Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Ağustos '10

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
816
 

Başbakan o mektubu neden sansürledi

Başbakan o mektubu neden sansürledi
 

Başbakan Erdoğan bugün AKP grup toplantısında 12 Eylül’de idam edilen ülkücü Mustafa Pehlivanoğlu'nun ailesine yazdığı mektubu okudu. Ancak Erdoğan mektubun bir bölümünü sansürledi.

Ülkücü kesime yakın gazetecik sitesinin yayınladığı mektubun orjinali şöyleydi: “Sevgili anneciğim ve babacığım, sizler beni bu yasa kadar büyüttünüz ve yetiştirdiniz. Benim sizlere karşı işlemiş olduğum hataları ve suçlarımı affedin. Hakkınızı helal edin. Ben sizlerin bir evladınız olarak, bugüne kadar Cenab-ı Hakkın ve O'nun Resulünün, Yüce Peygamberimizin yolundan ayrılmadım. Alın yazımız böyle yazılmış. Kader ne ise onu çekeceğiz. Ben de kardeşim Haydar gibi bir an önce Allah'ın huzuruna çıkacağım. Eğer benim günahım varsa Cenab-ı Allah'ın huzurunda çekmeye hazırım. Yok, bir yanlışlık sonucu ölümüme karar verenler, idam edenler Allah'tan bulsunlar.

Şunu hiç bir zaman unutmasınlar ki, Mustafa'lar ölür, Allah davası ölmez,
milliyetçilik yaşar. Kellemi verdiğim bu yolun zaferi yakındır. Zafer her zaman Allah'a inananlarındır. Bunun için hiç üzülmeyin. Cenazemin arkasından ağlamayın, günahtır. Sizden ricam ağlamayın. Anne, sizlerle helalleşmek isterdim, fakat olmadı. Hakkım varsa, hepinize helal olsun, siz de helal edin. Son olarak, abime, yengeme, yiyenime, bacıma selam eder, haklarını helal etmelerini dilerim. Nişanlıma da selam eder, Cenab-ı Allah'ın mutlu bir yuva kurması için ona yardımcı olmasını dilerim. Oğlunuz Mustafa 7 Ekim 1980”

Başbakan Erdoğan okuduğu mektupta şu sözcükleri sansürledi:
"Sunu hiç bir zaman unutmasınlar ki, Mustafa'lar ölür, Allah davası ölmez, milliyetçilik yaşar. Kellemi verdiğim bu yolun zaferi yakindir. Zafer her zaman Allah'a inananlarındır. Bunun için hiç üzülmeyin. Cenazemin arkasından ağlamayın, günahtır. Sizden ricam ağlamayın. "

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sansürcü bir zihniyete sahip olduğu için. Selâmlar...

İsmail Hakkı CENGİZ 
 14.08.2010 13:59
Cevap :
Yok Yok! Hem Demokrat, hem de demokrasi aşığı olduğu için. Muhafazakarları hiç sevmez. O yüzden mektubu muhafaza edildiği gibi okumadı. Nede olsa sayın başbakan gelişerek değişmesini bilen biri!!!!  16.08.2010 21:37
 

"Allah yolunda ölenlere siz öldü mü sanırsınız? Onlar şehittir! Şehitler ölmez!"(Kuran) Vatan uğruna ölenler de şehittir efendim! Tüm şehitlerimize selamlar edelim.. İnşallah Allah ulaştırır... Sevgilerimle..

Halil Güven (Sökeli) 
 11.08.2010 14:25
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 2
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 814
Kayıt tarihi
: 15.07.10
 
 

Olayları anlamaya çalışan, kendince siyaseti olan, "önce vatan" diyen sade bir vatandaş. İktisat mez..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster