Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Kasım '11

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
695
 

Başbakan,özgürlüklerin de bir sınırı var...

Başbakan,özgürlüklerin de bir sınırı var...
 

 Türkiye Hırvatistan ile yapılacak olan maça kilitlenmiş, Van depremi sürüyor…

Kamuoyunun merak ettiği bedelli askerlik, vicdani ret konusunda ise haber karmaşası devam ediyor. Asker 35 yaş ve yukarısının bedelli askerlikten yararlanmasını doğru bulurken, siyaset çevreleri bir defaya mahsus 25 yaş ve yukarısı olarak düzenlemenin geçmesi taraftarı.  

 Köşe yazarlarına ayar…  

Bugün Salı. Partilerin grup konuşmaları vardı. Bir ara televizyonda haberleri izlerken Başbakan’ın,”Özgürlüklerinde bir sınırı var!” sözü kulağıma çaldı.   Başbakan KCK operasyonları ile ilgili olarak iktidarı eleştiren köşe/yazar takımına ayar çekiyordu.   İktidar ile liberallerin yaşadıkları balayı biteli çok olmuştu doğrusu. İktidar, istisnasız tüm kaleleri ele geçirmiş vesayetini çoktan ilan etmişti, dolayısıyla liberallere ihtiyaç yoktu.  

 Doğrusunu söylemek gerekirse liberal köşe/yazar takımı Başbakan’ın bu derece sertleşebileceğini hiç beklemiyorlar gibi bir tavır içerisine girince ben şaşırıyorum. Geçelim, ne diyordu Başbakan bugün grupta konuşurken (KCK operasyonlarında ortaya çıktığı iddia edilen paralel devlet örgütlenmesi kast edilerek, destekleyen köşe yazarları önceden Başbakan tarafından eleştirilip/uyarılmıştı!): ”Bazı yazarçizerler bu yapılanmaya verilen destek sebebiyle yaptığım eleştiriden çok rahatsız olmuşlar. Siz bu iktidarı devletin içinde bir devlet yapılanmasını öveceksiniz, alkışlayacaksınız, onu köşelerinizden niçin hükümet niçin devlet çözüm üretmiyor diye bizleri eleştireceksiniz. Biz kalkıp da devletin içinde devlet yapılanmasını ortaya koyarken rahatsız olacaksınız. Kusura bakmayın beyler. İstediğiniz kadar düşünce adamı olun. İstediğiniz kadar medyanın mensubu olun. Özgürlüklerin de bir sınırı vardır. Siz siyasetçiyi eleştirme hakkına sahip olacaksınız. Siyasetçinin sizi eleştirme hakkı olmayacak. 25 kuruşa simit yok artık.”  

BDP’ye…  

“…Diyarbakır'da parlamentoları varmış. Böyle saçmalık olur mu? 780 bin km vatan toprakları üzerinde asla böyle bir yapılanmaya müsade etmeyiz. Nerede bir illegal yapılanma varsa üstüne gideriz”  …

CHP’ye ayar…  

Başbakan, Silivri’de Kurulu mahkemeye; “Silivri toplama kampı” diyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na  eski CHP üzerinden yüklendi.  

Şu sıralarda TBMM’de İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin hakkında verilen gensoru önergesi görüşülüyor.                        

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba, Sınırı olmayan tek özgürlük başbakana aittir. Saygı ve selamlar.

izmirli doksanyedi 
 16.11.2011 21:01
Cevap :
Saygılar,selamlar...  19.11.2011 20:39
 

Güzel dostum: 'Kalbim bu acıya dayan... Varsın ateşler dağlasın seni, duru bir gök için sevdaya katlananlar: Acıyı bir silah gibi taşımalı yüreğinde...'Der ya bizim ozanlar. Aklı başında hiçbir ülkenin Sn Erdoğan ayarında bir başkanı olmaz. Aman sen kalbine mukayyet ol dostum... Tekrar geçmiş olsun diyorum, sağlık ve mutluluk diliyorum...

yeşilsoğan 
 15.11.2011 22:06
Cevap :
Teşekkür ederim dostum,selamlar...  16.11.2011 22:48
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1114
Toplam yorum
: 2289
Toplam mesaj
: 135
Ort. okunma sayısı
: 825
Kayıt tarihi
: 28.09.06
 
 

Ankara'da yaşar, dünyalı,aynadaki görüntüsüne muhalif, vicdan hesapları yapmaktan yorgun, yaşanıl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster