Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Aralık '07

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
293
 

Başıma gelenler

Başıma gelenler
 

Sokakta bulduğumuz bir kediyi tüm çocuklar bir kutunun içine koyup bakmıştık bir süre.

ilkokul ikinci sınıfta idim o zaman ve ya sevgiden, ya da başına bir şey geldi kedi bir gün hareketsiz kaldı (yani vadesi doldu,söyleyemiyorum malum kelimeyi nedense) mevsim bahardı sanıyorum ben başlarında, bir mezar kazdık.
Ağaçlardan pembe çiçekli dallar toplayıp bir de namaz kıldık çocuk saflığımızla…


İkinci denemem yine aynı yerde komşunun eşeğinin sıtına binmek için yaptığım mücadele sonrası eşeğin beni havada zıplatıp jimlastikçiler gibi takla attırması ve bir süre nefes alamamamla sonuçlanmıştı

Hatırlıyorum sanki ciğerlerim balon gibi şişmişti sanki.

Eşeğin gönlü yoksa aman ısrarcı olmayın. Eşekten düşen birini dinleyin aman.

Başka bir kedimiz oldu adını bile unuttum, sevgili Sezen Aksu gibi “bir kedim bile yok “diyemiyorum. Yaşadığımız o şehirden ayrılırken eşya denkleri arasın da kaybolmuştu. Çok uzun süre üç kardeş yasını tutmuştuk.


O zamanlar ellerim tırmık yarası içinde idi hatırlıyorum, nasıl mıncırıyorsam hayvancık can havli ile tırmalardı beni. Şimdiler de olsa derhal beni kuduz hastanesine sevk ederler mutlaka.

İnsan çocuk iken ne çok seviyor hayvanları. Küçücük çocuklar bizim iğrendiğimiz böcekleri bile elleri ile tutup ne kadar cesur olduğunu ispatlamışlardır. Mutlu mavinin paşası kakalakları elleri ile tutar bizi ciyak ciyak bağırtırdı.

Çocuklarım da kedi köpek hayranı idi. Tatil için gittiğimiz kampın ilk günü çevreyi tanıma amaçlı koştururken aşçının köpeğini severken ikisi de köpek tarafından minik bir ham edilme olayı ile geri geldiklerin de elleri arkada saklı idi. Gördüğüm anda çıldırdım. O aralar kuduz vakalarının tavan yaptığı zamanlar. Yerli aşılar için hiç iyi şeyler söylenmez iken, ithal aşılar ateş pahası. Hadi buldun buşurdun alacaksın yok ki alasın, dolaş babam, dolaş dur.

Hadi buldun mutlaka kuduz hastanesine gideceksin. Bir eczacıyı razı etmiştim aşıyı vurması için. Eşi çok kızmıştı sorumluluk olayından dolayı. Ben hala sevgi ile anarım o eczacıyı sağolsun.

Hiç unutmam komşunun köpeği kız kardeşimin elini ısırınca çok panik olmuştuk. Her gece kardeşimle uyuyan kelebeğim gecenin bir yarısı gelmişti yanımıza “yastığında düzgün yatamadığı için uyurken ses çıkaran kardeşimin için; “ anne teyzem kuduruyor galiba” diye.

Nerden mi çıktı bu köpek aşkı…J


Sabah işe gitmek için hazırlandım kapının önüne bir çıktım, kapı önünde ki iki kışlık ayakkabımın sadece bir teki vardı. Yağmur öyle yoğun yağıyor ki göz gözü görmüyor. Hemen anladım tabi evimizi koruyan Pako ve haydut gece benim ayakkabımla keyif yapmışlar.


Bahçenin epey dışında botumun tekini gördüm, içine yağmur suları dolmuştu, öyle zavallı duruyordu ki içim cızladı. (halbuki cızlanacak benim, işe giderken giyecek ayakkabım yok) bir tur attım bahçe de üç tek ayakkabı değişik şekiller de içi su dolu yağmura teslim bayrağı çekmiş bir halde durmuş bir halde buldum ve kayboldu diye ümidimi kestiğim güzelim simli terliğimin de aynı akibete uğradığını görüp suçluları aradım. Koydunsa bul tabi.


Eski ayakkabılarımla sulara bata çıka, eski ayakkabımın dan içeri giren suları hissettikçe daha bir köpürerek yoluma devam ettim.


Siz siz olun ayakkabılarınızı dışarıda bırakmayın. Bayram günü cami kapısın da takunya giymiş babalar gibi kalırsınız sonra….) sevgi ile kalın efendim.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

benim yorumlarımı yayınlamazsanız ben de demokratik hakkımı kullanarak size her gün yorum yazarım. Ayrıcana sizi Hakkı'ya da şikâyet ederek Demokratik Hakkı'mı kullanacağım. Saygılarımla.

Mustafa Mumcu 
 13.12.2007 15:25
 

Ben ayakkabının içinde bulacaksın sandım yine:) aman diim aplam bir daha dışarı koyma ayakkabılarını:))) ıslak ıslak üşütürsün felam:) sevgilerimle

mutlumavi 
 12.12.2007 23:13
Cevap :
:)) Şİmdi evin içine geldi ayakkabım kurumak için....) Bugünde müthişdi hava yağdı yağdı yağdı.  12.12.2007 23:50
 

Orta okulda pamuk adındaa bir yavru kedimiz vardı bir gün eski hareketliliğinde değildi bizle oynamıyordu annem de evde yoktu kardeşimle birlikte sütün içine birtane aspirin vattık ve kediye içirdik yattığı yerden ve tabi kedi öldü artık biz mi sebep olmuştuk yoksa eceliyle mi bilmiyoruz ama akşam ağlayarak bahçede merasim düzenledik. Aklıma getirdiniz benimde eski hayvancıklarımı. sevgiler

Meral Yağcıoğlu 
 12.12.2007 16:37
Cevap :
hiiii... :P Ne yaptınız öyle Meralcim...Şimdi ben seni karakola bildirmezmiyim.kollarına kelepçeler taktırmazmıyuım.P sevgiler...  12.12.2007 23:51
 

Biz de bahçede çıkarıp giriyoruz.Dışarıda bırakınca aynısı oluyor.sevgiler.

ay.şe 
 12.12.2007 16:22
Cevap :
Yağma yok artık.) zor bulurlar ayakkabımı..) Belki de kokusunu sevmediler yağmurda yıkansın istediler değil mi? sevgiler  12.12.2007 23:52
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 292
Toplam yorum
: 1601
Toplam mesaj
: 220
Ort. okunma sayısı
: 983
Kayıt tarihi
: 08.03.07
 
 

Yazmaktan hoşlanan... Kelimeleri renklendiren bir sihirbazım ben.. Bodrum'da yaşamaktayım.. Sev..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster