Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Mayıs '13

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
429
 

Başbakanın ABD ziyaretinden notlar

Başbakanın ABD ziyaretinden notlar
 

Başbakan Erdoğan – Obama


Daha ABD’ye gitmeden başladı enformasyon yayımı. Başbakan’ın A Tipi protokolle ağırlanacağını ve otel odası yerine Beyaz Saray misafirhanesinde kalacağını duyurdu medya.

Sonra uzunca bir masa etrafında iki heyetin karşılıklı görüşmeleri duyuruldu ama masada konuşulanlar yerine Numan Kurtulmuş’unda masada yer aldığı ön plana çıkartılarak.

Daha sonra Obama’yla Başbakanımız özel olarak görüştü hoooop Başbakanın ayak ayaküstüne atıp Obama’nın karşısında nasıl oturduğu tartışıldı Türkiye’de.

Sabah oldu bu sefer haber bültenleri Başbakanımızın onuruna verilen yemekte Başbakanın önüne konulançatalın her seferkinden farklı olarak sağ tarafa konduğunu yazdı. Bunda ise referans olarak Müslümanlığı gösterdi ama Davutoğlu’nun ve Hakan Fidan’ın çatalının neden sol tarafa konduğu yazılmadı. Demek ki masada tek Müslüman Başbakanımızdı!

Bir saat geçti Obama’yla Başbakanımızın ortak basın toplantısı duyuruldu. Öne çıkarılan ise yağan yağmur ve birbirlerine yaptıkları espriydi. Habere göre Başbakanımız Obama’ya “Bizde yağmur berekettir” demiş. E bunu duyan Obama durur mu yapıştırmış cevabı “Benim yedek ceketim var, onu sen düşün” diye.

***

İşte Türk Basınının ABD ziyaretine bakışı.

Nerede Reyhanlı, Suriye, Orta Doğu, İsrail’le ilişkiler, Filistin Meselesi, Türkiye’nin dış politikası?

Sanki Başbakan ABD’ye Beyaz Saray misafirhanesinde kalıp, Obama’nın karşısında ayak ayaküstüne oturup yağmurda espri yapmaya gitti.

Yazının Yayını: http://www.mehmeteminztrk.com/basbakanin-abd-ziyaretinden-notlar/

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bu insanlar neden politikacı oldular sizce? Halka hizmet etmek istedikleri için mi? Yoksa okul yıllarından beri hep ön planda olmak ve ona-buna hükmetmek isteyen kendine hayran kişiler oldukları için mi? Liderlik başka şey, bu sadece kendini beğenmişlik...

Eren Sonar 
 21.05.2013 19:45
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 352
Toplam yorum
: 624
Toplam mesaj
: 33
Ort. okunma sayısı
: 3084
Kayıt tarihi
: 02.08.08
 
 

1989’da Aksaray’ın Eskil ilçesinde doğdu. İlköğretimini 2004 yılında Eskil Cumhuriyet İlköğretimi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster