Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Eylül '06

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
241
 

Başbakanımızın vergi tahsilatı istediği "babalar"...

İnanın yılmayacağım. Gece, gündüz, yemek öncesi, yemek sonrası, inanın yazacağım. Neyi mi?

Fakir, fukara, garip, guraba 3 Y sloganlarıyla Türk halkından oy isteyerek bunu alan, ancak, aldıklarının karşılığını maalesef emeklisine, memuruna, çiftçisine vermeyen AKP İktidarını yazacağım.

Sayın Başbakanımız, yaptığı açıklama ile, Maliye Bakanlığı yetkililerini "BABALARDAN" vergi toplanması için göreve davet etmiş.

Peki Maliye Bakanlığı yetkilileri bu güne kadar ne yapıyormuş? Bu güne kadar "BABA" dedikleri kesimlere hiç uğramamışlar mı?

Devlet olarak, "bu babalar" ne verdiyse, "Allah razı olsun deyip şükür mü etmişler" de, Başbakanımız, bu ifadeyi bu günlerde kullanmak mecburiyetinde hissetmiştir kendisini.

Şimdi, sade bir vatandaş olarak sormak hakkımız değil mi?

Sayın Başbakanım, 3-4 yıl önce, MALİ MİLAT VE 4783 SAYILI KANUN KAPSAMINDAKİ SERVET ARTIŞININ, GELİR DÜZEYİ ARASINDAKİ DENGELERİ düzenleyen, yani halk ağzıyla "NEREDEN BULDUN YASASININ" kaldırılmasına niçin müsade ettiniz?

Bunların kaldırılmasının sonucu ortaya çıkan vergi kayıpları konusunda, yetkililer,Size, konuyu farklı bir şekilde mi önünüze getirdiler?

Böyle bir uygulamayı gerçekleştiren yetkililere göre, Devletin gelirleri fazla mı geliyordu, yoksa, yetkililerce, "BU BABALAR"ın biraz daha büyüyerek, onların "BÜYÜK BABA" olmaları mı istenmiştir?

Evet, AKP hükümeti, Devletin tüm imkanları ve de yetkiler elinizde.

Sizler, belli bir kesim için İktidar olmadınız.Sizler, Türkiye Cumhuriyetinde yaşayan halk için iktidar oldunuz. Bu halkın yaşam standardını yükseltmek için, onlardan oy istediniz ve bu Halk da Size, sanıyorum ki düşündüğünüzden fazlasını verdi.

Ama yetkilerinizi, belli bir kesim için yani "BABA"lardan yana kullandıysanız ve de halka dönmesi gereken Devlet gelirlerinin, yaptığınız bu uygulamalarla halka dönmesini engellediyseniz, bunun vebali de sizlerin üzerindedir.

Bu vebal ve sorumluluk, sadece Başbakanın ya da Yardımcısı Sayın Şahin'in değil, Devletin gelir rakkamlarının düşmesine olanak veren yasaları ellerini kaldırıp "EVET" diyerek çıkaran, Devletin gelirlerinin tahsil edilmesi için yapılması gereken yasal düzenlemeleri yapmayan tüm Milletvekilleri ile, 1 gecede milyar dolarları uçuranlardan paraların tahsili için görevlendirilen, ancak, AKP'ye siyasi rakip olmayanlara, yani GENÇ PARTİ BAŞKANI Sayın CEM UZAN'ın dışında kalanlara, 10-15 yıl gibi bir süre tanıyarak, aldıklarınızı geri verin düşüncesiyle hareket ederek hortumcuların üzerine üzerine yeterince gitmeyen TMSF'nin yetkilileridir.

Bilinmelidir ki, bu yasal düzenlemeler ile, halkın ve tüyü bitmemiş yetimin hakkı yenmiştir.

Bunun yanında, Sayın Başbakan Yardımcımız M.Ali ŞAHİN bey;

Maaşları %4'de sabit bırakılmış malum kesimlerin dışında, maaşları %2.5'dan %3'e yükseltilmesi düşünülen " YÜKSEK MAAŞ ALAN MEMURLAR" dan kimleri kastetmektedir?

Sayın Şahin, bu kesimin şu anda aldıkları taban ve tavan paraları bir açıklasa da, vermeyi düşündükleri zammın, bu kadrolardaki maaşlara ve diğer kadrolardaki memur ve emekli maaşlarına olan yansımasını bir görebilsek ve mukayesesini yaparak değerlendirebilsek.....

Saygılarımla....

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 407
Toplam yorum
: 524
Toplam mesaj
: 82
Ort. okunma sayısı
: 860
Kayıt tarihi
: 02.07.06
 
 

15.12.1950 Mersin doğumluyum. İzmir Ticari İlimler Mezunuyum. Bir Kamu Kuruluşundan  Şube Müdürü ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster