53
Cevap :
aslında yaşamın güzelliği konusunda hemfikiriz. sevgiler bu içten yorumunuz için.  28.08.2007 13:48
 

pozitif bir insanım ama arasıra pillerim bitiyor.saygılarımla.

ay.şe 
 23.08.2007 0:36
Cevap :
hayat her zaman aynı şekilde yürümez, inişli çıkışlıdır nede olsa. ama yinede umutlu olmayı asla elden bırakmayın. sevgiler.  23.08.2007 14:19
 

Ne kadar şanslı olduklarını biliyorlar mı acaba:))Düşüncelerinizde düşlermi ve düşüncelerimi buldum.süper bir yazıydı.Yaşama neyi sunarsak karşımıza o çıkar.Tercih bizim:))Ellerinize sağlık olsun.Minik Yavruyu öpüyorum.Sevgilerimle.

Bal Damlaları 
 18.08.2007 13:38
Cevap :
bu sıcak dileklerine sonsuz teşkkürler. sevgiler.  19.08.2007 11:14
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 143
Toplam yorum
: 383
Toplam mesaj
: 116
Ort. okunma sayısı
: 2659
Kayıt tarihi
: 01.07.06
 
 

Ziraat mühendisi ve iktisatçıyım. yatırım danışmanlığı ve kişisel gelişim konularında  Simurg Con..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster