Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Ağustos '11

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
20676
 

Başbakanın oğlunun gemi alması meselesi

Başbakanın oğlunun gemi alması meselesi
 

Ahmet Burak ve Recep Tayyip Erdoğan


Siyaset ya bu millet rakibi için elinden geldiği kadar kara propaganda yapıyor. Eee meyve veren ağaç taşlanır misali bu ülkenin nadir meyve veren Başbakanlarından Sayın Recep Tayyip Erdoğan da taşlanıyor. Gerçekler söylenmeden olan bir durum abartılarak kamuoyuna farklı lanse ettirilerek oy devşirme yoluna gidiliyor. Bunu yapanlar ise “İktidar olmak için her yol mubahtır” anlayışının temsilcileri ve üyeleri. Millet onları çok iyi biliyor zaten. 

Şimdi sizlere kara propaganda malzemesi yapılan bir “Gemicik” meselesini dilim döndüğünce anlatmaya çalışacağım. Ahmet Burak Erdoğan ticaret işine girmek istiyor. Bunun içinde bir bankadan açık kredi talep ediyor. Açık kredi ne diyenlere hemen açıklayalım. Açık kredi tamamen güven esasına dayalı olarak sınırsız kefilsiz verilen kredidir. Kredi talep ettiği banka ise Burak beye istediği krediyi veriyor. Siz olsanız Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanının oğlu sizden kredi istese ona limit koyar ve ondan kefil ister misiniz? Bu ülkenin Başbakanının oğluna açık kredi verilmeyecekte kime verilecek? Yani sonuç olarak iş kurmak için istediği krediyi alan Ahmet Burak Erdoğan gemi taşımacılığı işine giriyor. %50 olmak üzere ortak bir gemi taşımacılığı şirketi alıyor. Bu şirket alındıktan sonra ise tamamen ticari amaçlı gemi satın alınıyor. Malum medya ise bunu Başbakanın oğlu babası Başbakan olur olmaz kaynağı belli olmayan para ile gemi aldı diye lanse ediyor. Eee malum medya öyle yapar da kötü niyetli tavan ve taban olmak üzere siyasetçiler boş durur mu? Hemen onlar da başlıyor. Daha dün burs ile okuyan kişi nasıl oluyor da bugün gemi alıyor. Bunlar devleti soyuyor propagandası yapmaya. Alın kardeşim işte size gemi meselesi. Siyaseti lütfen çirkinleştirmeyin. Çünkü siyasetin tek limanı ahlaktır. 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

sayın serhat çetin kefilsiz kredinin küçük miktarlarda verildiğini yazmışsınız ama yanılıyorsunuz. ben bankacıyım ve kefilsiz olarak ismi lazım değil bir firmanın kefilsiz 500 milyon tl kredisi olduğunu banka ekranından bizzat görmüş biriyim. banka yönetim kurulu yada patronu onay verdikten sonra daha büyük limitlerde kredi çekilebiliyor. çekilen kredi meblağıda sanırsam 10 milyon tl civarı başbakanın oğluna banka patronu olsan kredi vermezdin değilmi :)). bilmediğiniz konularda yorum yapmayın sonra böyle gülünç duruma düşersiniz. saygılar

fubu onur 
 10.03.2014 15:56
 

Başbakanı ABD nin Darbeci (bizim çocukları ) değil Türkiye Milleti İKTİDARA getirdi HORTUMLARI kesinler İFTİRALARINA devam ediyor hala... Hortumları kesilenlerin Gözleri HAZİNE SOYGUNUNDA ama artık geçti.... çalışıp kazanmak zor gelir bu Faşist Haramilere hheeeeeee

barayev 
 27.01.2012 18:38
 

Burada dikkat etmeniz gereken yer 2001 yılında Başbakanın mal beyannamesinde oğluna olan borcu kısmıdır. 220 bin ABD doları olarak geçiyor burak erdoğanın 79 doğumlu olduğunuda dikkate alırsak 22 yaşında babasına böyle bir borç vermiş görünüyor. Sizin bahsettiğiniz arkadaşıyla kurduğu şirket ise 2006 yılında. 2001 yılında bu kadar yüklü miktarda babasına borç verebilecek kişi 2006 yılında neden açık kredi istesin ki ? :)) Bidahakine daha iyi araştırmanız dileğiyle. Gazetecilik tarafsız olmaktır siz taraflı bir gazeteci olursunuz :)

Cenk Sert 
 26.10.2011 10:15
 

Komik Bir Yazı Araştırma Eksikliği Kokuyor. Öncelikle Burak Erdoğan ın 22 yaşında tam olarak babasına 220 bin amerikan doları ve 55 bin alman markı borç verdiği Başbakanın mal beyannamesinde geçiyor :) Öncelikle araştırmalarımda senin bahsettiğin kredi öncesinde aslında Burak Erdoğan ın bir şirketi zaten kurulu olduğu biliniyor. Erdoğan ailesi’nden 3 kişi, 10 nisan 2006’da turkuaz denizcilik adlı şirketi satın alarak adını bumerz denizcilik yapıyor. bumerz’in yönetim kurulu’nda şunlar var: ahmet burak erdoğan, mustafa erdoğan (tayyip erdoğan’ın kardeşi), ziya ilgen (tayyip erdoğan’ın kızkardeşi vesile ilgen’in eşi). Ahmet burak erdoğan, denizcilik sektöründeki ikinci şirketini de 19 ocak 2007’de kuruyor: mb denizcilik taşımacılık şirketi. mb denizcilik, kuruluşundan 18 gün sonra 6 şubat 2007’de safran 1 adlı kuru yük gemisini satın alarak deniz taşımacılığına adımını atıyor. safran 1 adında gemiyi hasan doğan adlı bir kişi, gayet ucuza 36 ay taksitle satmış burak erdoğan’a.

Cenk Sert 
 26.10.2011 10:11
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 352
Toplam yorum
: 624
Toplam mesaj
: 33
Ort. okunma sayısı
: 3040
Kayıt tarihi
: 02.08.08
 
 

1989’da Aksaray’ın Eskil ilçesinde doğdu. İlköğretimini 2004 yılında Eskil Cumhuriyet İlköğretimi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster