Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Eylül '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
646
 

Başbakanın oğlu askere gitmeli mi?

Başbakanın oğlu askere gitmeli mi?
 

Öncelikle şehitlerimize Allah'tan rahmet, sevenlerine baş sağlığı dilerim. Ayrıca milletimizin de başı sağolsun.

Günler hatta aylardır konuşulan bir konu var. Başbakan'ın oğlu askere gitmeli mi? Herkes bundan söz ediyor. Ben artık gitmemeli diyenlerden biriyim. Anlıyorum canınız yanıyor, keza benim de öyle ama bunun acısı başbakan oğlunu askere gönderse dahi geçmez. Ben şunu savunuyorum. Ahmet, Mehmet fark etmez içimizden herhangi biri başbakan olsa, adım gibi eminim o da askere göndermez evladını. Hiç bir devlet adamı veya ailesinden biri korumasız dışarı çıkmaz, hele hele ülkenin başın da olan biri ise daha sıkıdır koruma olayı.

Şöyle bir düşünelim; padişahlarımızı, yabancıların prenslerini. Hiç biri tek dolaşmazmış padişahlar milletin içine tebdili kıyafet (kılık değiştirmek) çıkarken bile askerleri etrafın da, uzaktan da olsa takip ve tetikte olurmuş. Neden peki? Ülkenin padişahı, iyi-kötü yöneticisi diye. Başbakanın oğlunun ayrıcalığı ne diyen insanlar var ve saçmaladıkları bir gerçek. Başbakan oğlu (osmanlı dönemindeki adı şehzade), koruma olmadan sıradan vatandaş gibi sokağa çıkabilir mi? Kesinlikle hayır. Askere gitti diyelim, peşinde koruma olarak verilen askerleri düşünün. Vatan uğruna ordalar, ama başbakan'ın oğlu için asıl görevlerini askıya almış olacaklar. Siz olsanız başbakan oğlu için mi, yoksa vatan için mi askeri görevinizi yapmak istersiniz?

Diyelim başbakan'ın oğlu askere gönderildi, hadi diyelim pusuya da düşürüldü. Haberler de başbakan'ın oğlu pusuya düşürüldü diye bir anons! eminim buna sevinecek çok insan var ama bana göre cahilce bir sevinç olur. ''Sen ülkende onca korumaya rağmen öz evladını koruyamıyorsan, sivil insanları daha kolay kaybedersin'' diye rahatça Türkiye hakkın da konuşmalarına sebep olursun. Ben istemem ülkemin beş para etmez dillere düşmesini. Diğer ülkeler ''Türk'ler bir adama sahip çıkamadı'' demiyecek mi sanıyorsunuz? Bu zamana kadar korkmuşlar Türkiyeden, şimdi '' ya baksana ülkenin başbakanı'nın oğlunu öldürdük daha ne olsun'' demiyecekler mi? Bu mutluluğu onlara kimse yaşatmak istemez.

Cahilce düşüncelerden sıyrılın ve mantıklı düşünün. Varsın bir kişi eksik olsun,daha mühim işleri varken başbakan'ın oğlunun korumalığını yapmak üzer bizim Mehmetlerimizi.

Benimde bir kardeşim var ve bende istemem gidipte orda bakan oğlu korumasını. Biz  vatan için can vermeye seve seve giden bir milletiz,başbakan oğlu için can vermeyiz. Bırakın o işi korumaları yapsın. Askere gitmesin bir kişi de. Sanıyorsunuz ki başbakan'ın oğlu şehit olursa terör biter. Hayır olan yine millete olur ''bir adama sahip çıkamadınız'' denir. Birkaç akıllının yazdığı formlar da, yapılan anketler de herkes birşeyler yazıyor, benim canım yandı, onun da yansın mantığı ile. Ben eminimki o formlar da,anketler de cevap verenlerin birçoğu laf edeyim derdinde. Sorsan ''kardeşim bunu neye istinaden istiyorsun, başbakan'ın oğlu neden gitmeli askere'' kem küm edecek insan çok internet aleminde.

Tekrar söymek istiyorum. Sen ol başbakan sen de göndermezsin oğlunu askere. Kimse kalkıpta ben gönderirim demesin. O güc kimde olursa, ya da o makam, ayrıcalık illaki olacaktır. Ayrıca bu sadece Türkiye için geçerli değil. Bunlar benim görüşüm, katılıp, katılmamak sizlere kalmış. İsteklerinize tek bir açıdan bakmaya devam ederseniz, bakar ve konuşur, boşa zaman kaybedersiniz. Ben de cahilce sorgusuz sualsiz gitmeli diyenlerden birisiydim. Düşününce anladım gitmemesi gerektiğini. Gitmesin boş verin böylesi daha iyi ve zaten olması gereken bu. Konuşulacak başka bir mevzu bulmalı bu konu sonsuz, keza isteğiniz asla gerçekleşmecek bir istek. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Toplam blog
: 5
Toplam yorum
: 7
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 565
Kayıt tarihi
: 21.08.12
 
 

Açık lise mezunu, Anadolu üniversitesi medya ve iletişim öğrencisiyim. Yazmak benim vazgeçemediği..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster