Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Ocak '12

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
1255
 

Başbuğ'un tutukluluğu geri alınabilir mi?

Başbuğ'un tutukluluğu geri alınabilir mi?
 

Bağımsız yargıya inancımız ve saygımız sonsuzdur. Ancak terör örgütü kurmak iddiasıyla henüz ispatlanmadan Başbuğ'un tutuklanmasına biz vatandaş olarak hiç sevinmedik, aksine Peygamber ocağı diye nitelediğimiz Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Genelkurmay Başkanına böyle bir muamelenin yapılmasına çok üzüldük.

Söz konusu tutuklamanın Anayasa Mahkemesi tarafından mı yapılmalıydı yoksa Nöbetçi Mahkemenin tutuklama kararı doğru mu dur, bilemiyoruz.

Bizim bildiğimiz, Başbuğ'un tutuklanmasıyla yediyüz bin Türk askerinin zan altında bırakılması dır.

Öyle ya, bir Genelkurmay Başkanı görev süreci içinde terör örgütü kurmuş ve yönetmiş ise, bütün asker terörist olmuş olmuyor mu?

Türk halkı, kendi askerine böyle bir ithama tahammül edemez.

Başbuğ yargılanıyorsa eğer, Cumhurbaşkanı ve Başbakan da yargılanmalı dır. Çünkü İlker Başbuğ'u Genelkurmay Başkanı olarak tayin eden ve birlikte çalışanlar onlar dır.

Umarım, yanlıştan dönülür ve Başbuğ tutuksuz olarak yargılanır.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yorum değil, yazıma ilave: Bunca zaman geçti İlker Başbuğ ve birçok aydının, laik demokratik cumhuriyetten yana olanların yıllardır hapsedildiğini görüyoruz. Soru: Halk ne yapabilir? Ana muhalefet ne yapıyor? Birinci soruya bu yazıyı okuyan sizler yanıy bukun ve yazın. İkinci soruya ben yanıt vereceğim: Ana muhalefet AKP'nin peşine takılmak istiyor; ama AKP izin vermiyor... Yeni CHP sanıyor ki bir kesime göz kırparak oy toplayacak;ama benim ve benim gibi düşünen on binlerin oyunu alamayacak! Yeter artık! Yarın 8 Nisan halk Silivri'de olacak... Türkiye'de demokrasi yoksa Kürt'e sunulan açılımın amacı başkadır! Silivri bu gerçekten uzak ve farklı değildir. Bu acıdan Türkler de Kürtlerde uyanmalı: Birileri sizi kandırıyor!

Erkan Yukarıoğlu 
 07.04.2013 23:20
Cevap :
CHP, washington'dan almış olduğu icazet ile politikasını sürdürdüğü için sınırlı hareket etmek zorunda kalıyor..yorum ve katkınız için teşekkür ederim..  09.04.2013 16:39
 

Bağımsız yargı varsa saygımız elbette sonsuzdur! Başbuğun tutuklanmasından bir gün önce Ankara'da Kuvvet Komutanları trafiğini izliyoruz... Tabii, rastlantı!.?. Anayasanın 148 inci maddesi, Genel Kurmay Başkanlarının (emekli de olsa fark etmez.)YÜCE DİVANDA yargılanabileceklerini hükme bağlamıştır. Bu anayasa hükmünün aması falan yoktur. Cumhurbaşkanını, Başbakanı nasıl bir savcı sorguya çekemezse Genel Kurmay Başkanlarını da sorguya çekemez. Çünkü orgeneraller sıradan devlet memuru değillerdir. Kaldı ki sıradan bir devlet memuru hakkında savcılıkça işlem yapılabilmesi atamaya yetkili amirinin yazılı iznine bağlıdır.

Erkan Yukarıoğlu 
 08.01.2012 18:51
Cevap :
evet erkan bey..bugün de Başbuğ'un avukatı Yüce divanda yargılanması için başvuruda bulunmuş..yorumunuza teşekkürler selamlar  09.01.2012 17:32
 

Kaygılarınızda haklısınız ama beni asıl üzen kanlı terör şirketi PKK'nın legal arayüzü olduğunu açıkça ilan eden BDP eş başkanının Genel Kurmay Başkanı Özel hakkında yaptığı ağır hakaretlerdir.Bu hakaretler aynı zamanda gözbebeğimiz Türk ordusuna, Mehmetçiğe,şehitlere ve Türk milletine yapılmıştır.Geldiğimiz bu aşamada asıl düşündürücü olan da budur.

mustafa semih arıcı 
 08.01.2012 9:05
Cevap :
Yapılası greken, bir önceki bloğumda yazdığım gibi BDP'nin kapatılması dır.yorumunuza teşekkür ederim..selamlar  08.01.2012 11:44
 

Evet haklısınız, genelkurmay başkanı ortada bir suç varsa tutuklanabilir. Hakkında bir sürü idda var, başbakan niye tutuklanmıyor?

Kerim Korkut 
 08.01.2012 7:39
Cevap :
Kendi kendime şunu soruyorum; "Acaba bütün bunlar Ak Parti'nin tükenişini mi gösteriyor"..yorumunuza teşekkür ederim..selamlar  08.01.2012 11:45
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 2316
Toplam yorum
: 1109
Toplam mesaj
: 80
Ort. okunma sayısı
: 446
Kayıt tarihi
: 03.07.07
 
 

25.05.1960 doğumlu. Üniversite terk. Müzik, seyahat ve tiyatro sever. Antalya Devlet Tiyatrosu'nd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster