Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Eylül '12

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
323
 

Başbakanım şehit haberleri ne zaman bitecek

Başbakanım şehit haberleri ne zaman bitecek
 

Gün geçmiyor ki yeni bir şehit haberi duyulmasın. Haince saldırılar devam ediyor. Analar ve tüm milletimiz gözyaşı döküyor.

Bu nasıl iştir ki; ikiyüz askerimizi bir şehirden alıp, sağ salim birliğine teslim edemiyoruz. Bunun mesullerinden, bunun hesabı sorulmayacak mı?

Daha kaç cephaneliğimiz patlayacak. Mesullerin rütbeleri sökülmeyecek mi?

İstihbaratımız ne yapıyor? Bu hain saldırı bir anda yapılabilecek saldırı değil. Günler öncesinden hesaplanmış, planlanmış bir saldırı. Bu konuda istihbarata hiç bilgi ulaşmadı mı? Tedbir alıp, karşı eylem yapılamaz mı idi. Konvoy havadan niye takip edilmedi? İnsansız uçak kameralarına, hiç bilgi görüntüsü düşmedi mi?

Bingöl “PKK’nın halktan zemin oluşturamadığı” bir ilimiz. Burada yapılan saldırı, gözdağı vererek halkı kendi yanlarına çekmek için mi yapılıyor?

Hainlerin hamileri mecliste salınarak geziyor. Adeta devlete kafa tutuyor. Biz de buna göz yumuyoruz.

Bu devletin ekmeğini yiyip, devlete kafa tutmanın hesabını bunlardan kim soracak?

En kıyak teşvik, ayrıcalıklı olarak Güneydoğu Anadolu bölgesine veriliyor. Buraya verilecek paralar, daha önceden olduğu gibi Ege ve Akdeniz bölgesinde gayrimenkul alımı için kullanılacak. Biz de teşvik yaptık diye kendimizi avutacağız.

Sayın Başbakan bu kanı durdurun. Durması için ne gerekiyorsa, onu yapın. Siz şikâyet edecek yerde değil, uygulama yapacak konumdasınız. Duyun, incelettirin ve gerekeni yapın.

Bu kaçıncı istihbarat zafiyeti? İstihbaratımızın içinde köstebekler mi var? Birlikte istihbarat yaptığımızı sandığımız kurumlar, bizi karşı tarafa mı istihbar ediyorlar?

Sonrada deniliyor ki “ PKK ya birileri yoğun olarak istihbarat iletiyor.” Varsa böyle birileri, biz de karşı tedbirlerimizi koyup, onlara dostumuz gözü ile bakmayalım. Onlarla istihbarat ilişkisini keselim. PKK kamplarında ölenlerden İsrail vatandaşı da olduğunu, cenazelerinin İsrail’e götürüldüğünü unutmayalım.

Yeni anayasa çalışmalarını kılı kırk yararak yapın. Eğer yapmaya çalıştığınız “Anayasa çalışması” bölücülerin ekmeğine yağ sürecekse, bu vebali yedi nesliniz taşıyamayacaktır. Tarihe bir leke olarak düşecektir. Hiçbir zaman efendiler memnun edilemez.  Onların istekleri devam edip gidecektir.

Sayın Başbakanım. Bölücülüğü, PKK’yı gerçekten bitirmek istiyorsanız; “Bu işi önce İstanbul da bitirin.”  Bu iş İstanbul'da biterse Türkiye’de biter.

İstanbul Türkiye’yi besler.

Türkiye İstanbul’u besler.

Mustafa Yolcu

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 172
Toplam yorum
: 39
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 1370
Kayıt tarihi
: 26.06.09
 
 

1953 Yılı Çorum iskilip doğumluyum.  inşaat mühendisiyim. Ankara'da ikamet ediyorum Yazılarım baz..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster