Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Eylül '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
9750
 

Başbakana saray için Atatürk Orman Çiftliği kurban edildi...

Başbakana saray için Atatürk Orman Çiftliği kurban edildi...
 

Bu nasıl bir hesaplaşma duygusudur bilinmez. Her halde kendi cümlelerinde geçen “kindar” sözcüğünün anlamı bu olsa gerek.

Atatürk orman çiftliğinde yapılacak yeni başbakanlık konutu için 3000 (yazı ile üçbin ağaç) kesildi.

Ankaranın Akciğeri olan bu bölge inanıyoruz ki Atatürk'ten miras olmasa, onun adını taşımasa bu hükümet tarafından bile talan edilmez, Ankaralıların temiz havalarının bir bölümü daha gaspedilmezdi.

Başbakanın başkanlık sistemine geçişte kullanacağı bu sarayın ABD deki beyaz saraya benzeyeceği söyleniyor. Bu iş için sizin bizim cebimizden harcanacak para ise tam üçyüz milyon lira. Dikkat edrseniz, Atatürkün mirasını katlederken kendi lüks tutkularının ücretini yapılan zamlar için bizlere ödetiyorlar. Bu israf , bu lüks tutkunluğu bununla da kalmıyor.

Başbakan için yeni bir Airbus 320-200 alınıyor. Normal satış fiyatı 200 milyondolar olan bu uçak adeta yeniden yaratıldı. Tamamen lüks ve konfor abidesi olan uçak 400 milyon dolara maloluyor. Biz garibanlar da içkiye zam, akaryakıta zam derken iğneden ipliğe zam ile ödüyoruz. Aferin bize.

Bilmeyenlere hatırlatalım. AKP döneminde kurulan başbakana özel filoda altı uçak ve bir de helikopter var. Bence başbakanın zırhlı araçlarını gezilerine götürmek için iki kargo uçağı da alsalar iyi olacak. Maliyet çok da önemli değil. Nasılsa sigara içki ve akaryakıt var.

İzmir 2012

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sormayın, Ankara'nın Akciğerlerinden AOÇ'nin yanından geçerken içim parçalanıyor. Dozerle sürülmüş ağaçlar, yeşillik tahrip oluyor, kamyonlar taş ve beton taşıyor. Büyük saygısızlık. Selamlar.

Turbest 
 29.05.2013 14:34
Cevap :
Merhaba, İçinde vatan, millet, Atatürk sevgisi olupta içi sızlamayan varmı acaba? Saygı ve selamlar...  29.05.2013 20:19
 

Hani dinin arkasına sığınıp duruyorlar ya, hani bir gün helallik isteyecekler ya bizden. Zor belki ama hadi biz helal ettik diyelim hakkımızı, öbür dünyada Atatürk ile nasıl helalleşebilecek bunlar bilmem...

GÜLAY GÜRKAN 
 04.04.2013 12:21
Cevap :
Merhaba , Sizin helal etmekle ilgili yazınızı okudum. İlginç ve haklı görünüyor teziniz. Ama bunlara ben hakkımı helal etmiyorum. Hatta tesadüfen birinin cenazesinde bulunsam, hocanın "nasıl bilirdiniz" sorusuna kötü cevabı veririm. Saygı ve selamlar...  04.04.2013 19:58
 

Atatürk Orman Çiftliği,Atatürk tarafından kurulan;tek amacı da köylüye,çiftçiye örnek olmak ve bilgilendirmek olan özel bir girişimdi.Atatürk son yıllarında,tüm emlak ve mallarını olduğu gibi Orman Çiftliğini de milletine bağışlamıştı.Ki ATATÜRK,bir ağaç için iki katlı bir köşkü raylar üzerinde kaydırarak ağacın ömrünü uzatmıştı.Bunlar ağaçtan yapılan ve üzerinde TC.Merkez Bankası yazan nesnelere bağımlı oldukları için ağaçları rahatlıkla kestirebiliyorlar.Hangi amaçla kestirildiği de ayrı bir mesele !

Ismet Bas 
 17.01.2013 15:42
Cevap :
Merhaba, Maalesef içinde Atatürkten anı olan her şeyin yıkıldığı bir dönemdeyiz. Bir akıl tutulması içindeyiz ki sormayın. Saygı ve selamlar...  18.01.2013 16:49
 

ATATÜRK ile kendini ATATÜRK olarak gören çakma ATATÜRK arasındaki farklardan biride bu. ATATÜRK ağacı kesmemek için evin yerini raylar üzerinde taşıdı .Ağaçları kestirmedi. Biriside kendine saray yaptırmak için 3000 tane ağaç kestirmiş. Bu sayı doğrumu bilmiyorum. Ama bir taneside aynı 3000 taneside.

Nizam Oncel 
 05.11.2012 18:41
Cevap :
Merhaba, Kendini Atatrk ile kıyaslayacak kadar zavallı olununca oluyor böyle şeyler. Saygı ve selamlar...  07.11.2012 11:50
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1508
Toplam yorum
: 5843
Toplam mesaj
: 265
Ort. okunma sayısı
: 1657
Kayıt tarihi
: 16.07.08
 
 

Yetmişiki yaşında iki çocuk ve iki torun sahibi bir erkeğim.. Lise mezunuyum. Uzun yıllar esnaflı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster