Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Haziran '16

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
1080
 

Başbakan bu sofrada ittar fotoğrafı çektirip Ayyıldız Tesislerine yemeğe gitti.

Başbakan bu sofrada ittar fotoğrafı çektirip Ayyıldız Tesislerine yemeğe gitti.
 

İftar sofrasındaki yoksulluk


Dün günlerden pazardı. Başbakanımız gün boyu ortalıkta görünmedi.  Başbakanlığın web sayfasından da görüleceği üzere zaten herhangi programları da yoktu.

Sıkılmış olmalılar, akşam yanlarında eşleri hanmefendi, İstanbul il başkanı ve eşi ve belediye başkanıyla Tuzla’da bir fırından 2 pide alıp bir ailenin yoksul sofralarında iftar pozu verdiler.

Oradan da Akparti Tuzla teşkilatının Tuzla Belediyesi Ayyıldız Tesislerinde düzenlediği iftar programına katılıp karınlarını doyurdular.

Çünkü fotoğraflardan da görüleceği üzere bu beylerin ve bayanların o mütevazi sofrada karınlarını doyurma olanakları yoktu.

Zaten önlerine yemek dahi koydurtmadıkları, ellerindeki su bardaklarıyla fotoğraf makinesine poz vermekten başka bir şey yapmadıkları fotoğraflardan da görünüyor.

O gönlü geniş yoksul ailemizin sofralarındaki dolma, salata, karpuz ve sudan ibaret yemeğin işaret ettiği yoksulluğu fotoğraf malzemesi olarak kullanmaktan başka bir amaçları yokmuş anlaşılan..

Kendileri bu ülkenin Başbakanı olduklarını ve bu yoksul insanların bari iftar sofralarında olsun neden bir tikecik dahi et bulunduramadıklarını düşündüler mi acaba.

Ve böyle kaç milyon yoksul sofrası olduğunu. Ve bu sofranın Anadolu’nun herhangi bir köşesinde değil, İstanbul gibi milli gelirden en yüksek pay alan ilimizde olduğunu…

Bunları düşünmeye ne hacet. Fotoğraf çektirdikden sonra yemeğe geçiyorlar, Ayyıldız tesislerine, karınlarını güzelce doyurmaya!

Ya sizce o ailecik karnını doyurabiliyor mu?

Ama Başbakan'ımız bunları düşünemez. Onların tek bir sorunları var, kendilerini başbakan yapanı başkan yapmak. 

İftarmış…

Kenan IŞIK

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sn. Gül. Bu bilgi sır değil. Ama, görüşlerimize gölge düşürdüğünüz için açıklayalım. Önce fotoğraftan ve sonra da şu linkten siz de bu tespitlere ulaşabilirsiniz. http://www.akifhaber.com/guncel/basbakan-yildirim,-vefa-borcu-bir-omur-boyu-devam-eder-h2941.html

Kenan ışık 
 14.06.2016 11:33
 

Bunlara nereden vardığınızı da keşke bizimle paylaşsaydınız!

Burak Gül 
 14.06.2016 3:10
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 432
Toplam yorum
: 641
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 2926
Kayıt tarihi
: 16.05.07
 
 

Mülkiye mezunuyum. Emekli müfettişim. Ankara'da yaşıyorum. S'oligarşi isimli kitabı yazdım. Kitap..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster