Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Ocak '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
204
 

Başımız sağolsun

Başımız sağolsun
 

MEKANIN CENNET OLSUN


Gündemi iki gün takip etmezsen olaylar o kadar hızlı gelişiyor ki yetişmek mümkün değil. Akşam yemeğinde biraz haberleri izleyeyim dedim. Şok oldum. Mehmet Ali birandı kaybettiğimizi öğrendim. Ölüm hepimizin başına gelecek ama bazen konduramıyoruz. En çok sevdiklerimize tanıdıklarımıza yakıştıramıyoruz. Ne yaş dinliyor, ne sevgi, ne de para pul öyle bir şey ki dünyaları verseniz sevdiğiniz insanın hayatını kurtaramıyorsunuz. Arkasından sadece bakakalıyorsun. Alışkanlık yapmıştı bende haber izlemek istediğimde ya Mehmet Ali Birand ya da Ali Kırca yeni yüzlere daha alışamadım.    

Moralim o kadar bozuldu ki kafamı dağıtmak için mutfağa gittim. Bir ara salona girdim ne göreyim küçük oğlum hıçkıra hıçkıra ağlıyor. Daha on yaşında ve öyle her akşam oturup haber dinlemez. Ama çocuğum o kadar etkilenmiş ki nasıl ağlıyor anlatamam Onu avutmaya çalıştım, işte hastalanmış, ilaçlarını düzgün kullanmamış doktorunun sözünü dinlememiş filan dedim. Dedim ama söylediğim yalana kendimde inanmadım. Her beşer gibi bir gün hepimiz ölümün soğuk yüzüyle tanışacağız. Önemli olan şu gök kubbede bir hoş seda bırakabilmek değil mi? Mehmet Ali Birand gibi; Yarın akşam kimseye randevu vermeyin derken kendisi randevuyu iptal etti ve bize de söylemeden çekip gitti. Ne diyelim emir büyük yerden boynumuz kıldan ince, biz seni affettik. Mekanın cennet olsun büyük duayen!!!!!!!!!!! 

     

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ölümü neden konduramıyoruz. Hep ondan uzak kalıyoruz. Bir insan gerçeklerden ve hakikatlerden uzak kalmamalı ve kabul etmeli artık. Esasında ölüm diye bir şey yok. Ya ölümden sonra ne var. Bir düşünün. Kapalı kapılar ardında neler çıkacak acaba karşımıza. Allah rahmet eylesin.

Ahmet Üstündağ 
 17.01.2013 23:22
Cevap :
çok doğru ölüm yok;belki kısa,belkide çok uzun bir ayrılık ve uzun bir hesaplaşma bu dünyada yaptıklarımız orda kayıtlı bir şekilde ortaya çıkacak.kaçış yok değilmi? saygılarımla  22.01.2013 11:05
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 173
Toplam yorum
: 144
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 561
Kayıt tarihi
: 15.01.10
 
 

Kamuda çalışıyorum, dünyalar tatlısı üç tane yavrum var. Burda bulunmamın sebebi hayatı sizlerle ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster