Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Mayıs '11

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
1126
 

Başbakan bir cevap versin artık!

Başbakan bir cevap versin artık!
 

RESİM INTERNETTEN ALINMIŞTIR(YORUMSUZ)


Hemen her gün, görsel ve yazılı basın kanalıyla haberdar olduğum bir çağrının, muhatabı tarafından cevaplandırılmamış olmasından duyduğum rahatsızlıktan bahsetmek istiyorum.  

Kemal Kılıçtaroğlu, katıldığı her programda, gittiği her ilde ve ilçede Başbakanı televizyonda, kendisiyle programa davet ediyor. 

Miting için nereye gitse Başbakan’ın karşısına çıkmaktan korktuğunu ifade ediyor. Daha da ileriye gidip, hesap soracağından korktuğu için karşısına çıkmadığını haykırıyor. 

Açıkça, direk Başbakana ismiyle sesleniyor. Yani gönderme, duyurma ve bir dolay kullanmadan söylüyor. “Senin istediğin kanalda, istediğin insanlarla çıkalım milletin önünde tartışalım.” Diyor. Yanında isteği bakanları ve hatta dilerse tüm bakanları getirmesini söylüyor. “Ben tek başıma çıkacağım karşınıza” diyor. 

Bu noktada, kamu oyunda Başbakan tarafından verilmiş bir cevap yok.
Sanki Kemal Kılıçtaroğlu böyle bir daveti başkasına yapmıyormuş gibi ses çıkartmıyor Başbakan. 

Bu da bana, Aysel Tuğluk tarafından yapılan açıklamaya verdiği yanıtı hatırlattı. “Beni ilgilendirmiyor.” Demişti Başbakan. Aynı Başbakan, ülkenin ana muhalefet partisinin liderinin sözlerini duymazdan geliyor. 

Seçmen olarak benim bakışımdan ifade etmem gerekirse Başbakan’ın bu tavrını anlayamıyorum. Kendisine yapılan tüm davetlere kulaklarını tıkayıp durarak ne yapmak isteğini bir türlü keşfedemedim. 

Sayın Kılıçtaroğlu’nun yaptığı davette bir gariplikte yok. Bu, seçim öncesi alışık olduğumuz bir tablo. Hatta keyifle de izlediğimiz seçim tartışmaları olmuştur. 

Böyle meydanlardan bir birinize “Şerefin varsa söylersin. Zerre kadar şerefin olsa açıklarsın…” hitabetleriyle “Şeref” kavramı üzerinden yaptığınız siyaset, şerefin değerini de düşürdü dillerde. 

Dileğim o ki, Başbakan artık Kılıçtaroğlu tarafından yapılan daveti duyacak ve “Ben seninle televizyona çıkmam.” Diyecek. Ya da, “Hodri meydan, çıkalım. Halk karar versin.” Diyecek. 

Hadi ama sayın Erdoğan bir cevap verin ki diğerlerini bilmem ama seçmen olarak beni kurtarın reca ederim bu meramdan. 

Sağlıkla ve mutlu kalın. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Siz hiç Obama'nin, Sarkozy'nin, Merkel'in, Blair'in vs vs TV'de muhalefet lideriyle karsilikli tartisma programina çiktigini gordunuz mu ?? Kaybedecek birseyi olmayan Kiliçdaroglu akli sira SSK bahanesiyle Erdogan'i TVye çekecek sonra da iftiralarla onu 70 milyon onunde kuçuk dusurecek. bu numarayi çocuklar bile yemez. Kiliçdaroglu SSK doneminde hakkindaki iddialara cevap verebiliyorsa Erdogan'i beklemesin, çiksin TVye kendini savunsun

Demokrasi Penceresinden 
 15.05.2011 10:58
Cevap :
Merhaba, Teşekkür ederim yorumunuz için. Bu bizim ülkemize has bir siyaset sahnesi. Siz hiç yolsuzluk yapıp, makamında kalan Japon siyayetçi gördünüz mü? Göremezsiniz... Sağlıkla ve mutlu kalın  16.05.2011 15:14
 

üzgünüm recanız kabul görmeyecek..onlar kendilerinden başkasını dinlemezler..:(

SELVİ 
 14.05.2011 23:44
Cevap :
Canım, Yerin kulağı var derler. Kim bilir? Sağlıkla ve mutlu kal  16.05.2011 9:22
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 245
Toplam yorum
: 257
Toplam mesaj
: 23
Ort. okunma sayısı
: 683
Kayıt tarihi
: 11.03.09
 
 

Buradayım işte. Yaşamın tam içinde. Her anın benim olduğunu bilerek. Yaşamın sadece "Şimdi" olduğ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster