Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Ekim '07

 
Kategori
Gönüllülük
Okunma Sayısı
312
 

Başımız sağ olsun

Onüçtü, onbeşti derken bir anda yasa boğulduk. 24 saatte 15 şehit verdik. Yetmiş milyon vatandaş Ramazan Bayramını huzurlu geçirelim diye, Mehmetçik onbeş şehit verdi, onbeş aile de bayramda çocuklarının sesinden yoksun kaldı. Komutanlar bayramda onbeş “sağol” sesini yüreklerinde hissedecek, kutlama sözcükleri boğazlarında düğümlenecektir. Mehmetçik onbeş silah arkadaşı için iki kere sağol diyecek ve hayat devam edecek; Mehmetçik yine dağlarda, sınırlarda ya da varolduğumuz her yerde nöbetlerini tutmaya ve vatanı için çatışmaya devam edecekler.

Ramazan Bayramı öncesi ve içinde bulunduğumuz kutsal ayın son günlerinde yaşadığımız bu üzücü olayda tüm vatandaşların sağ duyulu olması lazım. Ben vatanını seven tüm vatandaşların, kutsal günlerimizin gereği olan zekat ve bağışlarını Mehmetçik Vakfına gönülden yatırmasını diliyorum.

Temel görevi ve amacı ; şehit olan veya herhangi bir nedenle hayatını kaybeden Mehmetçiklerin bakmakla yükümlü oldukları yakınları ile gazi ve engelli Mehmetçiklere, ölüm ve maluliyet yardımı yapmak, çocuklarına bakım ve öğrenim desteği sağlamak olan Mehmetçik Vakfına bağışta bulunmak bu kutsal günlerde yapılacak en hayırlı ve onur verici bir girişim olacaktır. Aşağıda Mehmetçik Vakfına ulaşabileceğiniz bilgileri ve bağış yöntemlerini bilgilerinize sunuyorum.

Yapacağımız yardımlar şehitlerimizin acısını hafifletmeyecek, onları yerine getirmeyecektir. Onları bayramda ailelerine kavuşturmayacaktır. Ancak, hayat devam ediyor ve onların ailelerine uzanacak her el; bu vatana, şehitlerimize, gazilerimize ve kısacası Mehmetçiğimize nasıl sahip çıktığımızı gösterecektir. Gün ; birlik ve beraberliğimizi, yardımseverliğimizi ve onurlu mücadelemizi göstermenin günüdür. Gün ; on üç şehit haberini eğlence ve magazin programı içerisinde veren reyting canavarı medyayı kınama günüdür.

Tüm ulusumuzun tekrar başı sağolsun.

Murat Coşkun

Mehmetçik Vakfı İletişim Bilgileri :

Tel : 0312 / 284 19 70 – 71

Faks : 0312 / 284 19 73

Web Sitesi : www.mehmetcik.org.tr

E-posta : mehmetcik@tr.net

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 7
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 266
Kayıt tarihi
: 06.10.07
 
 

Ortaokul yıllarında Milliyet Çocuk Dergisinde şiir ve köşe yazıları ile amatör yayın hayatına baş..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster