Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Kasım '06

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
357
 

Başbakanımıza hatırlatma......

Evet Sayın Başbakanımızın haberi var mı? Bilindiği üzere, Başbakanımız, iktidar partisi olan AKP'nin de başıdır aynı zamanda. Başbakanımızın işi gerçekten çok zor. Çünkü Türkiye'mizin idaresi önceki yazılarımda da bahsettiğim gibi gerçekten kolay değil.

Başbakanımız, içeride, dışarıda bir çok sorunlarla uğraşmak zorunda. Bu sorunların çözümü için kimileriyle bire bir kendisi ilgilenirken, kimi sorunların çözümü ise, görev gereği yetkili kılınanlarca yerine getirilmektedir.

Ancak, burada önemli olan, yapılan ya da yapılamayan işlerin faturasının, kendisine ve AKP'ye mal edilecek olmasıdır.

Başbakanımız, seçilmeden önce, gerçekten Halkın büyük bir beklentisi olan ve kendilerinin de 3Y ile ifade etikleri konulardan birisi olan yolsuzlukların üzerine gideceklerini, dokunulmazlıkları kaldıracaklarını belirtmişlerdi.

Önceki yazılarımda değinmiş olduğum bir çok konuda, maalesef yeterli ve gerekli çalışmalar sergilenemediği gibi, aksine, Hataydaki bazı uygulamalar ile Maliye ve MEB'de haklarında verilen gensoruların red edilmesi gibi uygulamalar, hem kendisini, hem de partisini yıpratabilecek niteliktedir.

Son olarak ise, bu akşam bir TV kanalının haberine göre, TBMM'de Komisyonda ele alınan DOKUNULMAZLIĞIN KALDIRILMASI görüşmeleri, AKP'li katılımcıların oyları ile DÖNEM SONUNA BIRAKILMIŞTIR.

Bu davranışın yani seçimlere kadar ertelemenin sebebi, ya seçim hareketlilği içerisinde bu konuyu unutturma, ya da, seçimlere girilirken bu yasayı çıkartarak, işte biz verdiğimiz sözde durduk ve dokunulmazlığı kaldırdık şeklinde seçim propagandasında kullanmak olacaktır.

İkinci yol tercih edilecek olursa, belki de yasa geçmiş dosyaların ele alınmasını önleyecek bir madde ile yürürlüğe sokulacak ve o güne kadar dokunulabilir durumda olan 100 civarındaki Milletvekiline bir kıyak yapılmış olacaktır.

Bu kıyağın YAPILMAMASI, tabii ki Ulusumuz için çok iyi ve yerinde olacaktır.

Ancak, bu kıyak yapılsa da, gene hiç yoktan iyidir misali, yeni seçilecek olan Milletvekillerimiz artık arkamda zırh gibi Dokunulmazlığım var diyemeyecek, 4 tabanca ile Meclise girmek konusunda polisimize kafa tutamayacak, ya da hava alanlarında kontrol noktalarından silahla geçemeyecek ve yaşamlarını Halk gibi yasalara uygun bir şekilde sürdürebileceklerdir.

İşte, AKP'lilerin tüm yaptıkları ya dayapmaları gerekirken yapmadıkları, seçim sırasında, Sayın Başbakanımıza ve de başında bulunduğu partisine fatura edilecektir.

Onun için, Başbakanımızın kendisinin bizzat ilgilenemediği konularda, diğer partililerinin de neler yaptığını seçim dönemine girildiği bugünlerde kendisi olmasa da danışmanlarının dikkatlice izlemesi ve İktidar olmadan önce verdikleri sözlerin ne kadarını tuttuklarını, ne kadarını yerine getirmediklerini ele alarak gereğini yapmaları icap edecektir.

ÇÜNKÜ, AKP'NİN TAAHHÜTLERİ VE YAPMADIKLARI, ÖNÜMÜZDEKİ SÜREÇTE HATIRLANMAK VE DE HATIRLATILMAK ÜZERE BİR BİR ELE ALINACAKTIR.
ÇÜNKÜ, ARTIK HALKIMIZ, UNUTKAN OLMAK İSTEMEMEKTEDİR.
ÇÜNKÜ, ARTIK HALKIMIZ, KANDIRILMAK İSTEMEMEKTEDİR.
ÇÜNKÜ, ARTIK HALKIMIZ, KENDİSİNİ İDARE ETMEYE TALİP OLANLARIN VERDİKLERİ SÖZLERİNİ TUTMALARINI İSTEMEKTEDİR.
ÇÜNKÜ ARTIK HALKIMIZ, SİYASETÇİLERİMİZİN VERDİKLERİ SÖZLERİN TUTULUP TUTULMADIĞININ TAKİPÇİSİ OLDUKLARINI ONLARA SEÇİMDE GÖSTERMEK NİYETİNDEDİR.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 407
Toplam yorum
: 524
Toplam mesaj
: 82
Ort. okunma sayısı
: 835
Kayıt tarihi
: 02.07.06
 
 

15.12.1950 Mersin doğumluyum. İzmir Ticari İlimler Mezunuyum. Bir Kamu Kuruluşundan  Şube Müdürü ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster